توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508993
پوتین: کره شمالی هسته‌ای را به رسمیت نمی‌شناسیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴
ولادیمیر پوتین تاکید کرد که روسیه کره شمالی هسته‌ای را به رسمیت نمی‌شناسد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه پس از دیدار با مون جائه این، رئیس‌جمهور کره جنوبی گفت: من تاکید می‌کنم که روسیه کره شمالی را با برنامه‌های هسته‌ای تسلیحاتی و موشکی که نقض قطعنامه‌های شورای امنیت محسوب شده، اشاعه تسلیحات هسته‌ای را افزایش می‌دهد و یک تهدید در شمال شرق آسیا محسوب می‌شود به رسمیت نمی‌شناسد.

کره شمالی برای نخستین بار در سال 2005 پس از خروج از معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای (NPT) خود را یک قدرت هسته‌ای نامید و اولین آزمایش هسته‌ای خود را در سال 2006 انجام داد.

روز یک‌شنبه هفته جاری کره شمالی ششمین و قوی‌ترین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد که به گفته کارشناسان توان تخریب آن 7 برابر بمب اتمی استفاده شده در هیروشیما است.

پس از این اقدام اغلب رهبران جهان از جمله پوتین آزمایش هیدروژنی کره شمالی را محکوم کردند.

ترامپ نیز در واکنش به این اقدام جلساتی را با مقامات امنیتی و نظامی خود برگزار کرد. کاخ سفید نیز اعلام کرد که آماده است تا از توان اتمی خود برای حل تهدید کره شمالی استفاده کند.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + آمریکا + کره جنوبی + پوتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.