نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437749
اژه ای: پرونده‌ای به‌اندازه تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه ندیدم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۶
محسنی‌اژه‌ای با اشاره به اینکه دولت و بانک مرکزی به‌طور جد پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه را آسیب‌شناسی کنند تا مشخص شود اشکال کار در قانون اجرا و یا عدم‌نظارت است، گفت: هیچ پرونده‌ای به‌اندازه تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان وبانک سرمایه ندیدم.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه یکصد و هفتمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه با پرداختن به پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه اظهار داشت: هرچقدر انسان در این پرونده جلو می‌رود شاهد تخلفات بسیاری می‌شود، زیرا این دو پرونده با هم هستند و حقیقتاً جا دارد دولت و بانک مرکزی یک آسیب شناسی جدی برای چنین پرونده‌هایی انجام دهد که دیگر تکرار نشود.

وی ادامه داد: به‌هرحال قوه قضاییه با هزار زحمت و گرفتاری وارد چنین پرونده‌هایی می‌شود و افراد را دستگیر می‌کند ولی اگر آسیب شناسی چنین تخلفاتی صورت نپذیرد باز تکرار خواهد شد. ما نیز در خدمت دولت هستیم تا هر نوع کمکی برای آسیب شناسی این دو پرونده انجام دهیم.

سخنگوی قوه قضاییه با پرداختن جزئیات تخلفات پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه توضیح داد: مثلاً چند هزار میلیارد در اختیار برخی افراد قرار گرفته بود بدون اینکه از آنها هیچ ضمانتی بگیرند. آنها نیز این مبالغ را گرفته‌اند و استفاده کردند، به‌طوری که بنده که با پرونده‌های متعددی در این حوزه آشنایی دارم هنوز هیچ پرونده‌ای به‌اندازه تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه ندیدم.

محسنی اژه‌ای در ادامه تشریح جزئیات بیشتر تخلف پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه افزود: مثلاً در تخلفی دیگر مدیرعامل را براساس مقررات تعیین نکردند و در طول 10 سال بارها سرپرست و مدیرعامل تغییر دادند و همین تغییرات متعدد مدیرعامل خود باعث مشکلات زیادی شده است که باید آسیب شناسی شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: مثلاً سهام و سرمایه‌ای که از افراد دریافت شده است مطابق مقررات به آن تسهیلات داده نشده است زیرا طبق قانون با توجه به سرمایه سقفی باید تسهیلات داده شود که در این کار تخلف صورت پذیرفته است که البته این نوع تخلف متأسفانه در جاهای دیگر نیز شاهد بودیم و یا به افرادی نباید تسهیلات می‌دادند که این تسهیلات را دادند و حتی بیش از حد مجاز داده شده است.

معاون اول قوه قضاییه عنوان کرد: بنابراین چگونگی پرداخت تسهیلات رعایت نشده و طبق مقررات نبوده و تضمین مناسب نیز نگرفته است و اعتبارسنجی مناسب نیز انجام نداده است و حتی نظارت نکردند که این مبالغ در کجا مصرف می‌شود، مثلاً 500 میلیارد تومان به فردی دادند که مواد اولیه وارد کند ولی در جای دیگر استفاده کرده است و هیچ تضمینی نمی‌گرفته است و اگر قوه قهریه به کمک آنها نیاید نمی‌توانند پولهای واگذارشده را وصول کنند.

محسنی اژه‌ای با تأکید مجدد به دولت و بانک مرکزی که نسبت به آسیب شناسی چنین پرونده‌هایی اقدام کنند، افزود: جا دارد بررسی شود که اشکال در قانون است یا اجرا و یا عدم نظارت که ما نیز کاملاً آماده هستیم به دولت در این بررسی کمک کنیم.

وی همچنین به دستگیری یکی از بدهکاران بانکی که مبلغی بین هزار تا دو هزار میلیارد تومان معوقه دارد نیز اشاره کرد ولی از نام بردن فرد یا بیان جزئیات پرونده خودداری و آن را به زمان دیگر موکول کرد.
 
 
کلمات کلیدی : فساد مالی + صندوق ذخیره فرهنگیان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۲۰:۵۲:۰۰
چطور ندید؟! لیست ثروتمندان جهان توسط تخلفی که در مملکت ما اتفاق افتاد برای یک سال تغییر کرد و نام آقای زنجانی را در خود جای داد!! دنیا لیست را دید، شما ندیدید؟!! (4131460) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۰۷:۵۴:۵۹
مغلطه نکن بابا!!! داره می گه از لحاظ حجم تخلفات و زد و بند بازی ها پرونده خیلی بزرگیه!!!
شاید این جا هم رد پای برادر رییس پیدا بشه (4131867) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۲۱:۲۷:۰۶
خدا لعنتشون کنه این دزد ها رو همچنین خدا لعنت کنه کسانی که مانع برخورد با این دزدها میشن.......... (4131524) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۰۸:۰۳:۵۶
اژه ای: پرونده‌ای به‌اندازه تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه ندیدم
( خوش بحال دولت تدبیر و امید) (4131874) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.