توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387768
واشنگتن ارائه «معافیت‌های محرمانه»به ایران را رد کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
تسنیم نوشت: کاخ سفید گزارش اندیشکده‌ای که ادعا کرده است آمریکا و شرکایش در مذاکرات هسته‌ای با اعطای معافیت‌های سری به ایران طبق توافقنامه هسته‌ای سال گذشته، توافق کرده‌اند را رد کرد.

به گزارش «رویترز»، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید در واکنش به گزارش منتشر شده توسط اندیشکده علوم و امنیت بین‌المللی در روز پنجشنبه، گفت: این ادعا که حاکی است این توافق به نحوی قبل از تعهد ایران اجرا شده است، درست نیست.

علوم و امنیت بین المللی مستقر در واشنگتن، روز گذشته در گزارشی خبر داد ایران براساس یک توافق سری با آمریکا و شرکای مذاکره کننده‌اش در پرونده هسته‌ای می‌تواند از برخی محدودیت‌های اعمال شده طی برجام عدول کند تا بتواند به ضرب‌الاجل اعلام شده برای آغاز رفع تحریم‌ها برسد.

گفته می‌شود که این گزارش توسط دیوید آلبرایت رئیس این اندیشکده که بازرس سابق تسلیحاتی سازمان ملل بوده به نگارش درآمده است و بر اساس اطلاعاتی بوده که توسط چندین مقام دولتی حاضر در مذاکرات نگاشته شده، مقام‌هایی که آلبرایت از ذکر نام آنها خودداری کرده است.

آلبرایت گفته است معافیت‌ها به طور محرمانه اتفاق می‌افتد و به نظر می‌رسد که به نفع ایران باشد. از جمله این معافیت‌ها می‌توان به دادن مجوز به ایران برای مستثنی شدن از محدودیت‌های میزان نگهداری اورانیوم کمتر غنی شده در تاسیسات هسته‌ای اشاره کرد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۱۸:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۰۸:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۰۴:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۸:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۵:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۴:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۶:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۲ ۱۴:۲۳
 
۱۳۹۴/۰۸/۲۱ ۱۳:۵۲
 
۱۳۹۴/۰۸/۱۳ ۲۱:۱۳
 
 
کلمات کلیدی : واشنگتن، تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.