نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442095
انحراف مالی صندوق فرهنگیان ارتباطی به نبود نظارت دیوان محاسبات ندارد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵
رئیس دیوان محاسبات کل‌کشور با بیان اینکه انحراف مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان ارتباطی به نبود نظارت دیوان محاسبات ندارد، گفت: هیچ صندوقی مشمول رسیدگی دیوان محاسبات نمی‌شود.

به گزارش فارس، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل‌کشور درباره چرایی نبود نظارت دیوان محاسبات به عنوان دستگاه نظارتی بر امور مالی صندوق ذخیره فرهنگیان به منظور جلوگیری از وقوع انحراف مالی در آن، اظهار داشت: صندوق ذخیره فرهنگیان از نظر قانون در حوزه رسیدگی دیوان محاسبات قرار نمی‌گیرد، زیرا یک صندوق سرمایه‌گذاری است که فرهنگیان در آن پول می‌گذارند.

وی درباره این موضوع که به میزان سهم فرهنگیان در این صندوق دولت نیز موظف به سرمایه‌گذاری است، توضیح داد: ماده‌ای در قانون آمده که صراحتاً می‌گوید این صندوق مشمول رسیدگی دیوان محاسبات نمی‌شود و این امر اصلاً محل شبهه نیست.

عادل آذر تصریح کرد: صندوق‌ها اعم از هواپیمایی، نفت، بازنشستگی و امثالهم در حدی مورد نظارت دیوان است که سندی در دستگاه ثبت شود، ولی در شرایطی که به سهم کارمند مربوط شود و در زمره بخش غیردولتی قرار گیرد، مشمول نظارت دیوان محاسبات نمی‌شود.

وی ادامه داد: البته اگر ماده 142 مصوب شده در صحن علنی در برنامه ششم توسعه به سلامت از شورای نگهبان عبور کند، نظارت دیوان محاسبات شامل این موارد هم خواهد شد.

رئیس دیوان محاسبات کل‌کشور در پایان با اشاره به همکاری کارشناسان دیوان محاسبات با هیأت تحقیق و تفحص مجلس در زمینه صندوق ذخیره فرهنگیان، خاطرنشان کرد: ورود فعلی دیوان محاسبات به دلیل ساز و کار تحقیق و تفحص است.
 
کلمات کلیدی : فساد مالی+صندوق ذخیره فرهنگیان + دیوان محاسبات
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۳:۵۹:۲۳
معلمان در تعیین مدیریت صندوقشان چقدر نقش دارند؟ ایا صندوق به معلمان یعنی سهامداران طبق قانون گزارش مالی می دهد؟ (4150637) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.