نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 319142
ردپای برجام در بودجه ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۱
در حالی نوبخت درآمد ریالی نفت در لایحه بودجه ۹۵ را ۶۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرده که با احتساب نفت ۴۰ دلاری و دلار ۲۹۹۷ تومانی، در سال آینده برای صادرات روزانه ۱.۵ میلیون بشکه نفت برنامه ریزی شده است که به شرط اجرای برجام و لغو تحریم محقق می شود.

به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز از نهایی شدن لایحه بودجه ۹۵ در دولت خبر داد و گفت: در این لایحه از ۲۶۷ هزار میلیارد تومان منابع عمومی چیزی در حد ۶۶ هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت و ۲۰۱ هزار میلیارد تومان دیگر از منابع دیگر تامین می‌شود.

این در حالی است که دولت نرخ دلار را در بودجه سال اینده ۲۹۹۷ تومان و قیمت نفت را در حد ۴۰ دلار پیش بینی کرده است. بنابراین، دولت برای اینکه بتواند درآمد ۶۶ هزار میلیارد تومانی از فروش نفت را با نفت ۴۰ دلار و دلار ۲۹۹۷ تومانی محقق کند، باید روزانه بیش از ۱.۵ میلیون بشکه نفت صادر کند.

این در حالی است که در حال حاضر صادرات روزانه نفت خام کشور اندکی بیشتر از یک میلیون بشکه در روز است و مسئولان وزارت نفت اعلام کردند، با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها حداقل ۵۰۰ هزار بشکه نفت بر صادرات کشور افزوده خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : نوبخت، برجام، نفت
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۱۴:۴۱:۳۴
باز هم تكيه كردن بر نفت باز هم بدبختي و بيچاره گي و بازهم فشار روي مردم البته از فقرا ديگه گذشته اين دفعه قشر متوسط هدف قرار گرفته. (3407142) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.