نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466693
نوبخت:تراز تجاری ایران پس از سال‌ها مثبت شد/ آمریکا به تنهایی نمی‌تواند برجام را لغو کند
تاریخ انتشار : جمعه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۲
معاون رییس‌جمهور گفت: با لغو 5 قطعنامه علیه ایران امروز دیگر آمریکا به تنهایی نمی‌تواند برجام را لغو کند.

به گزارش ایلنا، محمد باقر نوبخت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه علی نوبخت رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، علی صوفی وزیر سابق تعاون، کیوان محمدی رییس سازمان برنامه و بودجه گیلان و جمعی از سیاسیون استان با روسای و ارکان ستاد حسن روحانی در گیلان دیدار کردند.

معاون رییس جمهور در این دیدار با اشاره به خدمات دولت در چهار سال گذشته گفت: دولت یازدهم توانست بر اساس قولی که داده بود طی 95 روز بحث برجام را به نتیجه برساند و مارا از قید تحریم‌های جان فرسا نجات دهد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه همان مرجعی که ما را متهم به فعالیت نظامی هسته‌ای نمود امروز خود اعلام می‌کند که فعالیت هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است، اظهار کرد: با لغو 5 قطعنامه علیه ایران امروز دیگر آمریکا به تنهایی نمی تواند برجام را لغو کند.

نوبخت سپس به انتخابات پیشرو اشاره کرد و بیان داشت: همگی باید برای حفظ اتحاد و یکپارچگی کشور و حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بکوشیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید بدانند طی 4 سال از کجا به کجا رسیدیم، خاطرنشان کرد: هفته پیش بر اساس نظر مراجع بین المللی تراز تجاری ایران پس از سال‌ها مثبت شد و رشد کرد و صادرات غیر نفتی بر واردات فزونی گرفت.

معاون رییس‌جمهور افزود: رسانه‌های خارجی اعلام کردند ایران در سال 96 حداقل 5/3 درصد رشد اقتصادی خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : نوبخت+برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۲۳:۳۹:۵۰
هنوز راه زیادی تا افزایش صادرات غیر نفتی و معقول نمودن روند واردات داریم اما جهت گیری کلی دولت کنونی در کاستن از واردات غیر معقول و افزایش صدرات نفتی و غیر نفتی مشهود است. اجرای برجام دوباره روند صادرات شرکت های ایرانی را احیا کرده و شرکت های داخلی به تدریج در حال باز پس گیری بازارهای از دست رفته در آسیا و اروپا هستند. تصمیم گیری های نسبتا معقول در دولت روند پر خطای دولت پیشین را اصلاح نموده و در کل به بهبود تراز تجاری کشور انجامیده است. دولت کنونی اشکالات زیادی دارد اما در قیاس با چند سال گذشته بسیاری از امور اصلاح شده اند. البته هنوز بسیاری از امور همچنان نیازمند اصلاح و بهبود هستند. (4293244) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.