توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506055
۲ مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا استعفای خود را اعلام کردند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
ایرنا نوشت: در ادامه استعفای مقام های وزارت خارجه آمریکا در دولت ترامپ، رسانه های این کشور از کناره گیری دو دیپلمات بلندپایه دیگر از این وزارتخانه خبر دادند.

به گزارش تارنمای نشریه فارین پالیسی، دو دیپلمات بلندپایه وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند که از مقامشان استعفا خواهند داد.
«تریسی آن جاکوبسون» عضو هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل که مسئول نظارت بر سیاست ایالات متحده در سازمان های بین المللی نیز هست، روز جمعه اعلام کرده است که تنها تا ماه اکتبر سال جاری میلادی به کار ادامه خواهد داد.

تاریخی که وی برای پایان کار خود اعلام کرده یک ماه پیش از برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در آن سخنرانی خواهد کرد.

ویلیام ریوینگتون براونفیلد دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور بین المللی مربوط به اجرائیات و مواد مخدر نیز روز جمعه اعلام کرده که تا ماه سپتامبر در این سمت خواهد بود.

همچنین کریستی کِنی همسر براونفیلد که از کارکنان ارشد این وزارتخانه است چهار ماه پیش استعفا داده بود.

استعفای این افراد در ادامه استعفای زنجیره ای مقام ها و کارکنان وزارت خارجه اعلام می شود که از زمان روی کار آمدن ترامپ روی داده است.

مقام ها و کارکنان وزارت خارجه ایالات متحده در حالی استعفا داده یا اخراج می شوند که این وزارتخانه با تصمیم دولت برای کاهش 37 درصدی در بودجه آن روبه رو است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.