توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 350172
کواکبیان: الگو گیری از مجلس ششم کارآمد نیست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۱
نماینده منتخب اصلاح‌طلب تهران اجرای الگویی مانند مجلس ششم را کارآمد ندانست.

به گزارش تسنیم، مصطفی کواکبیان نماینده منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی ویژه خبری امشب اجرای الگوی مجلس ششم (مجلس اصلاح‌طلبان) را کارآمد ندانست و گفت: باید براساس عقلانیت کشور را پیش‌برد و یکی از موانع عقلانیت احساسات و نداشتن مبنای عقلی است.

وی با توجه به شرایط اقتصادی موجود کشور اولویت‌های مجلس آینده را بیان کرد و گفت: با توجه به افراد بالا دستی کشور که باید از لحاظ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در سال ۱۴۰۴ رتبه اول منطقه را داشته باشیم باید کار و تلاش جدی و یک خانه‌ تکانی شود.

کواکبیان مشکل معشتی و مسائل اقتصادی را از اولویت‌های مجلس آینده دانست و تاکید کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اقدام و عمل باید ملموس باشد.

نماینده منتخب تهران در مجلس شورای اسلامی یکی از راه‌های برون‌رفت از رکود اقتصادی را طرح جدی برای رونق و اشتغال توسط مجلس دانست و ادامه داد: با توجه به بیکاری گسترده در بین مردم حتی در قشر باسواد این طرح باید در مجلس ارائه شود.

وی لازمه اقتدار حکومت را حضور جدی مردم در صحنه بیان کرد و گفت: با توجه به امیدی که بین مردم است اگر بخواهیم آن را افزایش دهیم باید اقداماتی که در دولت، مجلس و جریانات سیاسی موجب تضعیف آن می‌شود برداشت.

کواکبیان کار عقلانی بدون استفاده از کارشناسان را بدون جایگاه اعلام کرد و تصریح کرد: زمانی تورم، گرانی و بی‌کاری از بین می‌رود که رونق اقتصادی با کار کارشناسی شود و یکی از فساد‌هایی که باید با آن مبارزه کنیم فساد بانکی است و طوری باید هشدار داد که قبل از این که پرونده به قوه‌قضائیه برود خودمان آن را پیش‌بینی کنیم.

نماینده منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره اکثریت مجلس افزود: با توجه به این که اکثریت مجلس به دست هیچ کس نیفتاده است و ۷۰ نفر به صورت مستقل وارد شده‌اند اگر آن‌ها وارد لیست امید یا اصلاح‌طلبان شوند اکثریت را به دست می‌آوریم.

وی تغییرات مجلس دهم نسبت به نهم را از لحاظ سن و تحصیلات را بیان کرد و ادامه داد: در این مجلس به لحاظ تحصیلات فرق زیادی با قبل نکرده اما از لحاظ سنی جوان‌تر شده است و با توجه به این که در هر دوره مجلس دو سوم افراد عوض می‌شوند پس یک تفاوت‌هایی در این مجلس صورت گرفته است.

کواکبیان با اشاره به افراد وابسته به دولت در لیست امید گفت: این نمایندگان درست است که وابسته به دولت هستند اما وکیل‌الدوله نیستند و وکیل ملت هستند و نمایندگان چوب لای چرخ دولت نمی‌گذارند.

نماینده منتخب تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص همسو نبودن مجلس نهم با دولت گفت: یک مورد از این ناهمسو بودن طرح ۳ فوریتی برای برگشت وزیر امور خارجه در حین مذاکرات بوده است، در صورتی که این مذاکرات با تایید مقام معظم رهبری صورت گرفت.

وی درباره دولت گفت: اگر دولت بخواهد موفقیتی به دست بیاورد باید خانه‌تکانی انجام دهد و با توجه به برآورده نکردن مطالبات مردم حداقل در ۵ وزارتخانه‌های اجتماعی و اقتصادی باید تغییراتی ایجاد و جوان‌تر‌ها بیایند.

کواکبیان در مورد انتخاب رئیس مجلس افزود: تا به حال بحث‌های جدی صورت نگرفته ولی نگاه مردم این است که درها در پاشنه قبلی نچرخد و یک سری تغییرات ملموس ایجاد شود.

نماینده منتخب تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد تغییرات قانون انتخابات ابراز کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که گفته بود قانون انتخابات مشکل دارد مجلس باید با هماهنگی شورای نگهبان تغییراتی دهد.
 
کلمات کلیدی : کواکبیان، مجلس دهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.