نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430394
عضو هیئت تفحص از صندوق فرهنگیان: وام‌های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را پس نمی‌دهند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
عضو هیئت تحقیق‌وتفحص ازصندوق ذخیره فرهنگیان گفت: برخی افراد می‌گویند رقم تخلفات این صندوق از ۸ هزار میلیارد تومان بیشتر است در حال بررسی این موضوع هستیم همچنین ۱۰ نفر وام‌هایی از ۵۰۰ تا هزار میلیارد تومان دریافت کرده‌اند که حاضر به بازگرداندن نیستند.

به گزارش تسنیم،‌ با مشخص شدن فساد مالی 8 هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان و ورود دادستانی کشور به این ماجرا، برخی افراد برای انجام بازجویی احضار و بازداشت شدند که شهاب‌الدین غندالی ــ مدیرعامل سابق صندوق فرهنگیان یکی از افراد بازداشت شده است.

هر چند در ابتدا فساد مالی 8 هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان از سوی مسئولان صندوق پذیرفته نمی‌شد و آنها از بدهی 3 هزار میلیارد تومانی 5 نفر به بانک سرمایه خبر داده دولت‌های گذشته را متهم می‌کردند اما این روزها حتی معاون اول رئیس‌جمهور نیز رقم 8 هزار میلیاردی و تخلف در برخی از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق فرهنگیان را تأیید می‌کند.

بخشی از تخلفات صندوق فرهنگیان بدین شرح است:‌ در پرونده تخلفات صورت گرفته در بانک سرمایه کاهش مطالبات غیرجاری از طریق تهاتر با املاک یا سایر دارایی‌های مورد نظر بدهکاران صورت می‌گرفت، از سوی دیگر تعداد قابل توجهی از مطالبات کلان مربوط به اشخاصی است که قبلاً سابقه بدحسابی در تسهیلات و تعهدات دریافتی داشته‌اند و از طریق تهاترهای معنا‌دار و تحمیلی دارایی خود، بدهی‌های قبلی خود را تسویه کرده‌اند. کارشناسی املاک افراد در بسیاری موارد با قیمت‌های منطقه‌ای و عرف بازار فاصله مشهود داشته و در رابطه با آنها بزرگ‌نمایی صورت گرفته و بخش قابل توجهی از اسناد و فعالیت‌ها صوری بوده است.

در این رابطه امیر خجسته عضو هیئت تحقیق‌وتفحص ازصندوق ذخیره فرهنگیان به تسنیم گفت: برخی افراد عنوان کرده‌اند که رقم تخلفات از 8 هزار میلیارد تومان بیشتر است و هیئت تحقیق و تفحص در حال بررسی رقم دقیق تخلفات است.

وی افزود: 8 هزار میلیارد تومان سرمایه فرهنگیان به دست افراد خاصی است که تعداد آنها حدود 30 نفر است و 10 فرد اصلی 500 تا یک هزار میلیارد تومان وام دریافت کرده‌اند که حاضر به بازگرداندن آنها نیستند.

خجسته گفت: به این افراد اولتیماتوم داده‌ایم تا سرمایه فرهنگیان را بازگردانند و قوه قضاییه نیز به ماجرا وارد شده است تا بتوانیم با همراهی یکدیگر سرمایه فرهنگیان را بازگردانیم.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در صندوق ذخیره فرهنگیان مدیریت‌ها به صورت فامیلی و خانوادگی بود و قسمت عمده پول‌ها بدون تضامین محکم به افراد خاص پرداخت شده است و این‌ها از باند و شبکه‌های خودشان بودند.
 
کلمات کلیدی : فساد مالی + صندوق ذخیره فرهنگیان + تحقیق و تفحص
 
mehran
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۱:۳۶:۰۹
جالب اینجاست که روزنامه ها و رسانه های اصلاح طلب که فساد 3 هزار میلیاردی در دولت قبل رو دائما در بوق و کرنا می کردند حالا در قبال فساد 8000 میلیاردی سکوت کرده اند

واقعا جای تاسف دارد . فساد همیشه بد است (4094833) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۱:۵۴:۲۰
چرا اسم نمی برید چرا اونها رامحا کمه علنی نمی کنید !!!!!!!!!چرا جرا (4094867) (alef-11)
 
بهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۲:۳۸:۳۲
مردم تا کنون نفهمیدند که این افراد خاص که این همه پول از بانکها و صندوقها اختلاص کردند چه کسانی هستند و هر گز اسامی این افراد اعلام نمیشود دادن این همه پول برای چندین سال به این اشخاص وپس گرفتنش اگر محقق گردد نیز باز به نفع اختلاص گران است (4094944) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۴:۳۹:۳۵
لطها نام و نشان شركت ها و اشخاصى كه وام گرفتند و پس ندادن منتشر كنيد وكلى حرف نزن اگر حق با شما لطفا اعلام كن چگونه بانك سرمايه و با دستور مستقيم چى كسى اين وام ها داد با تشكر (4095187) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.