توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445779
ابطحی:آقای کواکبیان به مجلس توهین کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۲
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است: مطالبی که در مورد جشن خانه سفیر سوئد مطرح شده، لاطائلات روزنامه‌های هتاک است.

به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه ۲۶ بهمن) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی طی اخطاری در پاسخ به تذکر ابطحی نماینده مردم خمینی شهر درخصوص شرکت دو وزیر در جشن خانه سفیر سوئد گفت: خداوند در قرآن می فرماید: " اجتَنِبُوا کَثِیراً مِنَ الظَّنِّ اِنَّ بَعضَ الظَّنِّ اِثمٌ"، اما یکی از نمایندگان یک مشت لاطائلات که در روزنامه های هتاک و بدون بررسی منتشر شده را در صحن مطرح کردند در حالی که رادیو امروز در بخش خبری ساعت ۱۴ آن را تکذیب کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ادامه داد: ماجرا از این قرار است که بخش خصوصی جلسه ای با مقامات سفارتخانه سوئد در خصوص برخی قراردادها داشته که اصل این قراردادها به امضای رئیس جمهور رسیده است. ضمن آنکه آنها یک مراسم ملی داشتند، اما این نماینده محترم به حضور دو وزیر در این مراسم اشاره کرده‌اند.

وی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نباید از این مسئله به راحتی بگذریم چرا که ممکن است در پشت پرده مسائلی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر واقعا مقام معظم رهبری به شورای عالی امنیت ملی ماموریت داده و گفته می شود کشور سوئد در ایران خوشنام هست، چرا به وزیر امور خارجه که اصلا در این مراسم نبوده است، توهین می شود؟ و اگر این وزیر و دیگر وزرا قابل اعتماد نیستند، خب بگویید مقابله کنیم.

ابطحی: آقای کواکبیان به مجلس توهین کرد

همچنین در ادامه ابطحی با بیان اینکه اخطار نماینده تهران درخصوص تذکر وی به حضور وزرا در خانه سفیر سوئد ارتباطی با اصل ۱۱۰ قانون اساسی ندارد، گفت: متاسفانه ایشان از کلمه لاطائلات استفاده کردند که این توهین به مجلس است، اما رئیس محترم مجلس موضعی نگرفتند.

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: آقای کواکبیان ما را متهم به گفتن لاطائلات کردند در حالی که خبر این ماجرا در همه رسانه ها و عکس های حضور در مراسم حرام پخش شده و موجود است. حالا باید گفت چه کسی لاطائلات می گوید، اینجانب یا کسی که باید دست از قصور بردارد.

وی با بیان اینکه جلسه بخش خصوصی با سفیر سوئد چه ارتباطی با وزرا دارد؟ از رئیس مجلس خواست تا به مصطفی کواکبیان تذکر جدی دهد چرا که معتقد است او برای چندمین بار اقدام به بیان تذکراتی در این باره کرده است.

بنابر این گزارش رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر ابطحی گفت: صدای آقای کواکبیان آنقدر بلند بود که فقط دو درصد از حرف های او را می شنیدم، در واقع مشکل این بود که من متوجه صحبت هایش نمی شدم.
 
کلمات کلیدی : کواکبیان+ابطحی+مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.