نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402742
توقف انتشار مجله «صدا» / توضیحات قوچانی درباره یک مطلب
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰
سردبیر هفته‌نامه «صدا» درباره مطلب طنزی که در شماره اخیر این نشریه منتشر شده، توضیح داد.محمد قوچانی روز یکشنبه انتشار مطلب طنزی را که شائبه توهین ایجاد کرده دیدگاه تحریریه این نشریه ندانست و ضمن عذرخواهی، بر اعتقاد راسخ این هفته نامه بر موازین قانونی تاکید کرد.

وی درباره مطلب منتشر شده در نشریه صدا اظهار داشت: این مطلب در بیرون تحریریه توسط یکی از طنزنویسان نشریه توقیف شده قانون نوشته شده بود؛ نشریه ای که صفحات طنزی به نام بی قانون داشت و به علت مطالبی از این دست توقیف شده بود.

قوچانی ادامه داد: نویسنده این مطلب آیدین سیارسریع با نشریه صدا تاکنون همکاری هم نداشته از این رو مطلبی نبوده و نیست که بیانگر دیدگاه صدا باشد، همه مطالب نشریاتی که ارگان حزبی نیستند در واقع موضع نویسندگان آن محسوب می شوند، دیدگاه صدا به عنوان یک نشریه همان است که در تیتر یک این شماره و با تاکید بر مواضع و تدبیر نظام و رهبری منتشر شده است که طبق عرف روزنامه نگاری موضع رسمی نشریه است.

وی افزود: در آن مطلب گفتیم که تدبیر رهبری در عدم دو قطبی شدن سیاسی کشور را در حد یک توافق ملی می دانیم و معتقدیم که باید حاکمیت یگانه را در کشور تقویت کنیم، حتی درباره عدم حضور احمدی نژاد گفتیم نباید مغرور شویم و جناح اصولگرا را نادیده بگیریم.

سردبیر هفته نامه صدا در پاسخ به این سوال که آیا محتوای این مطلب را قبول ندارید؟ اضافه کرد: قطعا اگر شایبه ای از توهین و عدم نزاکت در این مطلب وجود دارد ما از آن برائت می جوییم، از آن برائت جسته و ضمن عذرخواهی از مردم اعلام می کنیم که از ساحت نشریه ای مانند صدا که سه سال است و در چارچوب قانون منتشر می شود چنین موضعی دور است.

وی توضیح داد:از این وضع ناراحتیم و با نویسنده یاد شده نیز قطع همکاری خواهیم کرد، حتی یک مطلب دیگر نیز از وی در نشریات هم میهن منتشر نخواهیم کرد، این مطلب هم به دفتر مجله ارسال شده بود و همان طور که گفتم تحریریه صدا در تولید آن نقش نداشت.
قوچانی در پاسخ به این سوال که تاکنون از نهادهای نظارتی به شما تذکری داده شده یا نه؟ خاطر نشان کرد: هنوز نه اما تابع قانون هستیم، قبل از آنکه هرگونه تذکری از ناحیه مقام های قضایی یا امنیتی به ما داده شود حاضر هستیم برای اثبات اینکه سوء نیت نداریم و در واقع می خواهیم در چارچوب اخلاق و قانون و اعتقاداتمان عمل کنیم.

وی گفت: در همین راستا فعلا تا اطلاع ثانوی از انتشار نشریه صدا خودداری می کنیم، تا زمانی که سازوکاری برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات طراحی کنیم.
 
کلمات کلیدی : توهین کارگزارانی‌ها+ هفته نامه صدا+قوچانی+توهین هفته نامه صدا
 
سید
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۱۲:۰۴
متاسفم برای آقای قوچانی که با این توجیحات ضعیف از خودش رفع مسولیت کرده.
تو کار مطبوعاتی اشتباه میشه اما نه اینجوری

یعنی حتی یک نفر هم اونجا این مطلب رو نخونده؟
به هر بچه ای بدین میفهمه این مطلب اهانت امیزه و طنز نیست (3975489) (alef-2)
 
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۱۳:۱۷
این اقایون ادعای کار حرفه ای هم دارن (3975490) (alef-2)
 
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۱۳:۴۱
هیات نظارت زودتر درباره صدا تصمیم بگیرد (3975493) (alef-2)
 
رفیق
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۱۵:۰۸
یه جوری حرف میزنن که گویی یه نویسنده ای زوری اومده و یواشکی مطلبش رو تو هفته نامه اقای قوچانی چاپ کرده و جیم شده (3975498) (alef-2)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.