توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509059
روسیه: اوضاع شبه‌جزیره کره به آستانه تقابل نظامی رسیده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰
معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد، اقدامات تنش‌زای طرفین در شبه‌جزیره کره، منطقه را به آستانه آغاز یک تقابل نظامی گسترده کشانده که در صورت وقوع جنگ قطعا عواقب جبران‌ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

به گزارش فارس، «ایگور مورگولوف» معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد، اوضاع شبه‌جزیره کره به حدی رسیده که می‌توان گفت این منطقه در آستانه آغاز یک تقابل نظامی قرار دارد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، معاون وزیر خارجه روسیه در ادامه گفت، به جای افزایش فعالیت‌های نظامی، باید روی گام‌های منسجم و هماهنگ برای رفع تنش‌ها متمرکز شد.

مورگولوف در نشست باشگاه بین‌المللی «والدای» در سومین اجلاس اقتصادی شرق تأکید کرد، اگر شرایط در شبه‌جزیره کره تا جایی پیش رود که به بن‌بست نظامی برسد، قطعا عواقب غیرقابل تصوری در انتظار منطقه و جهان خواهد بود.

وی ادامه داد: «تداوم آزمایشات هسته‌ای و موشکی کره شمالی، افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه، مانورهای خطرناک و لفاظی‌های ستیزه‌جویانه هر دو طرف، تمام اینها شبه جزیره کره را به آستانه یک تقابل نظامی گسترده کشانده است».

این دیپلمات روس همچنین تأکید کرد که حل مسئله هسته ای بدون تلاش‌های جمعی و تشکیل یک نظام امنیتی قابل اعتماد در منطقه شمال شرقی آسیا غیرممکن خواهد بود.

سومین اجلاس اقتصادی شرق (EEF) در شهر «ولادیووستوک» در خاور دور روسیه در تاریخ ششم و هفتم سپتامبر در حال برگزاری است.
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.