توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 433755
امتناع دوست صمیمی پارک گئون های از شهادت در دادگاه دوستش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
دوست نزدیک رئیس جمهور استیضاح شده کره جنوبی از شهادت در دادگاه استیضاح وی امتناع کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، انتظار می‌رفت دادگاه قانون اساسی در جلسه‌ای درباره پرونده پارک گئون های، رئیس جمهور استیضاح شده کره جنوبی حرف‌های چوی سون سیل را بشنود، اما وی از شهادت دادن در این جلسه دادگاه خودداری کرد.

هم چنین دو تن از معاونان زندانی پارک گئون های نیز که به چوی در این خصوص کمک کرده‌اند، با بیان اینکه باید خود را برای جلسه آتی دادگاهش آماده شوند، از شهادت دادن خوددداری کردند.

چوی سون سیل از اواخر اکتبر در زندان است و محاکمه وی از مدتی قبل آغاز شده است. وی به سوء‌استفاده از قدرت و تلاش برای کلاهبرداری متهم شده است.

چوی سون سیل متهم است که با فشار از شرکت‌های بزرگ کره جنوبی خواسته تا به بنیادهایی که از سیاست‌های رئیس جمهور این کشور حمایت می‌کنند، کمک مالی اعطا کنند.

پارک گئون های ۶۴ ساله متهم به همدستی با چوی سون سیل برای اعمال فشار و شرکت‌های بزرگ مثل "سامسونگ" به منظور مشارکت در بنیادهای غیرانتفاعی حامی ابتکار عمل‌های ریاست جمهوری شده است.

چندی قبل نیز پارک گئون های، رئیس‌جمهور استیضاح شده این کشور، چوی سون سیل، دوست قدیمی‌اش "صرفا یک آشنا" است. وی این مساله که چوی سون سیل اجازه داشتن نفوذ گسترده و غیرقانونی در امور دولتی داشته را رد کرد.
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور کره جنوبی+ فساد + پارک گئون های
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.