نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 288290
هزار میلیارد پول «میزان» در اختیار ۱۷ نفر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۱
استاندار خراسان‌رضوی با اشاره به انحلال موسسه مالی و اعتباری میزان ١٧ نفر از بدهکاران عمده موسسه میزان که حدود هزار میلیارد تومان بدهی دارند، احضار شدند که چون پول نقدنداشتند به بانک مرکزی پیشنهاد شد تا سند املاک بدهکاران این موسسه را به‌عنوان وثیقه در یک بانک بپذیرد و به آن‌ها وام دهد تا بدهی‌هایشان را پرداخت کنند.

تابناک: استاندار خراسان‌رضوی با اشاره به انحلال موسسه مالی و اعتباری میزان و تشکیل هیئت تصفیه اظهار کرد: موسسه میزان ١٨٥ میلیارد تومان ودیعه نزد بانک مرکزی داشت که ٨٥ میلیارد تومان آن پیش‌ از این به‌منظور بازپرداخت سپرده‌های مردم آزاد شده بود و ١٠٠ میلیارد تومان باقی‌مانده هم در حال حاضر به همراه دیگر وجوهات این موسسه تجمیع شده است.

١٧ بدهکار عمده میزان احضار شدند


علیرضا رشیدیان، با بیان اینکه تاکنون با ١٠٠ هزار نفر از سپرده‌گذاران موسسه میزان تصفیه‌حساب شده است، گفت: هیئت تصفیه میزان پیشنهاد‌هایی را به بانک مرکزی ارائه کرده و بنده هم در جلسه اخیر هیئت دولت که حضور داشتم، درخواست کردم که آقای رئیس‌جمهور به بانک مرکزی توصیه کنند که به این درخواست‌ها توجه شود.

استاندار خراسان‌رضوی تأکید کرد: اگر این پیشنهاد‌ها عملی شود، بخش اعظمی از مشکلات و نگرانی‌های سپرده‌گذاران این موسسه برطرف خواهد شد.

وی افزود: ازجمله پیشنهادهای هیئت تصفیه این است که از شعبات این موسسه منحله چه ازنظر ساختمان و چه از لحاظ کارکنان میزان، برای بانک‌هایی که می‌خواهند توسعه شعب داشته باشند، استفاده شود که این پیشنهاد از سوی بانک مرکزی در حال بررسی است.

وی در حاشیه بازدید از تحریریه روزنامه شهرآرا با اشاره به دیگر پیشنهاد هیئت تصفیه برای بازپرداخت سپرده‌های مردم خاطرنشان کرد: بر اساس این پیشنهاد، یک بانک به میزان ارزش ریالی املاک و مصالح نزد موسسه منحل شده میزان، متعهد به پرداخت سپرده‌های مردم شود با این شرط که بازپرداخت وجوه مردم پس از گذشت یک سال انجام گیرد.

رشیدیان افزود: ١٧ نفر از بدهکاران عمده این موسسه که مبلغ حدود هزار میلیارد تومان بدهی دارند، احضار شدند. این افراد هم اعلام کردند که در حال حاضر پول نقد برای بازپرداخت بدهی‌هایشان را ندارند، لذا به بانک مرکزی پیشنهاد شد تا یک بانک سند املاک بدهکاران این موسسه را به‌عنوان وثیقه بپذیرد و به آن‌ها وام دهد تا بتوانند بدهی‌هایشان به میزان را پرداخت کنند.
 
کلمات کلیدی : موسسه میزان
 
اسلامی
۱۳۹۴-۰۵-۲۰ ۱۰:۱۹:۲۶
دین اسلام در کشور ما با این اجحافها از طرف این آقایان در حق مردم زیر سوال رفت .آیا اسلام واقعی این است.آیا دم از اسلام ناب محمدی که میزنند این است آیا عدالت علی (ع) که دم از آن میزنند این است؟ (3108908) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۰:۴۲:۰۰
واژه تصفیه در این متن به اشتباه استفاده شده است. تصفیه از ریشه صاف کردن می آید لذا در مورد صاف کردن آب و امثال آن به کار گرفته می شود. اما تسویه از ریشه سوا کردن به معنی جدا کردن دو یا چند چیز می آید. لذا در این خبر باید از تسویه استفاده شود (3302915) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.