توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 311363
جزئیاتی از آخرین وضعیت موسسه میزان
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۵
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از آخرین وضعیت موسسه میزان و سپرده‌گذاران این موسسه سخن گفت و از پیگیری مجلس در رابطه با تخلفات بانک مرکزی خبر داد.

موسی‌الرضا ثروتی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده موسسه میزان به اقتصادنیوز گفت: بانک مرکزی موسسه مالی و اعتباری میزان را با کارشناسی دادگستری و با اعتبار مجوز به طور کامل به بانک صادرات واگذار کرد و در حال حاضر کل حساب‌ها به بانک صادرات منتقل شده‌است.

ثروتی خاطر نشان کرد: سپرده‌گذارانی که تقاضای پول خود را دارند می‌توانند بخشی از آن را بگیرند و از طرفی می‌توانند سود پول خود را از زمانی که به بانک صادرات منتقل شده بگیرند.

او ادامه داد: طبق ماده ۹۶ برنامه پنجم توسعه مسئولیت کل موسسات مالی و اعتباری و صندوق‌ها با بانک مرکزی است. در حال حاضر گزارشی در کمیسیون اقتصادی است و این کمیسیون موظف است گزارش را به عنوان تخلف بانک مرکزی از قانون بررسی کند و به صحن علنی ببرد. ما این قضیه را دنبال کردیم و امیدواریم به نتیجه برسد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پایان سخنانش بیان می‌کند: اگر مردم از بانک مرکزی شکایت کنند قاعدتا باید قوه قضائیه حکم دهد که پول و سود مردم را بپردازد. ماده ۹۵ برنامه پنجم توسعه در ارتباط با صندوق ضمانت سپرده‌ها است و ماده ۹۶ مسوولیت بانک مرکزی برای صدور مجوز است و ماده ۹۹ نیز بحث شرکت‌های پدیده و پردیسان است که مسوولیت آن با وزیر اقتصاد است که باید در بورس برود و کارهایشان انجام شود.
 
کلمات کلیدی : میزان+موسسه میزان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.