توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 331405
هشدار چین به آمریکا در برخورد با کره شمالی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۸
وزیر امورخارجه چین به امریکا هشدار داد در استقرار احتمالی یک سامانه دفاع موشکی در واکنش به پرتاب اخیر موشک از سوی کره شمالی احتیاط کند و آن را بهانه ای برای تهدید علیه امنیت چین قرار ندهد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از مونیخ، ' وانگ ئی ' وزیر خارجه چین که برای حضور در کنفرانس امنیتی مونیخ به این شهر آلمان سفر کرده است در ملاقات اواخر جمعه خود با جان کری همتای امریکایی اش مخالفت پکن با استقرار سامانه دفاع موشکی ' ترمینال های آلتیتیود اریا دیفنس سیستم ( تاد ) ' اعلام کرد.

وزارت خارجه چین گفت : وانگ درخواست کرده است که طرف امریکایی باید محتاطانه عمل کرده و از این فرصت برای لطمه زدن به منافع امنیتی چین استفاده نکند و یک عامل پیچیده و بغرنج دیگر به صلح و ثبات منطقه ای اضافه نکند. '

انتظار می رود که کره جنوبی و آمریکا هفته آینده مذاکراتی را در باره استقرار احتمالی این سامانه شروع کنند.

کره شمالی در ششم فوریه یک موشک دوربرد حامل یک ماهواره را به فضا پرتاب کرد و این اقدام که چند هفته پس از یک آزمایش هسته ای صورت گرفت با محکومیت غرب و همسایگان پیونگ یانگ روبرو شد.

هرچند که کره شمالی اهداف خود را صلح آمیز دانسته ولی سئول و واشنگتن گفته اند که این اقدام نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل محسوب می شود چرا که از فن آوری موشک بالیستیک استفاده شده است .

وانگ همچنین این موضع چین را تکرار کرد که هدف نباید تشدید تحریمها باشد و همگی باید در صدد از سرگیری مذاکرات در مورد مسئله هسته ای کره شمالی بر آیند.

وانگ اضافه کرد که از سرگیری مذاکرات منافع تمام طرفها از جمله چین و امریکا را تامین خواهد کرد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۸ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۱۷:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۱۵:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۹:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۵:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۵:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۰:۳۹
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.