نظر منتشر شده
۵۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374496
نوبخت تشریح کرد؛
جزئیات جدید از پرونده فیش‌های نجومی/ برکناری ۱۳ مدیر ارشد دولتی/ روایت سخنگوی دولت از نتیجه بخش بودن برجام
بخش اقتصادی الف، 31 تیر 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
سخنگوی دولت گفت: بر اساس بررسی های سازمان بازرسی‌کل کشور تعداد معدودی از مدیران دولتی از این حقوق و مزایا استفاده کرده‌اند و بیشتر افرادی که این حقوق‌ها را دریافت کرده‌اند مربوط به بخش خصوصی یعنی بنگاه‌های اقتصادی مرتبط و غیرمرتبط با دولت هستند.

محمدباقر نوبخت در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان این که «تاکنون ۳۵۰۰ میلیارد تومان به استان‌ها اختصاص داده شده است» افزود: این رقم جدای از اعتبارات طرح‌های ملی است.

وی با بیان این‌که «تا هشتم تیر مبلغی برای طرح‌های عمرانی پرداخت نشد»، گفت: از هشتم تا ۳۰ تیر ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای این طرح‌ها اختصاص یافته است.

وی درباره فیش‌های حقوقی نامتعارف برخی مدیران گفت:
مشخص شدن ابعاد این کار و این که چه کسانی از این حقوق ها استفاده کردند، دلایل آن و این‌که برای جلوگیری از تکرار آن چه راهکارهایی وجود دارد موضوع ابلاغیه رئیس‌جمهور و دلیل تشکیل کمیته ویژه به وسیله معاون اول بود. بر اساس بررسی های سازمان بازرسی‌کل کشور تعداد معدودی از مدیران دولتی از این حقوق و مزایا استفاده کرده‌اند و بیشتر افرادی که این حقوق‌ها را دریافت کرده‌اند مربوط به بخش خصوصی یعنی بنگاه‌های اقتصادی مرتبط و غیرمرتبط با دولت هستند. این بنگاه‌های اقتصادی در سال‌های گذشته به مرور از قوانین خاصی استفاده و خود را از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری جدا کرده‌اند.

وی با بیان این‌که «این بنگاه‌ها مجوز قانونی در این زمینه داشته‌اند»، افزود: شورای حقوق و دستمزد راه را برای همه دستگاه‌هایی که از قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی بودند بست و برای همه چارچوب مشخصی تصویب شد. برای دریافتی همه کسانی که از بودجه کل استفاده می‌کنند سقف و کف دریافتی مشخص شده است. کف دریافتی برای برخی بازنشستگان معادل ۹۰۰ هزار تومان است که به وسیله راه های دیگر ازجمله پرداخت غیرنقدی دریافتی این افراد نیز به یک میلیون تومان رسیده است. در چهار ماه گذشته بیش از ۵۵۰۰ میلیارد تومان بین کارکنان دولت برای ایجاد تعادل در دریافتی‌ها تقسیم شده و کف حقوق افزایش یافته است.

سخنگوی دولت افزود: درباره بازنشستگان افرادی که در گذشته بازنشست شده‌اند و سطح حقوق آن‌ها مربوط به پیش از قانون مدیریت خدمات کشوری است، دولت به سمت تعدیل دریافتی آن‌ها پیش می‌رود. در برنامه ششم همه تبعیض‌ها و تفاوت‌ها در دریافت‌ها به حداقل می‌رسد. ۱۳ مدیر ارشد به دلیل دریافت‌های غیرمتعارف به نوعی از کار برکنار شده‌اند.

وی درباره تک رقمی شدن حقوق وزرا گفت: با توجه به این‌که بیشتر کارکنان سطح مشخصی از حقوق ها دارند و با آن زندگی می‌کنند ما نیز باید از حقوقمان بگذریم و حقوق های تک رقمی را حتماً دریافت و احساس کنیم دیگران چه می‌کشند. آن‌چه که موجب نارضایتی می شود تبعیض و فقر نیست بلکه احساس آن است. از همه دستگاه‌های بازرسی و نظارتی و ذی‌حسابان انتظار داریم که ماهانه سازمان مدیریت و برنامه ریزی را از دریافت ها با خبر و حتی اگر یک مورد اضافه‌تر از سقف تعیین شده در شورای حقوق و دستمزد دریافتی وجود داشت به ما اعلام کنند.

وی افزود: سقف استفاده از بودجه کل نه تنها برای مدیران بلکه افرادی که در مناطق بد آب و هوا نیز مشغول هستند مطابق مصوبه شورای حقوق و دستمزد محدود شده است. از این پس درباره دریافتی حقوق بگیران از سران قوه با رعایت شأن آن‌ها تا پایین‌ترین رده‌ها بر مبنای مصوبه شورای حقوق و دستمزد است.

نوبخت درباره رد لایحه اصلاحیه قانون بودجه سال ۹۵ در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: این لایحه را یک بار دیگر به دلیل غایب بودن برخی اعضای کمیسیون در زمان رأی گیری در آن مطرح می‌کنیم و اگر در کمیسیون نتیجه نگرفتیم لایحه را در صحن علنی مجلس مطرح خواهیم کرد. امسال دولت برای خروج از رکود مصمم است دستکم ۷۵۰۰ واحد تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل را فعال کند و ۱۶ هزار میلیارد تومان نیز برای این موضوع اختصاص داده است. تا کنون شش هزار و ۲۰۰ مورد پس از طی مراحل در استان ها به بانک ها معرفی شده اند و روند پرداخت تسهیلات به آن‌ها آغاز شده است اما بانک ها مشکل دارند و باید سرعت بیشتری در این زمینه داشته باشند. لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۹۵ برای کمک به بانک ها در جهت توانمندسازی آنها برای ارائه تسهیلات به این ۶۲۰۰ واحد تعطیل و نیمه تعطیل بوده است. اکنون بخش قابل توجهی از سپرده‌های بانک‌ها که به صورت تسهیلات پرداخت شده بازنگشته است.

وی با بیان این که «دولت یکی از بزرگترین بدهکاران به نظام بانکی است»، مبلغ این بدهی را ۴۲ هزار میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: برخی از پیمانکاران طلبکار از دولت اکنون در زندان هستند و لایحه اصلاح قانون بودجه امسال راهی برای پرداخت بدهی دولت به این پیمانکاران است. چون دولت پول نقد ندارد می‌خواهد از روش‌های رایج دنیا یعنی انتشار اوراق مالی استفاده کند و این در لایحه اصلاح قانون بودجه آمده است.در سال گذشته با بسته کوتاه مدت رونق اقتصادی در سه ماهه پایانی سال، رشد اقتصادی به دو درصد افزایش یافت اما در مجموع سال گذشته یک درصد رشد اقتصادی داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: امسال برای رشد اقتصادی پنج درصد برنامه‌ریزی کرده‌ایم و سالانه باید حدود یک میلیون فرصت شغلی ایجاد کنیم. کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی و ساماندهی مؤسسات پولی و مالی از جمله ۱۰ برنامه دولت برای اصلاح نظام بانکی است.

سخنگوی دولت درباره نتیجه بخش بودن برجام نیز گفت: بیشتر تحریم ها در بحث هسته‌ای مربوط به موضوع تحریم نفتی بود و ما حق نداریم بیشتر از آن چیزی که هست از آن تعریف کنیم یا دستاورد بزرگی را که داریم ناچیز نشان دهیم. به ما اجازه نمی‌دادند بیشتر از یک میلیون بشکه نفت خام صادر کنیم و قرار بود این میزان را نیز ۲۰ درصد، ۲۰ درصد کاهش دهند و به سیاست نفت در مقابل غذا برسند. حتی کشورهایی که ما به آن‌ها کمک می‌کنیم یک گام جرأت ندارند از خط و نشانی که برای آن‌ها می‌کشند پا را فراتر بگذارند. اکنون بر اساس آخرین آمار، روزانه دو میلیون و ۵۶۸ هزار بشکه نفت صادر می‌شود.

وی یادآور شد: از ۲۷ دی سال گذشته تاکنون بجز اعتراف وزیر خزانه‌داری آمریکا مبنی بر سرمایه‌گذاری سه میلیارد دلاری مستقیم خارجی در ایران، بیش از سه میلیارد و ۴۱۸ میلیون دلار در ۴۱ طرح در استان ها سرمایه‌گذاری شده است. آخرین مورد ۴ و ۲ دهم میلیارد دلار برای انرژی الکتریکی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی شده است. باید بان‌کها خود را اصلاح کنند و از همه ظرفیت های برجام استفاده شود.
 
کلمات کلیدی : نوبخت+رشد اقتصادی+برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۰:۴۷:۱۹
اگر ماجرای فیش ها افشا نمی شد هنوز هم همان پرداخت های نجومی ادامه داشت کما اینکه سه سال ادامه داشت مگه امسال با پارسال چه فرقی داره (3836406) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۴:۴۵:۲۸
مدیرای جدید بانک صادراتم که اومدن 25 حقوق میگیرن (3836939) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۲۱:۵۲:۲۷
هنوز هم دارند نجومی میگیرند بسیاری از مدیران (3837445) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۲۲:۵۳:۲۲
منصف باشیم.بیشتر از سه سال!! (3837509) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۰۸:۴۶:۴۵
همه برای کارهای نمایشی است، بگفته قوه قضاییه شمار مدیران با حقوقهای نجومی بیش از 3000 نفر، آنوقت اینا 13 نفر را برکنار کردند. مردم خواب نیستند نوبخت جان... (3837742) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۱۶:۲۶:۱۶
سه سال ادامه داشت؟! از زمان دولت احمدی نژاد ادامه داشت ولی اون موقع چون دولت خودی بود چشمها به روی آن بسته شده بود! (3838449) (alef-13)
 
جامانده از قافله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۵۸:۵۱
سلام دوستان:
موضوع فیش های نجومی مسئله مهمی است که به نوبه خود باید رفع و جلوی اینگونه حرکات را در آینده گرفت.ولی از موضع فیش های نامتعارف حقوق مهم تر بحث فساد گسترده در ادارات دولتی وبعضا حکومتی است.سالها است که همه مردم داد میزنند که فساد و رانت خواری در کشور بیداد میکند ولی گوش شنوایی نبوده ونیست.مثل همین فیش های نامتعارف که قبلا میگفتند وجود ندارد.الان کمتر اداره ای هست که کارمندانش رشوه نگیرند.نیازی هم نیست که خیلی تحقیق کنند.کافیست چند پرونده زیر بغل چند نفر بدهند و راهی چند اداره دولتی کنند.فساد را راحت وملموس می بینند.
بوی تعفن فساد اقتصادی و رانت خواری آنقدر گسترده شده که برخی اوقات انسان از وجود همچین سیستم ادری ودولتی آنهم در یک نظام مقدس دینی از خود شرمنده میشود.
مسئولین اگر جلوی فیش های حقوق نامتعارف را هم بگیرند با فساد و رانت و... تا برخورد نکنند. هیچ دردی از مردم حل نمیشود.باید با فساد به صورت گسترده برخورد شود.
اگر مسئولین مردم را نامحرم ندانند و با صداقت از مردم کمک بخواهند مطمئن باشید که خود مردم اطلاعات مفسدین و رانت خواران وبرهم زنندگان نظم اقتصادی کشور را بدون چشم داشتی معرفی خواهند کرد.
ولی متاسفانه در مسئولین همچین همتی وجود ندارد.میدانید چرا؟
یا مسئولین از صندلی ریاست خود میترسند ویا خودشان ویا اطرافیانشان در اینگونه فسادهای اقتصادی دخلیند.
واقعا این مسئولنی در قیامت جواب خون شهدا را چگونه میخواهند بدهند. (3841425) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۰:۵۱:۲۲
برجام نقاط مثبت دارد اما فتح الفتوح نیست...کاش دولتمردان بعد از 3 سال تمام تخم مرغ هاشون را تو یک سبد نمیگذاشتند! (3836424) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۴:۴۱:۲۹
خوب ایشون هم همینو میگه دیگه مشکل اینه که ما همه چیزو سیاسی می کنیم یا زیادی تعریف می کنیم یا کم (3836931) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۰:۵۵:۲۴
نفت صادر میکنن قبول ولی طوری قیمت رو شکوندن که با صادرات زمان تحریم فرقی نکنه! (3836432) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۲:۴۳:۴۴
من نمی دونم شماها کی از این توهم می خواهید بیاید بیرون که قیمت نفت را ایران با 1 میلیون بشکه نفته صادراتیش در مقابل نزدیک 70 میلیون بشکه نفت تولیدی تعیین می کنه!
عربستان و روسیه با 20 میلیون بشکه تولید ادعا نمی کنند قیمت نفت را انها مشخص می کنند !! (3836677) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۱۱:۲۹:۲۹
اشتباه متوجه شدید . دوست ما می گوید قیمت نفت را پایین اوردند . نگفت ایران اورد . همه این قضایا توسط غرب و با همکاری عرب ها انجام شد نه شرایط واقعی بازار . (3838006) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۱۶:۳۱:۴۰
مگر کسی گفته با اعمال نظر مستقیم یک کشور قیمت کم یا زیاد شده؟

نوع حرکت و تعامل سیاسی یک کشور تاثیر گذار از جنبه سیاسی تمام امور منطقه ای و جهانی را متاثر از خود میکند
اگر به تحلیلهایی که کارشناسان خارجی هم مطرح کرده اند نگاه کنید میبینید که هر نوع رفتار یا گفتار سیاسیون در تغییر قیمت نفت و مقدار معاملات موثر است. (3838462) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۱۶:۲۷:۴۳
یعنی صادرات ما قیمت را شکونده؟! (3838451) (alef-13)
 
سورنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۱:۰۰:۵۰
بنظر من برکناری تنها فایده نداره (3836448) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۱:۱۰:۲۸
از این دولت برای رسیدگی به ماجرای حقوق‌های نجومی مدیران کاری ساخته نیست باید قدرتی مافوق دولت با اختیارات ویژه به این قضیه در سطح کشور یعنی در تمام استان‌ها رسیدگی کند. (3836476) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۱۶:۲۸:۳۵
چطوره دولت احمدی نژاد را دوباره بر سر کار بیاریم؟!!! (3838454) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۱:۱۰:۴۷
اینکه برای توجیه پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران در این دولت در هر فرصتی پای دولت قبل به میان کشیده می‌شود عذر بدتر از گناه است. در ضمن اگر هر مسئولی در دولت قبل حقوق نجومی دریافت می‌کرد این دولت او را تا الان رسوای عالم کرده بود. (3836477) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۱۶:۲۹:۴۴
مصوبه دولت قبل در مورد صندوق توسعه ملی را نگاهی بیاندازی بد نیست. (3838457) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۱:۱۱:۵۹
پزشکانی که حقوق‌های ماهیانه صد میلیون تومان را حقوق پایین می‌دانند لطف کرده به اروپا بروند ببینند می‌توانند این‌طور پول پارو کنند؟ سرکیسه کردن هموطنان هنر نیست. (3836479) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۲:۴۷:۳۰
بیشتر پزشک هایی که در امد این سبکی دارند متخصصین زیبایی هستند که بینی عمل می کنند! بیشتر مشکل فرهنگی داریم تو این قضیه که از پسر و دختر پیر و جوان همه به عمل زیبایی افتادند!
به طور کلی پزشکان درامدشون این نیست استاد. مخصوصا پزشکان عمومی کل دریافتیشون در بهترین حالت در ماه به 1/10 این رقم ها هم که شما گفتید نمی رسد! اگر تازه کار باشند که شاید 1/100 ام! (3836684) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۱:۳۰:۵۵
اگر همينطور پيش برود ديگر مدير دولتي وجودنخواهدداشت (3836526) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۲:۵۲:۳۹
اره اینهمه ادم بیکار و درس خوانده درست و حسابی داریم که گوشه خونه نشستن اونها باور کن تواناییشون از این دزدها هم بهتر هم بالاتر (3836694) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۲:۰۹:۱۷
پس کارانه های نجومی پزشکان باز هم از قلم افتاد؟ (3836597) (alef-3)
 
مازندرانی
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۲:۱۶:۰۸
لطفا اینقدر با ارقام واعداد بازی نکنید وعده افزایش نرخ تورم به کارکنان دولت چی شد.ملت اززحمات شما درپایان دوره ریاست جمهوری به نحو شایسته قدر دانی خواهند کرد. (3836613) (alef-11)
 
یکنفر از مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۱۶:۳۱:۲۰
آقا یا خانم مازندرانی خواهشن از زبان خودت حرف بزن. (3838460) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۲:۳۶:۳۰
این اخراج شده ها ، بلافاصله در یک جای دیگه مدیر میشوند ...

باید سیستم پرداخت های دولت مکانیزه بشه و کاری کنند که افرادی که کُد ملیشون در لیست سیاه هست ، هیچ وقت نتونند از بودجه ی دولتی ریالی دریافت کنند ...

بعد این آقایون رو توی لیست سیاه بگذارند


هر چند من مطئنم این آقایون بدون حقوق هم حاضر به مدیریت هستند چون رانت های بزرگتری از قبل مدیریت دولتی نصیبشون می شه . (3836658) (alef-11)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۲:۴۰:۲۹
هروقت تورم کنترل شد سکه گرون شد دلار گرون شد بنزین گرون شد لبنبات گرون شد.چجوری کنترل میشه فقط گرون میشه هیچوقت ارزون نمیشه؟؟؟ (3836667) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۴:۳۸:۱۵
خوب شما موقع کنترل تورم سکه ودلار نخر ! (3836923) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۸:۲۵:۵۴
دقیقا تو سه سال اخیر کدوم اینهایی که گفتی گرون شد؟؟
(البته با در نظر گرفتن تورم)
بابا یادتون رفته تو یک هفته دلار از 2400 شد 3200 و دیگه پایین نیومد؟ 33درصد افزایش قیمت تو یک هفته میدونی یعنی چی؟ (3837213) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۹:۳۷:۰۰
دلار زمان تحویل به این دولت ۲۸۰۰ بود (3837301) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۰۸:۴۹:۲۲
دلار داشت میومد پایینتر از 2900....

که ناگهان سیف برآشفت و راه را بر او بست و بگفتا هااان بدون رخصت من به کجا می تنزلی ای دلار نابکار !!!!و چنین شد که دلار ، سر بالا گرفت و سینه سپر نمود و از نو هیبت خویش به رخ کشیدن آغاز کرد. (3837747) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۰۸:۵۲:۴۳
آقا در پشت این هیاهوی افشای نمایشی فیشهای حقوقی ؛ ماجرا و برنامه ی دیگری خوابیده که بعدا معلوم میشود . تک رقمی کردن حقوق مدیران ارشد هم غیرمنطقی است (که البته اینچنین نخواهد بود) خدا بخیر بگذرونه ... (3837751) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۱۱:۰۵:۲۰
دلار دولتی ! (3837977) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۴:۵۶:۴۸
خیر . نرخ آزاد نزدیک 4000 تومان بود. (3844474) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۲:۴۵:۳۱
با توجه به اینکه مردم سطح مشخصی از حقوق را میگیرند ما باید از حقوق خود بگذریم تا احساس کنیم دیگران چه می کشند!!!
چقدر فداکار. اون وقتی که میخواهید رای بیاورید خادم ملتید و مردم ولی نعمت بعدش صاحب حق (3836680) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۲:۵۰:۴۵
نکته مهم تو قضیه فیشهای حقوقی این هست که الان انتظار این هست که مثلا مدیر عامل بانک یا یک وزیر حقوق زیر 10میلیون بگیرند .این انتظار بیجایی هست .وقتی یک رییس بانک معمولی یا یک مدیر کل اداره استانی 4تا 5میلیون حقوق میگیرند یک وزیر که توی 24 ساعت شبانه روز حداقل 16تا 18ساعت درگیر کار سنگین هست باید هم 20میلیون بگیره.اما رانت خواری و سو استفاده از اموال دولتی و وامهای ارزان و مسافرتهای انچنانی باید برچیده بشن.متاسفانه امروز بعد از 37سال نظام اداری یک نظام ناکارامد وناسالم وسیستم اقتصادی ما بسته وغیرشفاف هست .اقایونی که دلشون برای حقوقهای میلیونی میسوزه چرا پیگیر فرار مالیاتی بنیادها و نهادهای دانه درشتی که میلیاردها تومن فعالیت اقتصادی میکنند وریالی هم مالیات پرداخت نمیکنند نیستند ..به جرات میگم هزاران میلیارد پول که سهم مردم ایران و اسایش اونها باید بشه توسط این نهادها وبنیادها پرداخت نشده.اقای توکلی سازمان دیده بان شفافیت اینجا هم میتونه کارایی داشته باشه؟گمون نکنم زورتون به اینجاها برسه .به جاش همین کامنت رو منتشر کنین تا مرهمی بر زخمهای ما باشه. (3836690) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۲:۵۵:۵۵
در انستیتو پاستور ایران اعضای محترم هیات علمی حقوق بازنشستگیشان 15 میلیون تومان هست. ایشان در زمانی که سرکار بودند چه گلی به سر مملکت زده که حالا این همه حقوق می گیرند؟؟؟ لطفا بررسی کنید (3836700) (alef-3)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۴:۵۵:۱۹
کنترل میشه (3836958) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۵:۱۹:۴۱
شما فقط بگید برجامدولت قبل همینو هی تکرار کنید (3836993) (alef-13)
 
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۶:۱۳:۰۷
آقای نوبخت
لطفا شما نرخ رشد سال گذشته را اعلام کنید تا ببینیم نرخ رشد 5 درصدی که هدف گذاری کردید معقول و امکان پذیر است یا خیر! (3837052) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۶:۳۲:۲۰
رشد اقتصادی زمانی آثار آن مشخص می شود که نرخ بیکاری کاهش یابد اگر شما توانستید این نرخ را کاهش دهید آن زمان از رشد سخن می توان گفت در حا ضر اگر رشدی باشد اثر فروش نفت است (3837085) (alef-11)
 
م ح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۶:۳۸:۳۹
باتوجه به سخنان اقای نوبخت که از این به بعد همه حقوقها تک رقمی خواهد بود پس اجاز ه بدهند که شفاف سازی بشود و تمام حقوقهای....... ازجمله حقوق ایشان ووزرا درسایته درج شود به امید شفافیت. هر چه بیشتر (3837094) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۷:۱۱:۰۴
تا حالا کامنتامو چاپ نکردین ولی من می نویسم
پس کی برکناری در وزارت بهداشت شروع خواهد شد وکی این کارانه های نجومی متخصصان مورد بررسی قرار میگیره. من نمی دونم چرا کسی جرأت نمیکنه تو این مملکت ما به این متخصصان محترم بگه بالا چشمتون ابروی!! (3837129) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۷:۴۰:۱۲
ایشان باید با وعده ی دروغی که به بازنشسته گان محترم داد استعفا داده و چون این ما جرا در زمان معا ونت ایشان اتفاق افتاده باید استعفا کند (3837161) (alef-11)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۲۰:۰۷:۵۴
همان احساسی را که نسبت به گفتار اقای دکتر احمدی نژاد داشتم چندین برابرش را همیشه و همواره نسبت به گفتار اقای دکتر نوبخت داشته و دارم . (3837350) (alef-11)
 
احمدخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۲۰:۱۳:۲۱
درعلوم پزشکی گلستان بخصوص در مرکزبهداشت یکی از شهرستان های بزرگ پرداخت های بی قانونی وسلیقه ای بیداد می کند بخصوص کسانی که دوسال رفتند ارشد خواندندهم زمان بالاترین دریافتی راداشتند (3837358) (alef-3)
 
احمد
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۲۰:۵۱:۱۹
درود بر دولت تدبیر و امید که خود پیشتاز مبارزه با فساد است.

اکثریت مردم حامی دولتی هستند که خط قرمز ندارد و انسانی و اخلاقی و بدور از هیاهو و جنجال کار میکند.

این یک ارزش والا است که متاسفاه در سیاست ایران فراموش شده و روحانی در حال زنده کردن آن است. (3837387) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۰۰:۴۵:۲۱
نوبخت: ما نیز باید از حقوق مان بگذریم!!!!!!!!!!!!!!!
1-من ازشما معذرت می خوام که ازحقوق نجومی تان،که حق مسلم تان بوده،به دلیل رسوایی های اخیر گذشتید.
2-ار این حقوق های تک رقمی به ما نمی دید،چون همین تک رقمی هم،7برابرحقوق منه.یعنی حقوق 7ماه من
3-حداقل حقوق فهمیدم900هزارتومان،حداکثر چقدره اونوقت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ببخشید فضولی کردم. (3837608) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۰۰:۴۶:۵۸
چندین سال است که موعد قانون خدمات کشوری تمام شده نه مجلسی ها و دولتی کارشان این شده است قانون خاتمه یافته را تمدید پشت تمدید چه مرجعی با این کوتاهی و سر سری گرفتن موضوعات حساس مملکت دامن زدند چه از دولت قبل و فعلی و مجلس قبل باید محاکه شوند. (3837611) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۰۲:۱۷:۲۸
950مدیر نجومی دیگر چه میشود؟ (3837664) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۱۴:۳۳:۱۱
جناب نوبخت چرا معوقه اضافه حقوق سال ۹۵ نیروهای مسلح را پرداخت نکردید مگر ما چه گناهی مرتکب شدیم (3838294) (alef-13)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۰۷:۵۵:۴۳
آقای توکلی به این نکته توجه کنید که مدیران بانک ها در دوره قبل دزدی های زیادی کردند که ان هم ما ملت بود و از بیت المال و حالا در لندن نشسته اند و به ریش ما میخندند شما را به خدا پیگیری کنید و چون حق ما در جیب یک عده دزد از خدا بیخبر است مدیر بانک تجارت - مدیر بانک رفاه - مدیر بانک آینده حداقل اینها که من میدونم و میشناسم (3839483) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.