نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495315
نوبخت: نرخ تورم تیرماه به ۷.۶ درصد رسید/ بیانیه کاخ سفید مداخله در کار قوه قضائیه است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
سخنگوی دولت گفت: نرخ تورم تیرماه سالانه به ۷.۶ درصد رسیده است که نسب به نرخ تورم در خردادماه که ۷.۴ درصد بوده ۰.۲ درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش فارس، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری امروز(سه‌شنبه) خود با اصحاب رسانه اظهارداشت: مرکز آمار ایران سال پایه محاسبات رشد اقتصادی از سال 76 به سال 90 تغییر داد که بر این اساس میزان رشد اقتصادی کشور در سال گذشته با نفت11.1 و بدون نفت 6.4 درصد بوده است این در حالی است که بر اساس پایه سال 76 نیز نرخ رشد اقتصادی با نفت 8.3 درصد و بدون نفت 6.3 درصد بود.

وی ادامه داد: همچنین نرخ تورم تیرماه سالانه به 7.6 درصد رسیده است که نسب به نرخ تورم در خردادماه که 7.4 درصد بوده 0.2 درصد افزایش را نشان می دهد.

نوبخت افزود: نرخ تورم نقطه به نقطه نیز در تیرماه به 8.9 درصد رسید به طوری که این نرخ در خردادماه 9.4 درصد بود و نشان دهنده کاهش 0.5 درصد است.

وی اظهارداشت: طبق اخرین گزارش و تا ٢ مردادماه دولت ٧ میلیون و ٢٥٠ هزار تن گندم به ارزش ٩ هزار و ٤٩٠ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری کرده است، تا کنون ٧ هزار و ٧٣٠ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت کرده ایم و مابقی نیز در حال پرداخت است.

سخنگوی دولت درباره طرح تحریم ایران و روسیه توسط آمریکا افزود: هر نوع نقض برجام اعم از اعمال تحریم هایی که در برجام تکرار و اعمال آنها لغو شده قطعا نقض برجام خواهد بود و گروهی در داخل کشور مرتبا در حال رصد این موارد هستند؛ تردید نکنید ما از هیچ یک از حقوق ملی خود در این قرارداد بین المللی نخواهیم گذشت.

وی ادامه داد: به محض اینکه گزارش رسمی از سوی این کارگروه که از نظر حقوق ابعاد این مسائل را بررسی می‌کنند دریافت کنیم همان طور که رییس جمهور اعلام کردند اقدام قاطعانه انجام خواهیم داد.

نوبخت درباره بیانیه اخیر کاخ سفید درباره آزاد کردن تبعه های امریکایی در زندان های ایران نیز یادآورشد: این حرف‌ها مداخله غیر منطقی و غیر حقوقی در کار قوه قضاییه ایران است و پاسخ ما به انها این است که ما اقدامات گذشته خود را ادامه می دهیم و هیچ توجهی به این حرف‌های غیرمنطقی نمی‌کنیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سؤال که با توجه به افزایش رشد مصرف بنزین آیا دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت و یا ایجاد سهمیه‌بندی دارد، گفت: محدودکردن مصرف از طریق سهمیه بندی و یا از طریق قیمت‌گذاری فعلا از این موارد در دستور کار نیست و  دولت هیچ طرحی برای این کار ندارد.
 
کلمات کلیدی : نوبخت، تورم، برجام
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۲:۰۸:۰۸
اجاره مسکن جزو تورم نیست؟ چرا جلوی این افزایش ناجور اجاره رو نمیگیرید؟ (4487755) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.