توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440176
آقای م.ج بازداشت شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶
مدیرعامل بانک سرمایه گفت: در ابتدای سال 4500 میلیارد تومان به آموزش و پرورش وام پرداخت کردیم که بتواند حقوق معوقه بازنشستگان خود را پرداخت کند و سر رسید آن را تمدید کردیم. ماه گذشته نیز 50 میلیارد تومان وام برای پرداخت حقوق معلمین دادیم که این نشان از همکاری ما با این وزارتخانه دارد.

به گزارش ایلنا، صبح امروز مدیرعامل بانک سرمایه در نشست خبری خود با اشاره به فعالیت‌های این بانک گفت: 97 درصد از بدهی‌های بین بانکی را در سال جاری تسویه کرده‌ایم و سه درصد باقی مانده به خاطر اختلاف حسابی است که با بانک دیگر داریم.

محمدی ادامه داد: در جذب منابع موفق شدیم 64 درصد رشد داشته باشیم که این امر نتیجه اعتماد مشتریان و موفقیت پرسنل بوده است.

وی در خصوص تخلفاتی که در این باره صورت گرفته گفت: ما منکر تخلفات نمی‌شویم و من صراحتاً عرض می‌کنم که بعضاً این تخلفات با همکاری عالمانه، عامدانه، و جاهلانه بین بدهکاران کلان و برخی از پرسنل بانک که عموماٌ بازنشستگان بانک‌های دیگر بودند صورت گرفته است.

وی ادامه داد: وقتی این نقطه ضعف را پیدا کردیم عذر تمام بازنشستگان را خواستیم و اکنون پرسنل بانک سرمایه چه از لحاظ مدیریتی و چه از لحاظ اداری جزو جوان‌ترین نیروهای بانکی کشور به حساب می‌آیند.

محمدی تصریح کرد: بانک سرمایه مذاکراتی را با بدهکاران انجام داده است و وقتی ما ناامید شدیم به سمت شکایت کیفری و حقوقی رفتیم. در نتیجه برخی از بدهکاران بازداشت شده‌اند که بزرگ‌ترین آن  آقای م.ج به مبلغ هزار و دویست میلیارد تومان است. این در حالی است که کل مطالبات معوقه بانک  7هزار و 800 میلیارد تومان است که 2 هزار میلیارد از آن جریمه تاخیر است.

مدیرعامل بانک سرمایه در خصوص تعامل این بانک با وزارت آموزش و پرورش گفت: در ابتدای سال 4500 میلیارد تومان به آموزش و پرورش وام پرداخت کردیم که بتواند حقوق معوقه بازنشستگان خود را پرداخت کند و سر رسید آن را تمدید کردیم. ماه گذشته نیز 50 میلیارد تومان وام برای پرداخت حقوق معلمین دادیم که این نشان از همکاری ما با این وزارتخانه دارد.

وی در خصوص نحوه تخلفات در این بانک گفت: بدهکاران در ازای تسهیلاتی که گرفته‌اند مسائل ملکی را مطرح می‌کردند و در کارشناسی این املاک را چندین برابر ارزش واقعی نشان می دادند. بر همین اساس مطابق هماهنگی‌ با معاون دادستان، مقرر شد هیاتی سه نفره از کانون کارشناسان دادگستری این املاک را تعیین قیمت کنند تا به هیچ وجه مورد تطمیع واقع نشود و اگر ملک ارزنده بود ما کار را در اختیار می‌گیرند و تفاهم‌نامه‌ای با حضور نماینده دادستانی با فرد بدهکار برای تسویه امضا می‌شود که جای هیچ گونه شبهه‌ای وجود نداشته باشد. با همین روش مشخص شد متاسفانه بزرگ‌ترین فرد بدهکار به این بانک فقط 10 درصد تسهیلاتی که گرفته را وثیقه گذاشته است.

وی در خصوص ادغام این بانک با بانک ملت گفت: این شایعات از اساس کذب است. دیروز مدیرعامل بانک ملت نیز اعلام کرد که هیچ ادغامی صورت نخواهد گرفت. وقتی ما در نظام بانکی جزو بانک‌های برتر هستیم دیگر ادغام معنا پیدا نمی‌کند. اگر از لحاظ منابع ضعیف بودیم شاید این امر توجیه‌پذیر بود ولی بانک سرمایه امسال توانست در 4 شاخص اصلی بانکداری، مقام اول را کسب کنیم.
 
کلمات کلیدی : فساد مالی+صندوق ذخیره فرهنگیان + بانک سرمایه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.