نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425293
سئول از فردا شاهد یکی از جنجالی‌ترین محاکمه‌ها است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
ایسنا نوشت: محاکمه دوست به زندان افتاده رئیس‌جمهور کره جنوبی که افشای دست داشتنش در امور دولتی و فساد مالی هزاران معترض را به خیابانها کشانده و منجر به برمناری رئیس‌جمهور شد از فردا (دوشنبه) آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، محاکمه چوی سون سیل،  دوست دیرینه پارک گئون های، رئیس جمهور استیضاح شده کره جنوبی از زمان محاکمه سال 2014 متهمان مربوط به غرق شدن کشتی تفریحی در این کشور که مرگ بیش از 300 مسافر اکثرا نوجوان را به همراه داشت جنجالی‌ترین محاکمه در کره جنوبی محسوب می شود.

10 متهم دیگری که پایشان به این پرونده باز شد نیز با محاکمه روبرو هستند.

چندین ماه است که گمانه زنی‌ها درباره چوی هر روز در اخبار محلی کره جنوبی مطرح می‌شود اما او همچنان یک چهره اسرار آمیز مانده است. او آخرین بار در تاریخ 31 اکتبر در مقابل انظار عمومی ظاهر شد. در آن زمان به خبرنگاران در محل دفتر دادستانی سئول گفت "گناهی مرتکب شده که شایسته مجازات مرگ است".

طرح استیضاح رئیس جمهور کره جنوبی در پی آغاز پیگرد چوی سون سیل به عنوان یکی از دوستان نزدیک او به اتهام سوء استفاده از موقعیت و فساد مالی و احتمال ارتباط رئیس جمهوری با این پرونده به جریان افتاد.

ماه گذشته میلادی رسانه‌های خبری کره جنوبی گزارش کردند که چوی سون سیل، دوست نزدیک پارک گئون های با استفاده از موقعیت خود به اعمال نفوذ در انتصاب مشاوران رئیس جمهوری و همچنین سوء‌استفاده مالی به نفع بنیادهای غیرانتفاعی زیر نظر خود مبادرت کرده است. این دو بنیاد مامور اجرا و کمک به طرح‌های فرهنگی و ورزشی مورد علاقه رئیس جمهوری بودند.  چوی که در خارج به سر می‌برد، برای پاسخگویی به اتهامات به کره جنوبی بازگشت و بازداشت شد.

رئیس جمهوری در سخنانی ضمن انتقاد از سوء‌استفاده افراد نزدیک به خود، از این وضعیت ابراز تاسف کرد اما بعدا دادستانی کره جنوبی گفت که پارک احتمالا از اقدامات دوست خود بی‌خبر نبوده است. دفتر رئیس جمهوری هرگونه ارتباط او با اقدامات چوی را تکذیب کرده اما درحالی که تظاهرات گسترده‌ای علیه رئیس جمهوری برگزار شده بود، پارلمان این کشور، که اکثریت اعضای آن از احزاب مخالف دولت هستند، طرح استیضاح و عدم کفایت  پارک گئون های را در دستور کار قرار داده و رای به استیضاح او داد.
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور کره جنوبی+ فساد + کره جنوبی
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۳:۱۸:۰۳
ایکاش با چند تا از مفسدین ونجومی بگیران در ایران هم اینطور برخورد میشد (4071341) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.