نظر منتشر شده
۱۵۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 311894
روی گرداندن تهیه کننده «شهر موش ها ۲» از روحانی
وقتی متولی ستاد هنرمندان روحانی،از جمع آوری طومار امضاء،پشیمان می شود/منیژه حکمت:ناامید شدم و متاسفم
احسان رستگار، ۱ آذر ۹۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۸
در شماره ی این هفته (شماره ۶۱) هفته نامه ی «صدا»، گفت و گویی سه صفحه ای با خانم منیژه حکمت منتشر شد با عنوان «دیگر وارد عرصه ی سیاسی نمی شوم».

همان طور که از عنوان مصاحبه بر می آید، محور نکات وی در این گفت و گو، حول عدم تمایلش به ادامه ی ورود به کنش گری سیاسی چه از نوع فرهنگی-هنری اش و چه از نظر سیاسی-انتخاباتی اش است.
 
در بخشی از صحبت هاي خانم حكمت آمده:
"سياست در هنر ما نمي گنجد. ... در اين پيچ و خم ها من فكر مي كنم نگاه سياسي در فيلم ها كار اشتباهي است. سياست در هنر تاريخ مصرف دارد."
در قسمتي از مصاحبه ي صدا مي آيد:

"صدا: از زمان روی کار آمدن دولت روحانی تغییری احساس کرده اید؟
حکمت: من در این دوره ناامید شدم و متاسفم.
صدا: اگر به سال ۹۲ برمی گشتید با توجه به شرایط الان، طومار حمایت از روحانی را امضا می کردید؟
حکمت: نه، نمی کردم."

برخی از جملات از این دست دیگر او در این مصاحبه،‌ به شرح زیر است:

"کسانی به من زنگ می زنند و می گویند تو گفتی به روحانی رای بدهیم. معتقدم احمدی نژاد دستاورد ناامیدی مردم بود و این روند دوباره دارد شکل می گیرد. من دیگر سعی می کنم هزینه ندهم و پاسخگوی کسانی که در این وادی به من اعتماد کرده بودند، نشوم.
... این دولت با شعار قشنگی به اسم امید آمد، چه شده که امید اکثریت سینما ناامید شده است؟
... من گاهی می شنوم چقدر دوره ی شمقدری خوب بود! این حرف خیلی دردناک است.
... این را صراحتا اولین بار به شما می گویم. چون امضاهای کسانی که از کاندیداهای سیاسی حمایت کرده اند هنوز هست؛ شما یک سرچ بکنید ببینید چه کسی کجاست. اصلا هم قائل به این نیستم که چون من و پگاه اولین حمایتگران از این دولت بودیم گل سرسبدیم! این طور نیست، اما این اکثریت ناامید خطرناک است و پوپولیسم محصول چنین دورانی است."
 
پگاه آهنگرانی در حال ادای احترام به رئیس جمهور، بعد از سخنرانی در مراسم قدردانی از فعالان ستاد انتخاباتی حسن روحانی که پس از پیروزی وی برگزار شد. پگاه آهنگرانی به همراه مادرش منیژه حکمت، از متولیان ستاد هنرمندان حسن روحانی بودند. عکس پگاه آهنگرانی به نمایندگی از مادرش منیژه حکمت در نمایه ی یادداشت انتخاب شده چون یادآور فعالیت های فراوان منیژه حکمت و دخترش در ستاد انتخاباتی روحانی است.

با لحاظ کردن نکات مطروحه ی ایشان که بخشی از آن در بالا قابل مطالعه است، ذکر نکات زیر مفید به نظر می رسند:
 

۱- فعالیت سیاسی چه برای هنرمندان و چه برای اعضای هر صنف و گروه دیگری، حقی قانونی و مشروع به حساب می آید. همان قدر که یک شهروند عادی، مبتنی بر قانون اساسی حق فعالیت سیاسی دارد، دیگران نیز خواه هنرمند باشند یا نه، چه ورزشکار باشند یا نباشند، می توانند متناسب با شایستگی ها و صلاحیتشان، چه در جهت حمایت از یک شخص یا گروه و حتی در مقام نامزد شدن و احراز صلاحیت برای کسب رای مردم، اقدام کنند، اما موضوع محل بحث، این است که چرا خانم منیژه حکمت، بعد از مدتی، به این نتیجه رسیده که فعالیت سیاسی در حد پیش قراول شدن جهت جمع آوری امضاء برای حمایت از حسن روحانی، کاریست اشتباه و اگر زمان به عقب بازگردد، چنین نخواهد کرد؟

این که ایشان یا امثال ایشان حس می کنند از نامزد محبوبشان که امروز رئیس جمهور است، بازی خورده اند نشان از رفتار جوزده و شتاب زده ای دارد به مثابه یک چاقوی دو لب که یک سمت آن شور و شوق و رفتار سانتیمانتالیستی است و دیگر طرف آن،‌ سرخوردگی و افسردگی.
همان طور که در بین اهالی هنر بسیار مشهور است، خانم منیژه حکمت و دختر ایشان خانم پگاه آهنگرانی، از سیاسی ترین و بیش فعال ترین اهالی سینما هستند که چه در ایام انتخابات و حتی در اتفاقات مختلف فرهنگی-اجتماعی-سیاسی، در خط مقدم حضور دارند و دیگران را نیز ترقیب به مشارکت در آن اتفاق می کنند.

حال سوال این جاست که وقتی امثال ایشان، آن قدر جو زده و ذوق زده، دست به یک فعالیت سیاسی - که در قد و قواره ی سیاست مداران و فعالان سیاسی است - می زنند، آیا فردا می توانند پاسخگوی مردمی باشند که به دلیل محبوبیت آن هنرمندان و نام ها و چهره های اشنا‌ به سمت فلان شخصیت و نامزد سیاسی گرایش پیدا کرده و رای داده اند، پاسخ گو باشند؟

اگر خانم حکمت امروز احساس می کند که بازی خورده، چطور می تواند پاسخگوی کسانی باشد که به دلیل امضاهایی که خانم حکمت و دختر ایشان جمع آوری کرده اند،‌ از شخصی در انتخاباتی حمایت کرده اند؟

هیچ ایرادی ندارد که یک هنرمند به سمت جریانی سیاسی یا یک سیاست مدار گرایش داشته باشد، اما مشکل آن جاست که گاهی اوقات بحث فراتر از گرایش صرف می رود و عده ای ازهنرمندان، با امضاء یک طومار، از شخصیت یا جریانی حمایت می کنند و این گونه در افکار عمومی، خود را به عنوان یک گروه مرجع جا می زنند، حال آن که طبع و تخصص یک هنرمند، مناسب فعالیت هنری است مگر در مواقعی خاص. وقتی یک هنرمند، خارج از حیطه ی تخصصی خود مثلا در سیاست ورود می کند، معمولا اتفاقی می افتد که برای خانم حکمت و امثالهم رخ داده و هنرمند به کلی از هر گونه فعالیتی که بوی سیاست بدهد دلزده می شود.

متاسفانه این نوع حمایتها معمولا با این هدف رخ می دهد که اگر آن جریان و یا شخصیت در انتخابات پیروز شد، چون خود را مدیون این قشر نیز می داند، مطالبات آنان را هر آن چه که هست محقق کند. قطعا بیشتر این خواست ها در حوزه ی فرهنگ و هنر، نافرجام خواهند ماند، چرا که هر دولت، مسئول اجرای سیاست گذاری های کلان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی مندرج در قانون اساسی و اسناد بالادستی است و بنا نیست با رفتن دولتی یا سر کار آمدن دولتی، سیاستهای کلان فرهنگی نظام و دولت تغییر یابد.
 

۲- این اولین مصاحبه از جامعه ی هنرمندان نیست که مصاحبه هایشان بوی ناامیدی نسبت به تدبیر دولت تدبیر و امید می دهد. از دو سال پیش تا کنون، بارها و بارها هنرمندان از طیف های مختلف با نگاه های مختلف، از کسانی که وقتی روحانی رئیس جمهور شده بود حالشان خوب بود تا آن ها که از ابتدا خیلی خوش بین به تحول و ارتقاء فرهنگ و سینما در دولت یازدهم نبودند و فرضشان بر این بود که این دولت هم مثل دولت های قبلی، نسبت به سینما و فرهنگ، نگاه عمیقی ندارد. عبدالرضا کاهانی نیز در مصاحبه ای پیش از جشنواره ی سی و سوم فیلم فجر، اظهاری نظری از همین جنس کرده و گفته بود: «تفاوت روحانی با احمدی نژاد فقط یک لبخند است». شاید وقتی از عبدالرضا کاهانی نقل قول کنیم، خیلی یک نظر کارشناسانه محسوب نشود و بیشتر به عنوان یک تسویه حساب یا انتقام از دولت یازدهم به نظر بیاید، چون فیلم او را برای شرکت در سی و سومین جشنواره ی فیلم فجر به سودای سیمرغ انتخاب نکردند، اما علیرضا رضاداد، دبیر دو دوره ی اخیر جشنواره ی فیلم فجر و نیز دبیر چند دوره ی جشنواره ی فیلم فجر در دولت خاتمی، در مصاحبه ی با شماره ی چهارم مجله ی نقد سینما، در پاسخ به این سؤال که تفاوت این دولت و دولت قبل چیست وی پاسخ داد: «فقط یک لبخند!». بماند که بعد از انتشار همین مجله، رضاداد در حالی که در همین مصاحبه گفته بود که منتظر تمدید حکمش برای سی و چهارمین جشنواره ی فیلم فجر است، در کمال تعجب، دیگر در این سمت ابقا نشد، اما مراد از اشاره به این مصاحبه، نگاهی بود که حتی مدیرانی فرهنگی همین دولت، به دولت یازدهم دارند.

عدم حضور رئیس جمهور طی سه ماه اخیر به عنوان رئیس شورای عالی سینما در جلسات این شورا، مزید بر علت می شود و این فرضیه را تقویت می کند که دولت یازدهم و مخصوصا شخص رئیس جمهور، آن چنان دغدغه های فرهنگی و سینمایی ندارند و چه پیش از برجام و چه در دوران پسابرجام، باز هم فرهنگ در منظرشان به مثابه یک کالا برای جوری جنس است. این نگاه چه از جانب طرفداران سابق دولت و چه از سوی منتقدان دولت، مدت هاست به عنوان یک ضعف اساسی و جدی مطرح می شود. اگرچه دولت های قبلی نیز فرهنگ جزء‌ دغدغه های دسته چندمشان بوده، ولی دولت تدبیر و امید حتی در سال ۹۳ رهبری به عنوان سال ”اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی ” نام نهاده شد، هیچ عملکرد درخشانی در این زمینه بروز نداد و اتفاقا از سال هایی بود که بیشترین انتقادات در حوزه ی کتاب، سینما، موسیقی و تئاتر به مدیریت دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد شد و حتی رهبر انقلاب در سال فرهنگ، در اقدامی کم سابقه و برخلاف اکثر قریب به اتفاق سال ها قبل، از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید نکردند. در سال ۹۴ نیز حین بازدید از نمایشگاه، تذکراتی مبنی بر وضعیت تئاترها را به ایشان مطرح کردند.
آن چه بسیار می تواند برای دولت به عنوان زنگ خطر محسوب شود‌، این واقعیت است که نه تنها منتقدین ابتدایی دولت یازدهم، امروز قویا به وضعیت فرهنگ و هنر کشور و سیاست گذاری های دولت منتقدند، بلکه بسیاری از کسانی که در سال ۹۲ پرچم داران جمع آوری طومار، امضاء و رای برای حسن روحانی بوده اند، امروز - که هنوز نیمی از عمر این دولت گذشته - نقدهایی صریح و تند را نسبت به آن مطرح می کنند؛ چه دولت دغدغه اش عدم ریزش آرائش باشد و چه ارتقاء سطح و عمق فرهنگ کشور، می طلبد که نسبت به این انتقادات گسترده که به اعتراضات علنی بدل شده، واکنش نشان داده و درصدد برطرف کردن آن ها بر بیاید.

سخن آخر:
مجددا تاكيد مي شود كه هر هنرمندي و در كل شهر شهروند جمهوري اسلامي ايران، مي تواند تا هر حدي كه قوانين و اقبال عمومي به او اجازه مي دهد، به كنش گري سياسي بپردازد، ولي تجربه ثابت كرده كه هنرمندان در كشور ما وقتي وارد عرصه هاي سياسي مي شوند، معمولا يا بازيچه مي شوند و يا اسباب فريب مردم مي شوند؛ اين مي تواند هنرمندي را كه به واسطه ي هنر، استعداد و مرارت هايش محبوب شده را در منظر برخي از مردم به عنوان شخصيتي منفعت طلب جلوه دهد كه مترصد فرصت است تا با همسفره شدن با سياست مداران، بر قدرت نفوذ خود بيفزايد و اين در شأن هنرمندان نيست. اگر هم چنين كنند، يا بايد منتظر عواقبي مانند پشیمانی و سرخوردگی یا کاهش محبوبیت باشند.
 
کلمات کلیدی : ستاد حسن روحانی، منیژه حکمت، ستاد انتخابات ریاست جمهوری حسن روحانی، پگاه آهنگرانی، هفته نامه صدا
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۴۲:۴۴
خلایق هرچه لایق! (3339383) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۱۶:۵۵
باز تریبون جبهه پایداری تراوشات زهنیش رو به عنوان طرفداران روحانی نوشت و دل خوش به اینکه تفرقه بندازه (3339462) (alef-18)
 
زهن؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۲۵:۳۹
هر وقت اینقدر سواد داشتی که فهمیدی ذهن درسته نه زهن اون وقت می فهمی که الف زمین تا آسمون با پایداری فرق داره (3339609) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۶:۰۲:۲۶
فکر کردید خیلی زرنگ هستید، یکی از خودتان میاید و خودش را مخالف جا میزند و عمدا یک کلمه را با املاء غلط مینویسد تا مثلا بگوید اصولگراها و حامیان احمدی نژاد اینطوری هستند و آنطوری، بعد یک نفر دیگر از خودتان میاید و غلط املاء ساختگی نفر قبلی را میگیرد و انگ بی سوادی به شخصی میزند که وجود خارجی ندارد و در واقع یکی از همفکران خودتان است. سیاست انگلیسی که میگن همینه جناب شبه روشنفکر این بازیها دیگر قدیمی شده. (3339717) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۰:۰۱:۰۴
دمت گرم عجب داستانی ساختی . خدایی چه ذهنی داری (3340143) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۰:۱۳:۰۴
لازم نیست تا هنرمند باشی و این موضوع رو متوجه بشی!

من همان پایان سال اول که دکتر طیب نیا با افتخار در مجلس گفت « من کمترین تغییر را در مدیران بدنه اقتصاد انجام داده ام» فهمیدم که هنوز احمدی نژاد و یارانش دولت را در دست دارند اما اینبار با لبخند و رفتار شیک.

و امروز پس از 3 سال میبینم که حق داشتم چون رکود و تورم واقعی 30 درصدی و درماندگی ما حقوق بگیران از دست همین طیف مدیران نالایق بانکها و بیمه ها و شرکت بورس و صنایع و ... برمیاد (3340158) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۰:۵۸:۳۱
توهم توطئه حاد داری شما! باور کن. (3340454) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۰۵:۲۴:۲۴
شما هم خوب میشی انشالله (3342612) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۱۶:۳۷:۰۱
خیلی بی کاری!!! (3341805) (alef-18)
 
یک ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۳ ۰۱:۳۲:۴۹
دلم به حالت سوخت (3363874) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۶:۵۱:۱۰
اون موقع هم نمیفهمه (3339801) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۹:۰۹:۵۳
هر کسی دیگه بجای روحانی شده بود رییس جمهور الان پراید شده بود 100 میلیون تومن .. (3340067) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۸:۱۲:۰۴
جمله خودت ایرادات دستوریش بیشتر از یک غلط املایی اون بنده خدا بود اقای اینقدر اونقدر فهمیدی میفهمی خواهی فهمید!!! به این میگن حشو و زوائد (3339964) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۰:۰۴:۳۳
از کجا می دونی ذهن درسته شاید زهن درست تر باشه (3340150) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۲:۴۷:۳۴
چقدرکاربراتون بامزه .
این کامنت دیگه اخرش بود هههههههه (3340354) (alef-18)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۳:۵۶:۲۹
اینکه شما به املای یک نظر که ممکنه با عجله هم نوشته شده باشه گیر بدی، جوابی برای اون نظر حساب نمی شه.

اینقدر با یک املاء نظرات افراد رو زیر سوال نبرید و سعی کنید جواب بدید. (انشاء خیلی وقتها مهمتر از املاست، مثلا خودتان هیچ علامت کاما و یا نقطه ای استفاده نکردی!) (3340410) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۵۶:۴۶
خوبی!!؟
همه جا که دیگه مصرف کردن از احمدی نژاد و جبهه پایداری جواب نمیده! بفرمایید ربط الف با پایداری چیه ماهام بفهمیم!؟ (3339698) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۰۷:۴۸:۱۹
کلا هر کس با روحانی مشکل دارد از نگاه اینها پایداری است حتی اگر خود روحانی به خودش بر فرض محال نقدی وارد کند می شود پایداری (3345062) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۶:۲۷:۲۱
ظاهرا جناب رییس جمهور لفظ کم سواد رو برای یه عده دیگه باید به کار ببره. مجید دلبندم ذهن درسته نه زهن


تو باید از انتقاد حتی طرفداران سابق دولت اینقدر برآشفته بشی که بی دلیل پای یک حزب و جناح دیگه ای رو که هیچ ربطی تو این وسط نداشتن رو وسط بکشی (3339763) (alef-18)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۷:۵۸:۳۲
اینقدر ذهنا تون درگیر جواب دادن به هر قیمتی هست که توجه نمیکنید که نشریه منتشر کننده این مصاحبه کدومه و متعلق به کجاست و جالب تر تعداد 270 مثبتی است که پای این کامنت زده شده به تصور اینکه جواب دندان شکنی داده شده ؟!!! دوستان گرامی ابتدای مصاحبه نام نشریه رو نوشته و حتی تصویر صفحه منتشر شده تو اون نشریه هست ؛ خب اگه فکر میکنید این مصاحبه ساخته و پرداخته ذهن پایداری ها باشه تو نشریه صدا چه میکنه؟؟ کار سختی هم نیست یه سرچ اینترنتی بکنید تو نشریه صدا متوجه خواهید شد که واقعیت دارد یا نه...... (3340512) (alef-18)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۸:۳۴:۳۱
زهن
خخخخخخخخخخخخخخخ (3340519) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۴۱:۰۵
دمت گرم احمدی نژاد کشتن حالا پشیمونن (3339508) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۴۴:۱۸
زنده باد احمدی نژاد و احمدی نژادی سزای کسانی که نمک میخورن و نمکدون را میشکنن همینه! البته این تازه اولشه دیدی وزیر فرهنگ تو نمایشگاه مطبوعات چی گفت اینا منتقدینشان را ادم حساب نمی کنن
روزی را می بینم که منت احمدی نژاد را میکشین که برگرده (3339516) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۹:۰۱:۱۰
شتر در خواب بیندپنبه دانه ... (3340042) (alef-18)
 
سلحشور!!
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۱:۳۵:۵۰
یعنی خواست شما همان خواست افرادی چون خانم حکمت است؟من که گمان نمیکنم.شما میدانی علت ناامیدی این خانم چیست؟جوزدگی هم حدی داره (3340276) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۱۱:۵۱
در این تصویر اقایان در حال نگریستن بر چه چیزی هستند؟؟!!! (3339579) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۳۲:۴۸
هنوز دنبال محمودی ؟؟؟ بابا جون از توهم بیرون بیا محمود تموم شده ! او قطعا رد صلاحیت خواهد شد . در ضمن محبوبیت محمود کمتر از 17 درصده !
کسی که علنی میگوید من قانون را قبول نمیکنم
کسی که تمام نزدیکانش متهم به فساد است . نمیتواند رییس جمهور شود !
اینو من نمیگم قانون میگه . این جلسات و سخنرانی ها برای این است که شاید با فشار از پایین و چانه زنی از بالا بشه تایید صلاحیت شه ! (3339637) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۸:۴۲:۵۰
این 17 درصد رو چطوری حساب کردی؟ (3340528) (alef-18)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۱۳:۳۹:۱۴
از کجا آمار گرفتی فهمیدی محبوبیتش چند درصده؟ (3341358) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۸:۱۰:۵۷
دنبال همون چیزی که تو خیابون بدترش هست (3339960) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۲۸:۵۷
من هم از رایی که به ایشان دادم پشیمانم صرفا هم دلایل اقتصادی دارد (3339621) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۹:۳۸:۰۵
نوشتن اینگونه مقالات در نزدیکی انتخابات مصداق واضح بد اخلاقی سیاسی است اونم برای کسایی که ادعا اخلاق دارند (3340118) (alef-18)
 
امین
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۴۳:۳۶
کیه که از روحانی ناامید نشده باشه با این دولت تدبیر و امید!!من که اشتباه کردم دوره ی قبل بهش رای دادم و دور دیگه به هیچکس رای نمیدم و سفید میندازم،حتی اگه سفید هم نندازم و محبور شم به یکی رای بدم اون فرد قطعا رییس جمهور فعلی نخواهد بود،خوب نیست شنیدن این همه حرف راست از دولت راست گویان !! (3339386) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۵۸:۳۳
آره تو رای دادی بعد دور دیگه هم رای میدی به مخالف اصلاح طلبها (3339420) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۴:۴۳
آره سفید بنداز! فقط وقتی یکی مثل احمدی نژاد اومد که با درآمد افسانه ای نفت، کشور رو به قهقرا برد، نیای بگی چرا ال شد و بل شد! (3339438) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۱۵:۰۸
انتقاد جدید از روحانی
اگر روحانی مسکن مهر را ادامه میداد 74صنعت رونق میگرفتند !!!!!
اولا اینکه تعداد خانه های تحویل داده شده در دوران احمدی نژاد 600هزارتا بود در دولت روحانی 500 هزارتا تا این لحظه
دوما اینکه اگر مسکن مهر رونق میداد الان رشد اقتصادی محمود 15 درصد بود نه 7-%
سوم اینکه کلا بیسوادها نباید نظر اقتصادی بدند
طرف از دولت روحانی انتقاد میکنه که نقدینگی را از 470هزارتا رسونده به 830هزارتا یعنی دراین 3سال حدود 85 درصد ولی خودشون از 60 هزار آوردند به 470 هزار یعمی 700درصد
چاره ی کار چیه ؟
فریب پوپولیست هارانخوریم (3339459) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۳:۲۷:۱۳
لابد اون 500 هزار تا هم ظظرف یکسال ساخته شده؟؟ اره؟؟ (3340395) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۸:۳۰:۰۴
بله ظرف 2 سال 500 هزارتا واحد تحویل داده شده میزان واحد های تحویلیه (3340516) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۱۰:۵۴:۱۳
لابد دیگه !!! (3340870) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۲۴:۴۱
زیاد زور نزن ما از رایمون پشیمون نیستیم اگر هم پشیمون بشیم به شما ها رای نمیدیم به یک اصلاح طلب حقیقی رای میدیم (3339475) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۱۳:۴۰:۳۲
خب برو رای بده کی جلوتو گرفته... (3341361) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۳۷:۳۹
جوگیر نشو خواست ایشان تغییرات اساسی و بنیادی درسینماست نه محافظه کاری و اصولگرایی ! (3339500) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۴۰:۴۵
تو رای بدی یا ندی برای ما فرقی نمیکنه چون 92 هم به روحانی رای ندادی (3339506) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۴۵:۲۱
مطمئن باش با این رویه این دولت تدبیر یک دولت مثل احمدی نژاد میاد سر کار...
چون در این دولت تنها چیزی که وجود ندارد برنامه است.
خانم حکمت مال حوزه فرهنگ هستن و شاید دغدغ والی و اقتصادی نداشته باشند شما بقیه مردم عادی و متوسط جامعه را در نظر بگیر (3339520) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۱۶:۴۵
ما مردم عادی هستیم به پوپولیست ها رای نمیدیم
در ضمن برنامه منظورتون رانت و فساد و اختلاس است ؟ که البته این دولت ندارد برنامه ای در این زمینه (3339591) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۶:۲۱:۲۸
رانت که داشت خود جناب توکلی رو کرد و
فساد هم داره مناطق ازاد برو ببین چه خبره
اختلاس....مطمئن خبرهای خوشی در راه است (3339746) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۶:۳۵:۵۶
دوباره متن شکایت رد شده ی احمدی نژاد را برات بیارم تا خجالت بکشید از 12 بند برات یک بند را میگم .
گم شدن بیش از 300 میلیارد دلار در دولت احمدی نژاد (3339776) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۶:۴۵:۳۲
48 هزار سند تاریخی را میخواستید چکار ؟؟؟؟ تمومی نداره فساد دولتی احمدی نژاد (3339791) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۶:۵۱:۲۸
ببین در همه دولت ها رانت و فساد بوده ولی انصافا در دوران محمود 1000برابر بیشتر بوده
به قول آیت الله سعیدی در نمازجمعه ی قم : دولت احمدی نژاد لطمات جبران ناپذیری به کشور زده (3339802) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۰۷:۲۱
وای چه کینه ایی..... (3339564) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۲۵:۱۴
ما رو از محمود احمدنژاد می ترسونی که تا مجبور بشیم به روحانی رای بدیم (3339607) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۵۵:۲۶
جالبه که نفت دیگه بالا نخواهد رفت و احمدی نژاد بیاد دیگه پولی هم نیست و اون موقع خیلی دیدنی میشه!!! همه هم ازش انتظار داترن ولی دیگه پولی هم نیست و خیلی حکایت مضحکی خواهد بود (3339694) (alef-18)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۱۹:۵۹:۱۶
مگه احمدی نژاد نفت رو 110 دلار از خاتمی تحویل گرفت؟
سال 84 نفت حدود 20 دلار بود با سیاست خارجی احمدی نژاد بود که نفت رفت تا 140 دلار و بعد روی 110 دلار ثابت موند. (3342164) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۲:۱۲:۲۲
بالاخره کسانی که به جناب روحانی رای دادند و ایشون هم در تبلیغات انتخاباتی وعده هایی داده اند باید به آن عمل کنند و اگر تغییرات مد نظر انجام نشود طبیعی است که رای دهندگان و دوستداران ریس جمهور نا امید و دلسرد شوند و واکنش نشان دهند . ممکن است سیاست دولت اجرای برنامه های میان مدت و بلندمدت باشد اما قطعا" این سیاست باعث ریزش در بین هواداران خواهد شد و چه بسا نتیجه انتخابات دوره دوم ریاست جمهوری برای جناب روحانی همانند دوره اول نباشد . باید امید و نشاط در جامعه جاری باشد هرچند با اجرای سیاستهای کوتاه مدت و تشویقی که جلب نظر رای دهندگان را به همراه داشته باشد .حتی اگر برچسب پوپولیستی هم به دولت چسبانده شود!!! (3340489) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۶:۰۵
توراست میگی !
بیچاره این خانوم مواضع اصلاح طلبانه را گفته نه مواضع اصولگرایی .ایشون میگه چرا کوتاه اومدید در مقابل افراطی ها ! (3339441) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۹:۰۸
تو به روحانی رای دادی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3339445) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۹:۵۴
تو نه به روحانی رای دادی نه سفید میندازی تو حامی جلیلی بودی و احمدی نژاد از نوع کامنتت مشخصه (3339447) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۱۱:۱۴
باشه می گم احمدی نژاد برگرده ... دوباره معاون هاش یک سری اختلاس بکنن ... تصمیم های الکی و حرف های احمدی نژاد هم کلا طومار کشور را برای همیشه ببندیم بشیم روم که منقرض شدند:| (3339450) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۱۳:۲۴
تو عمرا به روحانی رای داده باشی .
این خانومم جزو جامعه ی بزرگ اصلاح طلبی است منظورش اینه روحانی اصولگرا تراز احمدی نژاد در فرهنگه ! این برای شما خوب نیست شما هنوزم که هنوزه تو اقلیت هستید حالا بیا دائم کامنت بزار که پشیمان شدی ! ولی ما تازمانی که اصلاحات حمایت میکنه از روحانی ما هم حمایت میکنیم (3339455) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۴۵:۲۷
ما که پشیمون نیستیم هیچ وقت هم به پوپولیست ها رای نمیدیم (3339521) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۴۸:۴۵
حکمت: من در این دوره ناامید شدم و متاسفم.

بهترین جمله و عبارتی که چکیده دو سال و نیم زندگی بیهوده است (3339397) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۱۳:۱۹
فقط این دوسال ونیم بیهوده بوده و 8 سال قبل ترش با هوده بوده؟؟؟؟؟؟؟ (3339581) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۵۳:۱۰
آقای رستگار شما متوجه نمیشی یا خودت رو به متوجه نشدن میزنی؟
فکرمیکنی منیژه حکمت از روحانی پشیمون شده چون از نظر گرایش سیاسی و اجتماعی تجدیدنظر کرده؟
خیر قربان
ایشون پشیمونه چون میبینه روحانی قدرتش رو نداره جلوی تندروهای داخلی بایسته (3339404) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۵۳:۱۱
خوشحالید که روخانی نتوانسته است جلوی شما بایستد (3339405) (alef-18)
 
حسنی
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۵۳:۲۹
چیه دلتون خنک شده؟ذوق زده نشید روحانی هنوز محبوب هست (3339407) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۷:۵۶:۴۵
خیلی محبوبه
خصوصا در مازندران (3339922) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۸:۳۷:۰۲
بله همون مازندران هم از 3 ساعت قبل عکس انداخته بودید حتی در فیلم ادعایی هم مردم درحال آمدن بودند و جلوی جایگاه مهمانان ویژه نیومده بودند !
حالا شما که ادعا میکنید سال 89 با 24 میلیون رای در اصفهان چرا مردم نیومدند عکس و فیلمش هم هست همسفر به مشهد در 88 و هم سفر به اصفهان در 89 (3340006) (alef-18)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۸:۱۰:۱۱
بنده مخالف صد درصد اقای روحانی هستم.وتمام تلاشم را میکنم ایشون دیگه رییس جمهور نشه.ضمن اینکه صد درصد حامی دکتر احمدی نژاد ودکتر جلیلی هستم.ابایی ندارم که این حرفو بزنم.اما نکته ای که میخوام عرض کنم اینکه خانوم حکمت وسایر سینماگران شما رو چه به سیاست؟؟؟شماروچه به کار مملکت؟؟ ورود امثال این نوع هنرمندان به سیاست یعنی بچه بازی شدن کار مملکت.هرکسی بره و در تخصص خودش فعالیت کنه!نود درصد مشکلات کشور همین حضور نابجای بعضی افراد هست درعرصه ای که تخصص اون رو ندارن.تو امریکافقط سه درصد مردم سیاسی هستن.تو ایران۹۷درصد.باباجون توکاری که تخصص ندارین لطف کنید نظر ندید (3339957) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۰:۰۳:۵۰
به شرطی که سیاست هم در سینما دخالت نکنه (3340419) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۰:۲۲:۵۵
نظر هنرمندان و شاعران و روزنامه نگاران و روشنفکران نظر اکثریت مردمه ایرانه آقای روحانی باید محافظه کاری را کنار بگذارد (3340432) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۱۱:۰۰:۱۶
چرا میگی اکثریت؟بگو همه خیالتو راحت کن کنتور نمیندازه (3340895) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۲۲:۳۸:۴۲
ّبقیه همه ساکت شن، فقط امثال جنابعالی افاضات کنید؟؟؟
اونم با اون پاک ترین دولت تاریختون؟؟!
چیمون به آمریکا میخوره که اون مقایسه رو کردی، بخوره؟
شفا پیدا کنی از این "خودشیفتگی" (3342430) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۵۴:۴۶
وفتی روحانی در دوران کاندیداییش از کلید و فتح الباب کردن سخن می گفت خیلی ها از روی احساسات به وی رای دادند. در حالیکه از اول هم معلوم بود که ایشان نمی توانند با این همه مشکلات جامانده از "دولت معجزه" کار زیادی انجام دهد. تنها کار مثبت دولت روحانی به سرانجام رساندن مذاکرات هسته ای است که البته کار مهمی است اما باید صبر کرد تا آثار آن معلوم شود. (3339413) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۵۷:۱۲
روحانی بهترینه، هزار بارم کاندید بشه بهش رای میدم. بیشتر از قبل قبولش دارم (3339416) (alef-18)
 
جهانی
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۵۹:۱۴
تا قانون اساسی حاکم نباشد.تمام ارکان قدرت به قانون اساسی تمکین نکنند و همه نظرخودشان را قانون بدانند روحانی وهر ریس جمهور دیگر میخواهد چه کار کند . (3339422) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۵۹:۲۰
این عکس پگاه آهنگرانیه نه مرضیه حکمت ! (3339423) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۳۵:۵۵
زیر عکس تو مطلب نوشته:پگاه آهنگرانی در حال ادای احترام به رئیس جمهور، بعد از سخنرانی در مراسم قدردانی از فعالان ستاد انتخاباتی حسن روحانی که پس از پیروزی وی برگزار شد. پگاه آهنگرانی به همراه مادرش منیژه حکمت، از متولیان ستاد هنرمندان حسن روحانی بودند. (3339644) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۳۶:۵۴
جفتشون با هم بودن در ستاد روحانی.اولا مرضیه حکمت دوما مادر دخترن (3339647) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۰:۰۲
این عکس خانم آهنگرانی هست دقت کنید روخبرهاتون! (3339425) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۳۶:۰۸
پگاه آهنگرانی در حال ادای احترام به رئیس جمهور، بعد از سخنرانی در مراسم قدردانی از فعالان ستاد انتخاباتی حسن روحانی که پس از پیروزی وی برگزار شد. پگاه آهنگرانی به همراه مادرش منیژه حکمت، از متولیان ستاد هنرمندان حسن روحانی بودند. (3339645) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۱:۰۲
الف ذوق زده شدی عکس پگاه را گذاشتی رو این خبر !؟ (3339428) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۱:۱۷
اینکه مرضیه حکمت نیست (3339429) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۲:۲۸
ایشون اصلاح طلب هستند تابع اصلاحات و رهبری اصلاحات هنوز بر نظرش بر دکتر روحانی تغییری نکرده (3339432) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۲:۲۸
نه تدبیر بود و نه امید شعاری دروغین بیش نبود (3339433) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۲۱:۱۰
هم تحریم بود هم فساد دولت احمدی نژاد (3339466) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۲۳:۰۹
دمت گرم عجب جوابی بهش دادی (3339603) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۲۶:۱۸
يكصدسال تنهايي محمود!!! محمود از اول پايگاهي نداشت ولي چون مردم از كسي كه بر عليه فساد حرف بزنه خوششون مياد و فكر ميكنن ميتونه حقشون رو بگيره رفتن طرف محمود در حاليكه بيشترين اختلاس و دزدي تو زمان محمود اتفاق افتاد. آيا تا حالا كسي شنيده كه يكي از مسوولان دولت خاتمي حتي در حد مديركل اختلاس كرده باشه؟؟؟؟ دست محمود به عنوان نماينده سياست تحميق جامعه رو شده و مردم از يك سوراخ دو بار نيش نميخورن (3339478) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۶:۵۴:۲۰
به کار احمدی نژاد می گن فرار رو به جلو هی گفت دزد دزد حواس مردم پرت بشه راحت کارشو بکنه ... مجلسم که خواب بود 2 سال تازه از خواب بیدار شده! (3339810) (alef-18)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۱۳:۴۹:۰۷
من به احمدی نژاد رای دادم و اگه اومد بازم میدم... ترسی هم ندارم که برچسب پوپولیستی و بی سوادی و .... بهم بزنن... اونا که این پرچسبا رو به این و اون می زنن خودشون از همه بدترن که اگه نبودن فریب دولت محترم رو نمی خوردن و برن پراید 40 میلیونی بخرن... (3341392) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۳:۵۲
ذوق زده نشید ایشون بر مواضع اصلاح طلبانه تاکید کرده ! ما هم از کوتاه اومدن های روحانی ناراحتیم
درود بر اصلاحات (3339436) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۳۹:۴۰
وقتی متولی خواسته های اصلاح طلبانه ی خود رابیان میکند (3339503) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۴:۱۴
عکس پگاه آهنگرانی چه ربطی به این خبر داره ! (3339437) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۴۷:۰۶
پگاه آهنگرانی دختر منیژه حکمته و هر دو با هم همه کاره ستاد هنرمندان روحانی بودن.زیر عکس نوشته پگاه نوشته. (3339526) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۵۱:۲۹
پگاه آهنگرانی یکی از اعضای جبهه ی اعتماد است که بارها علاوه بر فعالیت هنری در این روزنامه مطالبی را در ج کرده . ایشان یک اصلاح طلب دو آتیشه هستند (3339530) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۵۲:۱۶
خخخخخخخخخخخ عبدالرضا کاهانی که فیلم پایان نامه را ساخته به روحانی رای داده حالا هم پشیمونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! (3339531) (alef-18)
 
جنابخان
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۰۲:۲۸
خخخخخخخخخخخخخخ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کاهانی پایان نامه ساخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا کاهانی رو میشناسی؟پایان نامه رو حامد کلاهداری ساخته.کاهانی اصلاحطلب تنده.اگه حرف نزنی کسی نمیگه گنگی.از حرفهای حکمت سوختی قاطی کردی نمیفهمی چی میگی؟؟اخییییییییی (با لحن جنابخان) (3339554) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۰۸:۴۲
جنابخان
شما هم ذوق زده نشو ایشون حق دارد نظر خودش را بگه اما نظرش برپایه ی عقاید اصلاح طلبانه هست این یعنی شما هیچ سودی از تغییر رای نمیبینید و نمیگیرید !
حالا به خودت بخند (3339570) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۱۰:۲۷
اینکه فکر کنی اگر اصلاح طلبی نظرش از روحانی برمیگرده میشه اصولگرای پایداری از خامی اندیشه ی شماست (3339574) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۱۲:۱۶:۵۷
این که "یک نفر" کلاهدار را با کاهانی اشتباه بگیرد مسئله عجیبی نیست. عجیب 14 لایکیست که پای این مطلب و بقیه مطالب اصولگرایانه می خورد. چه برداشتی باید از این 14 تا تایید کرد؟ ایا همه طرفداران اصولگرایی از لحاظ اطلاع عمومی در سطح نه چندان مطلوبی به سر می برند؟؟ یا کلا هر چیزی که مطابق نظرشان باشد از جمله این نظر کاملا غلط مورد تاییدشان است؟؟ (3341115) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۵۸:۴۷
تو اصلا پگاه آهنگرانی را میشناسی ؟؟؟
از ستون نویس روزنامه ی اعتماد
یکی از هسته های فعال بنیاد باران
خالق اثر دهنمکی ها
همه ی اینا نشان دهنده ی یکی از اصلاح طلب های حوزه ی فرهنگه و سینماست (3339541) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۴:۵۳
راست میگه دیگه راحت فیلمهارا سرو ته میزنند و سانسور میکنند . روحانی هم کوتاه میاد (3339440) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۴۶:۳۲
چقدر ذوق زده شدند . بابا طرف حرفش چیز دیگست همون چیزی که شماها باهاش مخالفیت . ذوق زدگی نداره (3339523) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۹:۰۰
من موندم این مملکت کشاورزی نداره؟
صنعت نداره؟
تجارت نداره؟
علم و دانش و پژوهش نداره؟
مسکن و کار نیاز نداره؟
جوان مجرد نداره؟
شب سر گشنه بر بالین نداره؟
فرهنگ فرهنگ فرهنگ نداره؟
پس این دولت چه کار می کنه
اینکه برجام رو برسونیم به فرجام شد شعار یک دولت؟ (3339444) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۹:۰۶:۲۰
تموم اونایی که گفتی با وجود تحریم یعنی هیچ ... (3340057) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۱۲:۰۱
اصولگرايان از نااميدي مردم به روحاني خوشحال نشوند، چون اين نااميدي ياس از بهبود اوضاع در نظام سياسي فعلي است و موجب اقبال مردم به اصولگرايان كه تقريبا همه مصادر كليدي نظام را از گذشته تا به حال در دست داشته و در همه حال مسول اوضاع جاري كشور هستند نمي شود. (3339452) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۲۳:۲۵
متاسفانه روحانی درفرهنگ اصولگرایانه برخورد میکنه ! ولی ما کماکان از نظرات رهبر اصلاحات پیروی میکنیم (3339473) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۱۳:۲۸
ونظرات رهبر اصلاحات هم تغییر نکرده (3339583) (alef-18)
 
sam
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۳۰:۵۹
با سلام
به نظر بنده،عملکرد این دولت پس از انقلاب ضعیف ترین در نوع خود است.این دولت نه تنها اصلاح طلب نیست بلکه سخت محافظه کار و حتی ارتجاعی است و هنوز هم در حال وهوای دهه هفتاد شمسی به سر می برد.از سوی دیگر،توانایی کوچکترین تغییری را در هیچ زمینه ای،حتی اقتصادی ندارد و در زمینه اقدامات پوپولیستی هم دست دولت قبلی را هم از پشت بسته است که نمونه عینی آن دادن وام به خودروسازان رانت خوار و تنبل بوده است.واقعیت این است که دولت قبلی بمراتب چابک تر و اصلاح طلب تر از این دولت بود و قدرت تغییر را هم داشت و رئیس دولتش هم بمراتب انسان شجاع تر و رک و راست تری بود و به همین سبب هم است که هنوز بین عامه مردم طرفدران زیادی دارد،واقعیتی که شاید خوشایندمان نباشد ولی حقیقت دارد.مردم کوچه و بازار هنوز احمدی نژاد را دوست دارند،چه خوشمان بیاید و یا نیاید! و متأسفانه عملکرد بسیار ضعیف این دولت هم سبب محبوبیت بیشتر او شده است. (3339488) (alef-18)
 
رضایی
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۲۵:۲۲
محبوبیت روحانی هرچقدر هم پایین بیاید از محبوبیت جلیلی و پایداری ها با رای زیر ده درصدشان بیشتر خواهد بود! پایداری ها فقط چند کرسی در مجلس دارند که انشاالله با حضور و هوشیاری مردم در انتخابات آتی مجلس آنهم از آنها گرفته می شود! (3339608) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۲۶:۱۵
این دولت واقعا بامسایل زیادی که بیشترش ناشی از بی لیاقتی دولت قبلی بوده روبروست وهمچنان از هر طرف در مقابلش سنگ اندازی میشه ،در ضمن جناح مخالفم هم از نظر پول هم از نظر حمایت وپشتگرمی وعوامل فشار دستشون خوب بازه!!!!دولت نیاز به حمایت بیشتری داره حتی اگه عملکردش کمتر از توقع ما باشه......دوسال برای جبران اون همه ویرانی زمان زیادی نیست (3339613) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۲۶:۴۲
روحاني عليرغم درك بالايي كه از فضاي نظام بين الملل دارد و با وجود رويكرد درستي كه در اين سطح اتخاذ كرده است درك بسيار محافظه كارانه و مبتني بر مفروضات اشتباهي از اوضاع داخلي دارد و بواسطه كابينه متفرق و به شدت منفعل خود و نيز چينش بسيار اشتباه استانداران و فرمانداران( اكثرا اصولگرا )، ضربات سهمگيني خواهد خورد كه انتخابات مجلس، تجلي عيني يكي از اين ضربات است. با وجود همه اين حقايق، وظيفه من ِ نوعي، عليرغم همه انتقادها وبه عنوان حامي جريان مبتني بر عقلانيت و اعتدال، حضور و اثرگذاري در جهت تقويت هرجرياني است كه تا حدي نزديك به اين خط باشد و خوشبختانه يا متاسفانه فعلا تبلور اين مساله تنها در دولت كنوني است (3339614) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۲۸:۴۵
اینکه محبوبیت آقای روحانی چند درصدی کم شده باشد،دلیلی برای افزایش محبوبیت طیف مقابل ایشان نیست .مردم درزمانهای لازم تصمیم درست راخودشان میگیرند ومقصر مشکلات ونارساییهای کنونی رانیز از دولت قبلی وعوامل آن وهمه آنهایی میدانند که تمام قد از سیاستهای غلط آن دولت حمایت کردند.ویا سکوت کردند. (3339620) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۳۱:۰۳
منتقدان همواره از این جمله استفاده می‌کنند که ( مگر قرار نبود اوضاع در 100 روز بهبود پیدا کند پس کو؟) اصل این وعده چه بود ؟ (روحانی: انشالله ما قادر خواهیم بود در 100 روز اول برنامه ای بچینیم که مشکلات را برای مردم حل کنیم) البته بیش از این وعده روحانی بارها اشاره کرد که (ما تلاش می‌کنیم ظرف مدت 4 سال به وضعیت سال 84 برگردیم) که حتی در تمامی سخنرانی ها به آن اشاره شد. درست در همان روزهای آغازین ثبت نام نامزدهای انتخاباتی با جلسه ای که رییس دولت اصلاحات با دانشجویان دانشگاهای تهران در محل دفتر وی برای دوعوت از برگزار شد ایشان به دعوت کننده گان این نکته را اشاره کرد: «شرایط بگونه ای است که با آمدن من اوضاع در هم مملکت سر و سامان نمی‌گیرد. برآوردهای مرکز تحقیقات بنیاد باران نشان می‌دهد وضعیت 8 سال نیاز دارد که بهبود پیدا کند.» حتی ایشان بعد از پیروزی دکتر روحانی اینگونه بیان کرده اند که: «انتظار معجزه از آقای روحانی نداشته باشید» اما برای اینکه ادعای مخالفین دولت را رد کنیم و بتوانیم پاسخ بسیار شایسته ای را به این متهم های طلب کار بدهیم اقدامات دولت را در 100 روز نخست فعالیت را شرح می‌دهیم.

1- دولتی که خود بودجه ی سال اول را تدوین کرد
همانطور که میدانید محمود احمدی نژاد که هیچ وقت بودجه را در سر وقت قانونی یعنی آذر ماه تحویل مجلس نمیداد در اقدام بسیار مشکوک هیچ بودجه ای را برای سال 1392 تدوین نکرد و این قانون گریزی آشکار باعث شد وضعیت کشور بسیار اشفته تر درسال 1392 ترسیم شود. برای ماه ها از پدیده تنخواه گردان استفاده شد و به دلیل عدم وجود سازمان برنامه ریزی تمام این تنخواها بدونه سند و مدرک هزینه شد! دولت یازدهم در آغاز فعالیت خود برای اینکه بتواند اوضاع را سامان دهد اقدام به نگارش و تدوین بودجه ی سال 92 در کمتر از 60 روز نمود. این اقدام بزرگترین اقدام دولت در دوماه اول فعالیت خود بود. بودجه‌ای منسجم در جهت کاهش تورم و ثبات اقتصادی بودجه ای که در اسفند همان سال رتبه ی ایران را از بی ثباتی به باثبات تغییر داد.

2- طرح ضربتی پر کردن خلاء های بازار
در شرایطی که تمام انبارها خالی بودند و ذخیره ها تنها برای چند روز مصرف کشور مانده بود دولت در اقدامی بسیار تدبیرانه و خردمندانه اقدام به تهیه کالاها و مواد ضروری برای ادامه ی حیات اقتصاد کشور نمود البته بماند مسببان وضعیت آشفته و متهمان اصلی این وضع که تاب دیدن این اقدام دولت را نداشتند چگونه هجوم خود را بر علیه دولت آغاز کردند و با طرح مسئله ی رانت کذایی 650 میلیون یورویی به صورت علنی ناراحتی خود را از این موفقیت دولت بیان داشتند. پرونده ای که دادستانی بعد ها به دلیل نداشتن (ضرر عمومی) آن را خاتمه یافته اعلام کرد.

3- کاهش و ثبات نرخ ارز و سکه
با توجه به سنوات قبل میتوان مهمترین عامل ثبات در بازارهای کشور را در دو عامل جستجو کرد آن دو عامل نرخ ارز و قیمت سکه و طلا است. با روی کار آمدن دولت یازدهم در روز های اول ما شاهد کاهش شدید قیمت سکه و ارز بودیم به طوری که سکه از 1200000تومان به 800000 تومان رسد و نرخ ارز که به مراتب تاثیرش از هر عاملی دیگر در اقتصاد ما بیشتر است از 4100 به 2900 کاهش پیدا کرد البته کاهش شدید تر از این قابل تصور بود ولی آن چیزی که مهم بود ثبات این بازار درمقابل نوسانات است.

و سخن آخر: در پایان با توجه به موارد بالا اگر هم مخالفان این ادعا را کنند که دولت وعده ی 100 روزه داده که با توجه به دلایل و مستندات بالا نشان می‌دهد این ادعا هم مانند تمامی ادعاها از جعل امضا تا نظر سازی و فتوشاپ (مثل تصوير فتوشاپي اخير عليه دكتر ظريف) این جریان پوچ و دروغ بوده و صرفا زاییده ی ذهن پریشان و درهم این افراد بوده است. میتوانیم بگوییم که دولت در 100 روز اول گامهای بسیار مثبت و حیاتی را برداشته البته برای مخالفان هیچ دلیل و مدرکی معتبر نیست و صرفا به دنبال بهانه‌گیری هستند. (3339627) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۳۱:۳۱
خودشان هم خوب میدانند که روحانی چه کرد . روحانی قطار ترمز بریده ی تورم کشور را کنترل کرد . حالا هم دارد زیربنای اقتصاد را ساماندهی میکند .
لابد 4 سال دیگر یا فوقش 8 سال دیگر یکی مثل دکتر!!!! می آید و سر سفره حاضری مینشیند و بستری بزرگ برای خرابکاری و .... پیدا میکنند و برخی آدم ساده لوح با چند کیلو سیب زمینی که از نتیجه دولت روحانی جمع آوری میشود دوباره گول می خورند .!!
عجب حکایتی است .اوضاع این مملکت که بد جوری حافظه سیاسی اش را کوتاه تعریف کرده اند !!! (3339628) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۴۰:۱۰
این که بی اساس و به خاطر دوستی به این و آن پول نمی دهد بد است؟
دم شما گرم با این وجدانتان! (3339504) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۴:۵۹:۰۶
اگر خانم حکمت اصلاح طلبی را نه یک مرام سیاسی که یک رویه زندگی و عمل سیاسی بدانند هیچ وقت نه از روحانی که اگر قالیباف هم رئیس جمهور شده بودند، ناامید نمی شدند.. (3339542) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۰۰:۱۲
خانم حکمت باید دیدگاهتان را عوض کنید و نگاه بلندمدت داشته باشید. وگرنه تاریخ همواره تکرار خواهد شد؟ (3339546) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۰۱:۱۷
ناامید خانم حکمت و سایر کسانی که چون ایشان اندیشه می کردند غایتی است که الفی ها آرزویش می کنند؟ (3339550) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۲۰:۱۰
اما این اکثریت ناامید خطرناک است و پوپولیسم محصول چنین دورانی است (3339595) (alef-18)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۴۱:۴۰
چرا تا اسم اننقاد به روحانی می آد یک عده هی میگن پس احمدی نژاد خوب بود؟نه جفتشون خوب نیستن مگه کلا فقط همین دو تا آدم تو سیاستمدارا هستند؟من نه نمیخوام احمدی نژاد رئیس جمهورم باشه نه از روحانی راضی ام.گناه کردم؟میخوام دور بعد به یکی دیگه رای بدم (3339656) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۶:۳۷:۵۸
تو حامی حامی محمو دی ! زیاد تلاش نکن 4 میلیون بیشتر نیستید (3339780) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۷:۱۸:۵۹
برادر فهمت را.... (3339862) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۸:۲۱:۱۶
شورای نگهبان غیر از مثل این دو تایی رو تایید صلاحیت نمیکنه! یا امثال جلیلی و رضایی و قالیباف هستند که با احمدی نژاد فرقی ندارند، یا امثال عارف که با روحانی فرقی ندارند! (3339981) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۴۴:۰۲
من به آقای روحانی رای ندادم امامنصف باشیم درموردایشان .ضمنن به بعضی هاکه می گوینددوردوم ایشان رای نمی آورندمی گویم رای می آورنداگربعضی وزرایشان باایشان هماهنگ باشندوصادقانه برای مردم کارکنند. (3339664) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۵۷:۱۰
کاش جلیلی رای میاورد تا الان وسط تحریم بودیم و جنگ شده بود و حال یه سری جا میومد شما اصلا لیاقت رئیس جمهور خوب رو ندارید. (3339700) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۶:۴۷:۴۴
جلیلی همون 4میلیونش هم به زور آورد صداوسیما و ارگانها و تریبون ها همه در اختیارش بودند (3339796) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۵۸:۲۹
پیروزی اصولگرایان= محافظه کاران= جناح راست همیشه در گروی این بوده است که نخبگان و فرهیختگان از حضور در عرصه سیاسی/ انتخابات کنار گذاشته شوند حال یا تهدید یا با سرخوردگی و ناامیدی. گویا حالا که نزدیک انتخابات می شویم پروژه نامید سازی فرهیختگان آغاز شده است! (3339705) (alef-18)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۶:۴۴:۳۷
من هم بانظر sam موافقم و از رایی که به ایشان دادم پشیمانم، چون احمدی نژاد با همه ی مشکلاتی که در دوره دوم ایجاد کرد؛ که شاید همین آقایون سرمایه دار و وزرای ثروتمند چوب لای چرخش گذاشتند، امابامردم صداقت بیشتری داشت وجسورتر بود ،آقایان کاهانی ورضاداد خیلی زیبا تعبیر کردند(تفاوت درلبخند است).
وقتی لبخند زیرکانه ایشان را میبینم حس میکنم بدگول خوردم. اصلاح طلبان هم که روزی مردم به انها اعتماد داشتند دراثر این اجماع شرایط خوبی نخواهند داشت. اما دیگر نمیتوانیم به راحتی به کاندیدای دیگری اعتماد کنیم چون همه از یک جنس بودند ودنبال ثبت نامشان در تاریخ و تامین منافع حزب وگروهشان بودند و خواسته های به حق مردم عادی را فراموش کردند.
ایشان با شرایط موجود احمدی نژاد ،قول دادند: در100روز خیلی از مسائل را حل خواهند کرد درحالیکه قریب به900روز از آن داستان گذشته وهیچ کاری نکرده وعلاوه بر تورم که هنوز بالاست رکود را هم هدیه کرده والان قصد دارند با مفت فروشی شرکتهای بزرگی چون آلومینیوم المهدی وهرمزال و وام25 میلیونی خودروهای آشغال به مردم وسعی درحذف چندرغاز یارانه -که خیلی ازمردم باهمین یارانه اموراتشان را میگذرانند_ شرایط را بهبودبخشند اما زهی خیال باطل...فقط باید تاسف خورد. (3339790) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۸:۰۰:۲۳
دوست عزیر اینهمه ناامید نباش و تاسف نخور کمی هم خوشحال باش،از اینکه عده ای با شغل دلواپسی مشغول کار شدند البته نمیدانم دولت با این همه کسر بودجه چطور حقوق این دلواپسان را میدهد (البته شاید هم مربوط به بخش خصوصی باشد ) (3339931) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۸:۰۹:۵۴
با این برچسب ها خیلی حال میکنید نه؟؟؟
اما فکرمیکنید میشه حرف منطقی رو با زدن یک برچسب تخطئه کرد؟
اگر به استدلال شما باشه شما هم اتفاقا دلواپسید اما نه دلواپس مردم بلکه دلواپس اخم و تخم کدخدا (3340514) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۷:۲۴:۵۶
دلیل نا امیدی منیژه ی حکمت و امثال ما با شما 180 درجه فرق دارد. سعی نکنید از مطلبی به نفع تفکرات خودتان بهره بگیرید! (3339868) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۷:۳۱:۵۹
اونوقت شما خيلي خوشحاليد! نه؟!!! (3339884) (alef-18)
 
شهروند عادی
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۷:۵۲:۳۶
ما که خداوکیلی نه چپیم ونه گرایش راست داریم،امالطفی هم از این دولت کلید وامید جز ناامیدی ندیدیم، شما همه درست میگید آقای روحانی وزرایش خیلی عالی
هستند،پس چرا هنوز درهمه ی موارد ، شاهد گرانی در:مسکن(اجاره وخرید مسکن) پوشاک ،دارو ودرمان، آب وبرق وتلفن واینترنت،کرایه های بی حساب وکتاب،میوه جات ،خودرو،و...هستیم
نه رفاهی هست ونه اشتغالی،به جرات میتوان گفت تا2سال باقیمانده هم کاری نخواهدکرد،میگید نه بنشینید ونگاه کنید
بنده با اینکه سیاسی هم نیستم فکرمیکنم دولت سخت دراشتباه هست که فکرمیکند با اجرای برجام توسعه اقتصادی ورفاه ایجاد میشود.آخه مگه دشمنی دشمنان ایران بایک لبخند ملیح تبدیل به دوستی میشود؟ وگول میخورند؟
آنها قصد دارند کالاهای بنجولشان را وارد این کشورکنند وسرمایه هارا به یغماببرند
واگرهم جلوی ورود کالاهایشان را بگیریم ،به بهانه های مختلف اعم از حقوق بشر
وغیره با دشمن همراه خواهند شد.
به امید بکارگیری روشها وتصمیمات صحیح ،توسط دولت که آنگاه مردم شاهد پیشرفت ورفاه خواهندبود و دعاگویش خواهند بود. (3339913) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۸:۲۸:۱۳
شما خداوکیلی دلواپسید در ضمن از همون آمار مسکن معلومه چقدر راست میگی واحد آپارتمان 150 میلیونیم شده 120 تومن تواین دوسال (3339996) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۰:۱۰:۵۵
دوست عزیز گرانی در همه کشورها وجود داره فقط نرخ فرق داره اینجا نرخ تورم نرزدیکه 10 تا 15 درصد رسیده یعنی سالانه 10 درصد تا 15 درصد به طور میانگین باید اجناس گرون بشن وقتی میگیم تورم کم شده به مفهوم اینکه کالاها ارزون شده نیست! منظور اینه که کمتر گرون میشن و وقتی میگیم 15 درصد یعنی میانگین 15 درصده ممکنه یکی 20 درصد یکی درصد گرون بشه
من خودم یادمه دلار 1000 بود تا 4000 رو یساله رفت یا نوشابه خانواده 600 بود یساله شد 1200 بعدش شد 1800 و..الان به سرعت قبل خداییش گرون نمیشن یه کم منصف باشیم. (3340157) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۸:۳۴:۲۳
برادر من این خودش هم میدونه تورم چیه منتها حرف حق تو گوشش نمیره
آره در دوران روحانی اجناس 10 برابر شده اند برو خوش باش (3340518) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۸:۲۲:۳۵
آره گرانی در مسکن طبق آمار مسکن 15 درصد ارزان شده از همون گرانی مسکنت فهمیدیم چقدر بی طرفی!
در ضمن خودشون هم میگند ما تورم 15 درصدی راداریم یعنی ممکنه یک جنسی 45 درصد رشد کنه جنس دیگه 15 جنس دیگه 6 و 4 و حتی عدم تغییر
تو اتفاقا سیاسی هستی ولی از نوع بی اطلاع (3339984) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۹:۰۱:۲۳
خدارو شکر روحانی اومد جلو دزدى گرفت .8سال دزدی بس بود.دولت پاک (3340043) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۹:۳۳:۵۰
بخدا زمانی میاید که ملت ارزو امدن مجدد احمدی نزاد میکنند (3340108) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۸:۴۹:۴۵
اون زمان الان فرارسیده خداحافظ به اصلاح طلبی و اصولگرایی درود بر استقلال و احمدی نزاد (3340538) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۲۲:۴۹:۴۷
والا این ملت با این حافظه ی تاریخی بعید نیست یه زمانی بیاد که "مجددا" آرزوی احمدی نژاد رو بکنن... (3342453) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۹:۳۷:۰۶
الگوي ما عمل روحاني در مقايسه با دولت قبل است نه مصاحبه اين يا ان با تمام وجود عليرغم اگاهي به ضعف هايش باز به او و نظراتش در مقايسه با بي برنامگي هاي. دولت قبلي رأي مثبت ميدهم (3340116) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۹:۴۱:۴۲
بدبختی این است که این دولت دولت متواضعی هم نیست یعنی همیشه با لحن طلبکارانه و موضع قدرت با مردم حرف می زند حتی صریحا به مردم توهین می کند مثل توهین آقای نعمت زاده به مردم که گفت اینها خائن هستند که خودرو را تحریم کرده اند
یعنی ترکیب ناکارمدی و سرکشی این دولت را ناخوشایند کرده است (3340124) (alef-18)
 
راه
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۰:۰۵:۳۰
سلام. اغلب کسانی که به ایشان رای داده اند , سرخورده و پشیمانند. مردمی که به وی اعتماد کردند , از قهقهه ها و تواضعات ایشان و عوامل تحت امرشان در وزارت خارجه و صنایع در مواجهه با غربیها و بویژه آمریکا و از برخوردهای بسیار منفعلانه و ملتمسانه و حتی ذلیلانه که ناشی از عدم توجه به جایگاه ملت و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مهم فرهنگی و سیاسی و اقتصادی و اجتماعی جهان است گرفته تا عدم اتخاذ مواضع صحیح و مقتدر و مدبرانه و عاقلانه و شرافت مندانه و عزت بخش در مقابل وهابی ها و یهودیهای سعودی در موضوعات مختلف و بویژه در جنایات منا که با ادامه ی برنامه های بی محتوا و مسخره ی نیویورک و در اولویت قرار دادن قهقهه ها و پاچه خواریها در آمریکا و نادیده گرفتن جان شهدای عطشان و مظلوم منا و تا عدم ارائه ی برنامه های مدون و صحیح اقتصادی و گره زدن تمام موضوعات فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به برجام و سیر سعودی بیکاری و رکود و تورم و بدبختی و تبعیض و فاصله ی طبقاتی و تا عدم تعادل فکری در اتفاقات و حوادث و موضوعات مشابه خارجی مثل حوادث تروریستی در فرانسه و لبنان و نیز برخوردهای تند و افراطی و خشن با انبوه منتقدان و معترضان فهیم و بزرگوار ایرانی و نثار انواع توهینها و افتراها و اتهامات و تهدیدها و بی احترامیها به ولی نعمتان خود(ملت شریف و ولایتمدار ایران اسلامی) به شدت ناراحت و نا امید و ناخرسند هستند. و ما معتقدیم این مسائل و برخوردها از سوی این دولتیان ادمه خواهد داشت و نباید انتظار داشت از کوزه ای که چیز دیگری در درونش دارد , آب بطراود. زیرا: ازکوزه برون همان طراود که در اوست. (3340151) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۸:۵۱:۵۲
همینجوری بدونه سند و آمار یچیزایی را ردیف کردی که در کامنت های بالا مردم جواب همشون را دادند از تورم تا بیکاری از رشد اقتصادی تا ثبات بازار از نرخ ارز تا طلا همه وهمه نشاندهنهده ی این است که در دولت روحانی به مراتب بهتر از دولت احمدی نژاد شاخص ها بهبود داشته
الالن الحمدالله هم مرغ ارزونه هم میوه یواش یواش بازار داره از گرانی فاصله میگیره این همون تورم تک رقمی و قول دولت است
در زمینه ی بیکاری شما که 8 سال کشور را با درآمد نفتی 860 میلیارد دلار تحویل گرفتید چقدر شغل ایجاد کردید؟
نرخ رشد اشتغال شما با درآمد فوق العاده و تکرارنشدنی به صفر رسید ! میدونی نرخ رشد صفر چیه ؟ یعنی اندازه ی از کاربیکارشده و متوفا شغل ایجاد شده
درمورد برجام هم که شما نه سوادش را داشتید نه عرضه ی مذاکره ! پس لطفا درمورد چیزی که نمیدونید نظر ندید !
با توجه به ضریب چینی در دولت اصلاحات و احمدی نژاد متوجه میشید که در دولت احمدی نژاد فاصله ی طبقاتی بسیار بیشتر از دولت های قبل شده !
فقط یکسال تونستید کاهش بدید اونم سال 89 بود که یارانه ی غیر قانونی 45هزارتومنی دادید بعد او.ن تورم و رکود اقتصادی 7- باعث شد که منحنی فیلیپس لاغر تر بشه !
اینکه یچجیزالیی را پشت سرهم بنویسی دلیل بر حقانیت شما نیست
ما به روحانی رای دادیم با توجه به شرایط دولت و درآمدهای نفتی بسیار هم خوب عمل کرده وبازهم رای میدهیم . (3340542) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۱:۳۹:۲۲
نامردند اونایی که انتقاد می کنند و لی دوره بعد اگر رای به روحانی ندادید بیایید. فولیک رقیب روحانی فردا یا محموده یا سعید جلیلی مجبور میشد برید به این مبصر کلاس رای بدهید که فقط بلده بگه برپا بشین. قحط الرجال بود (3340279) (alef-18)
 
بیننده الف
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۱:۵۵:۳۰
قابل توجه خوانندگان محترم الف: اینجانب وخیلی از رای دهندگان با تبلیغات وبرنامه خانم حکمت به اقای روحانی رای ندادیم بلکه با فکر وعقل ومنطق به ایشان رای دادیم لطفا کسی بر ما منت نگذارد خانم حکمت دیگر کیست ؟احتمالا با این کارها دنبال معروفیت خودش است .به ما چه....از ما سر این مسئله مایه نگذارمثل خیلی های دیگر.وضمنا کسانی که از دولت روحانی بابت ترمیم خرابی ها وفسادها ایراد میگیرند باید بگویم دولت قبل 8 سال خرابی کرد به اندازه 80 سال .حالا چه انتظار بی موردی که همه انها در عرض دو سال اصلاح شود .متاسفم برا کسانی که اینچنین به روحانی عزیز حمله میکنند .خدا به انها وجدان بیدار وانصاف بدهد امین (3340300) (alef-18)
 
فرزند ایران
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۱۹:۵۵:۲۵
افرین با شما موافقم (3342159) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۲:۲۷:۱۱
من از واقعا دلم برای آقای رستگار می‌سوزه. (3340332) (alef-18)
 
سلامت
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۲:۳۰:۵۸
همون اعطای وام خودرو افراد مردد و دو دل رو هم از تردید در آورد.
دولت کم تدبیر که امیدی بهش نیست. (3340339) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۲۲:۴۲:۱۰
زنده بادمحموداحمدی نژاد.ازطرف یک ازادی خواه عدالت منش
غیردلواپس (3340349) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۰:۴۶:۳۳
اوه اوه (3340448) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۱:۳۰:۰۷
ببینید یک کامنت بی سوادانه و از روی تعصب کور سیاسی چقدر مثبت گرفته آنوقت مطمئن می شوید که مزد بگیران زیادی ماوریت دارند فضای مجازی را اشغال کنند (3340472) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۲:۰۰:۰۸
کسانی که حرف را ملاک قرار میدهند به روحانی رای میدهند و کسانی که ملاکشان عمل افراد است هرگز به روحانی رای نخواهند داد (3340487) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۸:۵۳:۳۱
آره زنده باد این مرده باد اون اه اه دیگه حالم ازین تفکر به هم میخوره اصلا نمیشه تحملش کرد (3340545) (alef-18)
 
امین
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۱۸:۵۵:۰۱
ستاد انتخاباتی آقای روحانی قلوب مردم است اگر این خانم هم ستاد انتخاباتی نزد و رای نداد چندان فرقی نمی کند (3342058) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۲:۱۸:۱۵
من به روحانی رای نداده ام اما از بی انصافی منتقدین این دولت خون بجگر هستم که چگونه بی انصافی میکنند وپاروی حق میگذارند گاهی فکر میکنم این جماعت همان احمدی نژاد را میخواهند که با عوامفریبی 8سال چه بلایی بسر این کشور آوردکه انسان از حضور رویس جمهورکشور در مجالس بزرگ احساس شرم میکرد (3343170) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۰۳:۱۹:۲۴
یعنی پاراگراف آخرتون رو باید با طلا نوشت . هنرمند جماعت از هرچیزی حمایت کرده آخرش بیچارگی بوده (3344914) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۳:۱۰:۵۳
همه تون باور کنید هیچکی بفکرما نیست.دنبال این اسمو اون اسم نباشید.کلا سرکاریم.اگه یه دستوریه لایحه ویا یه قانون برعلیه ما باشه .از مجلس بیرون نیومده اجرای اون شروع میشه.حالا عکسش رو در نظر بگیرید.نه اینکه اجرا نمیشه.هزار دلیل و بهانه میاورند که اصلا اشتباه شده باید اصلاح شود.حالا هی آقا تذکر بدهند که بفکر مردم باشید.همین حرف آقا هی میکوبند توسرما.آقا فرمودند.آقا دستور دادندآقا اینو گفتندآقا اونو گفتند کو گوش شنوا؟ (3347657) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
وقتی متولی ستاد هنرمندان روحانی،از جمع آوری طومار امضاء،پشیمان می شود/منیژه حکمت:ناامید شدم و متاسفم