توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417820
معترضان کره جنوبی امروز تظاهرات گسترده برگزار می‌کنند/ استقرار ۲۵ هزار نیروی پلیس در سئول
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶
صدها هزار معترض کره‌جنوبی امروز (شنبه) با درخواست برای استعفا و یا استیضاح رئیس‌جمهوری کشورشان در اعتراض به رسوایی فساد به خیابان‌ها می‌آیند. در همین راستا ۲۵ هزار نیروی پلیس در سئول مستقر شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس کره‌جنوبی اعلام کرد ۲۵ هزار افسر در سئول و راه‌های منتهی به کاخ ریاست جمهوری مستقر شدند. آنها پیش‌بینی کردند که حدود ۵ / ۱ میلیون تن در پنجمین هفته از اعترضات به خیابان‌ها بیایند.

انتظار می‌رود حدود نیم میلیون تن هم در شهرهای دیگر دست به اعتراض بزنند.

اعتراضات مردمی در طول ماه گذشته به شدت افزایش یافته و دو هفته پیش حدود یک میلیون تن به خیابان‌ها آمدند تا علیه اقدامات پارک گئون-های رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی اعتراض کنند. این اعتراضات از زمان اعتراضات دهه ۸۰ میلادی جزو بزرگترین تجمع‌هاست.

پارک گئون-های به رسوایی فساد متهم است. دادستان‌های کره‌جنوبی اخیرا اعلام کردند که معتقدند پارک گئون-های در رسوایی سوءاستفاده از قدرت که دولتش را بی‌ثبات کرده دست داشته است. دوست نزدیک او به نام چوی سون-سیل و مشاور سابق ریاست جمهوری به نام آن چونگ – بوم به سوءاستفاده از قدرت متهم شدند. آنها شرکت‌ها را تحت فشار قرار می‌دادند تا به بنیادهایی که در کانون این رسوایی بودند، پول کمک کنند.

دوره پنج ساله ریاست جمهوری پارک فوریه ۲۰۱۸ به پایان می‌رسد و او مقابل درخواست‌ها برای استعفا مقاومت می‌کند. او دو بار بابت رسوایی به وجود آمده عذرخواهی کرده و گفته است که هدفش بهره‌وری اقتصاد بوده است و نه منفعت شخصی اما اذعان کرده که در روابطش با خانم چوی سون – سیل "بی‌احتیاطی" کرده است.
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور کره جنوبی+ فساد + اعتراضات خیابانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.