توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463301
رئیس جمهور برکنار شده کره جنوبی رسما تفهیم اتهام شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۱
دادستان کره جنوبی اعلام کرد که رئیس جمهور برکنار شده این کشور رسما متهم شناخته شده و پرونده وی به دادگاه فرستاده شد.

به گزارش میزان، دادستان کره جنوبی اعلام کرد که «پارک گئون های»، رئیس جمهور برکنار شده این کشور رسماتفهیم اتهام شده و پرونده وی به دادگاه فرستاده شد.

آسوشیتد پرس گزارش داد که دفتر دادستانی کره جنوبی روز دوشنبه این کیفرخواست را صادر کرده است.

پارک گئون‌ های ماه گذشته به اتهام دریافت رشوه و فساد مالی بازداشت شده است.

انتظار می‌رود که دادگاه وی هفته آینده برگزار شود. پارک در جریان محاکمه که ممکن است 6 ماه به طول بینجامد،  در زندان خواهد ماند.

پیش از این تظاهرات گسترده‌ای با حضور میلیون‌ها نفر از مردم کره جنوبی در شهرهای مختلف این کشور برگزار شد و معترضان خواستار برکناری وی از قدرت شدند.

در پی تداوم اعتراضات و برپایی تظاهرات گسترده، قضات دادگاه قانون اساسی کره جنوبی روز 10 مارس پارک گئون های را برکنار کردند.
منابع خبری به نقل از مقامات سئول گزارش دادند که در صورت اثبات اتهام‌های وارد شده به پارک گون های به خصوص اتهام دریافت رشوه، وی احتمالا به ده سال حبس محکوم خواهد شد.

از سال 1980 تاکنون، پارک گئون های اولین رئیس جمهر کره جنوبی است که پیش از به پایان رسیدن دوره ریاست جمهوری، از سمت خود برکنار می‌شود.
ماه اکتبر سال 2016 برای نخستین بار فاش شد که پارک گئون های به «چوی سون-سیل»، یکی از دوستان نزدیکش، که هیچ گونه سمتی نیز در دولت وی نداشته اجازه مداخله در امور سیاسی و اقتصادی را داده و در پی این رسوایی، وی از سمت خود تعلیق شد.
 
کلمات کلیدی : کره جنوبی، فساد، رئیس جمهور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.