نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 289595
نوبخت: دولت اجازه نفوذ آمریکا را نمی‌دهد/ درخواست نمایندگان برای ارائه برجام خلاف قانون است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۳
سخنگوی دولت با بیان اینکه درخواست برخی نمایندگان برای ارائه برجام در قالب لایحه به مجلس بر خلاف قانون اساسی است، گفت: از آنجا که هیچ امضایی از سوی رئیس‌جمهور در توافق صورت نمی‌گیرد، طبق قانون نباید این توافق به مجلس ارسال شود.

به گزراش فارس، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری صبح امروز خود با بیان اینکه وزارت تعاون نسبت به حذف یارانه‌ها اقدام می‌کند و اعلام کرده اگر حذفی اشتباه بوده امکان اعتراض هست، اضافه کرد: یارانه افرادی که اعتراضشان به حق بوده پرداخت می‌شود.

سخنگوی دولت ادامه داد: تا ماه آینده بخش اول لایحه برنامه ششم را به مجلس تقدیم می‌کنیم و بنا داریم لایحه بودجه را تا ۱۵ آذر تقدیم مجلس کنیم؛ از این رو قانون شفاف‌سازی انتخابات به نظر نمی‌رسد در این مجلس به تصویب برسد اما ما استقبال می‌کنیم.

سخنگوی دولت در بخش دیگر نشست خود با اشاره به اینکه دولت اجازه نفوذ آمریکا و هیچ کشوری در شرایط پساتحریم نمی‌دهد و با آن مقابله می‌کند تصریح کرد: ایران در این مذاکرات دست بالا را داشت و منافع ملی برای ما ارجح است. وی در ادامه با بیان اینکه درخواست برخی از نمایندگان برای ارائه برجام در قالب لایحه به مجلس برخلاف قانون اساسی است، گفت: از آنجا که هیچ امضایی از سوی رئیس‌جمهور در توافق صورت نمی‌گیرد طبق قانون نباید این توافق به مجلس ارسال شود.

محمدباقر نوبخت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در خصوص شکایات مطرح شده از سوی مسئولان دولت قبلی نسبت به دولت فعلی اظهارداشت: ما نسبت به دولت قبل این اعتقاد را نداریم که با توجه به اسنادی که در اختیار‌مان قرار گرفته شروع به ایراد برخی اتهامات کنیم، معتقدیم مرجع رسیدگی به اتهامات قوه محترم قضاییه است و به جای این که این موضوعات را رسانه‌ای کنیم معتقدیم که قوه قضاییه کار خود را انجام خواهد داد و اصلا اخلاقی هم نیست که یک جانبه موضوعی را بیان کنیم.

وی افزود: در واقع ما از رسانه‌ای کردن اتهامات همواره معذوریم اگر چه معاون اول رئیس‌جمهور که رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی است، مطالبی راجع‌به پرونده‌های مفتوح از جمله بابک زنجانی بیان می‌کند، اما این که اتهامات را در غیاب افراد مطرح کنیم اخلاقا درست نمی‌دانیم و فکر می‌کنیم این موضوع با آموزه‌های اسلامی در تعارض است.

سخنگوی دولت افزود: با این وجود سناریویی برای مسئولین دولت فعلی طراحی شده که طی آن اتهاماتی را وارد کنند در اینجا من به همه آن مسئولان محترم که این اتهامات را وارد کرده‌اند توصیه می‌کنم هیچ موردی را اغماض نکنند و اگر فکر می‌کنند خلافی صورت گرفته آن را به قوه قضاییه ارائه دهند تا به جای تشویش اذهان عمومی قوه محترم قضاییه در مورد آن صحبت کند.

وی با مورد توجه قرار دادن اتهاماتی که میرکاظمی نماینده مجلس نسبت به مسئولان این دولت بیان کرده، گفت: آقای میرکاظمی نماینده باشخصیت، اصول‌گرا و معتقد به قیامت هستند و اگر فکر می‌کنند تخلفی صورت گرفته آن را حتما به قوه قضاییه اعلام کند و اگر قوه قضاییه فساد یا خلاف قانونی را دید برخورد خواهد کرد.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره موضوع پرونده کرسنت تصریح کرد: این پرونده بیش از ده سال است که مورد بررسی قرار گرفته و تردیدی ندارم که اگر قوه قضاییه خلاف قانونی می‌دید، برخورد می‌کرد، ما به عدالت و دقت و به استدلال قوه قضاییه اعتماد داریم.

نوبخت در پاسخ به سوالی درباره فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص نفوذ ‌آمریکا اظهارداشت: دولت نه تنها با نفوذ آمریکا، بلکه با نفوذ هر کشوری در شرایط پسا تحریم مقابله خواهد کرد.

وی ادامه داد: در این مذاکرات آمریکایی‌ها نگرانند که ایران دست بالا را داشته است و اگر با کشورهای دیگر وارد مذاکره شود منابع ما ارجح خواهد بود. نوبخت با بیان این که ما نه تنها از عرصه اقتصاد، بلکه از عرصه‌های دیگر همچون عرصه فرهنگی و سیاسی به خوبی دفاع می‌کنیم، اظهارداشت: فرزندان ملت که پیروان واقعی مقام معظم رهبری هستند از این سنگرها به خوبی حفاظت می‌کنند.

نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا درست است که اسناد محرمانه‌ای در برجام وجود دارد؟ که سخنگوی دولت در این باره توضیح داد: ما سند محرمانه‌ای در برجام نداریم و برجام بسیار شفاف است اما در ارتباط‌مان با آژانس نیز نگرانی وجود نخواهد داشت.

وی درباره تقاضای مسئولین دولت قبل برای مناظره با مسئولین دولت فعلی نیز گفت: ما از این موضوع استقبال می‌کنیم که آن افراد حرف‌هایشان را به رسانه‌ها منعکس کنند و حتی اگر انتقادی هم دارند از نظرات‌شان در جهت کمک به مردم استفاده خواهیم کرد.

نوبخت همچنین در این جلسه خبر داد که بر طبق آمار خزانه‌داری تا تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ، ۵ هزار و ۵۵۲ میلیارد تومان از بابت طرح‌های عمرانی پرداخت شده که این رقم نسبت به سال قبل در چنین روزی ۲۲۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 
کلمات کلیدی : نوبخت، برجام
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۱۳:۳۹:۰۸
اینکه در چند دولت پیاپی الگوهای اقتصادی امریکایی هی پیاده بشه هی شکست بخوره اگر نفوذ نیست پس چیست؟!؟!؟! (3123251) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.