توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509183
تظاهرات مردم کره در اعتراض به استقرار سامانه‌ تاد آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
تظاهرات مردم کره در اعتراض به استقرار سامانه‌ تادمعترضان کره جنوبی امروز (پنجشنبه) با پلیس در روستایی در این کشور و در اعتراض به استقرار سامانه‌های دفاع موشکی تاد آمریکا درگیر شدند.

ایسنا: معترضان کره جنوبی امروز (پنجشنبه) با پلیس در روستایی در این کشور و در اعتراض به استقرار سامانه‌های دفاع موشکی تاد آمریکا درگیر شدند.

این درگیری میان مردم کره جنوبی و پلیس درحالی صورت گرفت که آمریکا و چین به بررسی اقدامات لازم برای رویارویی با پیونگ یانگ پرداختند. آمریکا به دنبال این است که شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌های نفتی، ممنوعیت صادرات منسوجات و استخدام نیروی کار در خارج از کشور علیه کره شمالی اعمال کند و اموال کیم جونگ اون، رهبری این کشور را مسدود کرد و مانع از سفر وی به خارج از کشور شود.

فشارها از سوی واشنگتن علیه کره شمالی در پی آزمایش بمب هیدروژنی این کشور در روز یکشنبه شدت گرفته است.

در بحبوحه افزایش این تنش‌ها، سئول امروز چهار پرتابه باقی مانده سامانه دفاع موشکی تاد آمریکا را در یک زمین سابق گلف در جنوب این کشور مستقر کرد که باعث خشم سکنه شد. دو پرتابه، قبلا مستقر شده بودند.

در جریان این درگیری میان 8000 پلیس که محاصره 300 تن از روستاییان و فعالان مدنی در منطقه را شکستند، بیش از 30 تن زخمی شدند.
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی، موشک، سامانه‌ تاد، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.