توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404040
اصلاحات نیوز: رفتارقوچانی ناشی از عصبیت و بی اخلاقی حرفه ای است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۰
سایت اصلاحات نیوز به جای نقد محتوای مطلب اهانت آمیز منتشره در هفته نامه صدا، رفتار محمد قوچانی در اظهار برائت از نویسنده مطلب را "موهن ، رفتاری ناشی از عصبیت و بی اخلاقی حرفه ای"  دانست .

در بخشی از این یادداشت آمده است :“محمدقوچانی” را به جرات می توان در زمره موثران عرصه مطبوعات دانست که با مدیریتی حرفه ای نسبت به مجموعه های تحت مدیریت مرزهای روزنامه نکاری حرفه ای را در هم نسلان خود جابجا نموده است. حال پرسش اصلی اینجاست که چه اتفاقی در محدوده رفتاری محمدقوچانی رخ داده است که منجر به واکنشی عصبی و موهن نسبت به مخاطب و نویسنده اثری در نشریه تحت حرفه ایمدیریت ایشان گردیده است.

نویسنده این اقدام قوچانی را نوعی انتحار اخلاقی دانسته می افزاید: محمد قوچانی با واکنش سریع النمود خود برای چندمین بار اثبات کرد که نه تنها در عرصه سیاست حاضر به پرداخت هزینه های سنگین عقیدتی نیست بلکه برای عدم تکرار تجربه پیشین خود حاضر است دست به انتحار اخلاقی در عرصه سیاست هم بزند.

در ادامه این یادداشت آمده است: رفتار قوچانی را می توان در حد اقلیم روزنامه نگاری که برای ادامه فعالیت حرفه ای اش نیازمند آزادی به معنای عدم محدودیت کاری می باشد مورد بررسی قرار داد و نتیجه گرفت با عنایت به تجربه قبلی، راه فرار از تکرار اتفاق قبل را در پاک کردن صورت مساله دیده است که البته این اقدام کاملا بر عدم اشراف سیاسی ایشان صحه می گذارد.

....اما دریغ و درد داستان نشریه دوست داشتنی و سنگین صدا در اینجاست که این پاک کردن به سبک قوچانی به پرداخت هزینه ای، سنگین در وادی اخلاق منجر گردید که شاید سالیان سال از کارنامه درخشان روزنامه نگاری نامبرده حذف شدنی نباشد.
شلیک مستقیم قوچانی در آینه تنها دستاوردی که خواهد داشت سیاه کردن قسمتی از تاریخ مطبوعاتی کشور می باشد که سالها بعنوان یک تجربه تلخ از آن یاد خواهد شد.
 
 
 
کلمات کلیدی : توهین کارگزارانی‌ها+ هفته نامه صدا+قوچانی+توهین هفته نامه صدا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.