توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493281
آمریکا ونزوئلا را به تحریمهای شدید اقتصادی تهدید کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای به دولت ونزوئلا نسبت به اعمال تحریم‌های شدید اقتصادی هشدار داد.

به گزارش میزان، بیانیه دولت آمریکا با اشاره به همه‌پرسی غیررسمی و غیرقانونی مخالفان دولت ونزوئلا مبنی بر عدم تغییر قانون اساسی تأکید کرد: اگر دولت ونزوئلا برای افزایش قدرت خود در پی تغییر قانون اساسی این کشور باشد دولت آمریکا به سرعت تحریم‌های اقتصادی شدیدی را علیه این کشور اعمال خواهد کرد.

کاخ سفید که در طی مدت ناآرامی‌های چند ماه اخیر کشور ونزوئلا آشکارا از مخالفان دولت پشتیبانی می‌کند در ادامه بیانیه خود با تأکید بر شرکت مخالفان در همه‌پرسی غیرقانونی عدم تغییر قانون اساسی مدعی می‌شود که مردم ونزوئلا بار دیگر نشان دادند که از دموکراسی، آزادی، و حکومت قانون پشتیبانی می‌کنند، اما گرفتار رویا‌های یک رهبر دیکتاتور (نیکلاس مادورو) شده‌اند.

روز یکشنبه بیش از ۷ میلیون از مخالفان تحت حمایت آمریکا با برگزاری همه‌پرسی غیرقانونی و نمادین خواستار عدم تغییر قانون اساسی شدند؛ مخالفان امید دارند که برگزاری این همه‌پرسی موجب می‌شود که رئیس‌جمهور ونزوئلا از برگزاری انتخابات ملی در ۳۰ جولای برای انتخاب ۵۴۵ عضو مجلس مؤسسان جدید منصرف شود.

مخالفان دولت نیکلاس مادور مدعی هستند که دولت با تشکیل این مجلس مؤسسان جدید قدرت بیشتری را برای تغییر قانون اساسی این کشور کسب می‌کند.

در بخش دیگری از بیانیه دولت آمریکا تأکید شده که آمریکا از دولت ونزوئلا پشتیبانی نمی‌کند و مدعی است که کاخ سفید همچنان از مردم ونزوئلا دفاع خواهد کرد و اگر دولت ونروئلا انتخابات ۳۰ جولای را برگزار کند، بی‌شک آمریکا تحریم‌های شدیدتری علیه ونزوئلا اعمال خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : ونزوئلا ، تحریم ، تشدید تحریم ها، همه‌پرسی غیرقانونی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.