توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421582
حزب حاکم کره جنوبی خواستار اصلاح طرح استیضاح رئیس جمهور شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷
تعدادی از نمایندگان حزب حاکم کره جنوبی که از استیضاح رئیس جمهور حمایت کرده‌اند، از احزاب مخالفت خواستند تا جزییات مربوط به طرح استیضاح را اصلاح کنند.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری یونهاپ، در حالی که پارلمان کره جنوبی قرار است جمعه 9 دسامبر درباره طرح استیضاح پارک گئون هائه رئیس جمهور رای گیری کند، تعدادی از نمایندگان حزب سائنوری که از استیضاح حمایت کرده اند، از احزاب مخالف خواسته اند تا برخی جزییات این طرح را اصلاح کنند.

نمایندگان حزب حاکم کره جنوبی از مخالفان خواسته اند تا فهرست دلایل استیضاح رئیس جمهور را محدود به اتهامات فساد مالی کنند. احزاب مخالف در طرح استیضاح رئیس جمهور دلایل مختلفی از جمله فاجعه غرق شدن یک کشتی تفریحی را نیز گنجانده اند.

این کشتی تفریحی با 476 مسافر در مسیر حرکت خود از شهر اینچئون به جزیره جیجو در روز 16 آوریل 2014 میلادی غرق شد و بیش از 300 نفر در این فاجعه کشته شدند.

رئیس جمهور کره جنوبی اعلام کرده است که نتیجه رای گیری پارلمان را قبول خواهد کرد ولی در شرایط کنونی حاضر به استعفا و کناره گیری از قدرت نیست.

احزاب مخالف کره جنوبی بارها خواستار استعفای پارک گئون هائه شده اند. رئیس جمهور کره جنوبی گفته است که پیشنهاد حزب حاکم را برای کناره گیری از قدرت در آوریل سال آینده قبول خواهد کرد.

رئیس جمهور کره جنوبی سه شنبه گذشته در سخنانی آمادگی خود را برای کناره گیری از قدرت اعلام کرد و از نمایندگان پارلمان خواست تا راهی را برای کناره گیری اش از قدرت پیشنهاد دهند.این درخواست با مخالفت احزاب مخالف دولت روبرو شد.

پارک تاکنون 2 بار از مردم کره جنوبی رسما عذرخواهی کرده ولی تاکنون در برابر درخواست افکار عمومی برای استعفا مقاومت کرده است.

حتی اگر طرح استیضاح رئیس جمهور در پارلمان نیز تصویب شود، پارک گئون هائه همچنان برای مدت زمان قابل توجهی قدرت را در اختیار خواهد داشت. طرح استیضاح در نهایت نیاز به تصویب دادگاه قانون اساسی نیز دارد که حداقل این روند نیز 6 ماه طول خواهد کشید.
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور کره جنوبی+ فساد + اعتراضات خیابانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.