نظر منتشر شده
۲۰۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 313437
رویای یک دوره ای کردن روحانی به روایت اصلاح طلبان
وقتی «یالثارات» و «صدا» هم صدا می گویند «روحانی تنهاست»
احسان رستگار، ۷ آذر ۹۴
تاریخ انتشار : شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۰
شماره ی این هفته (۶۲) هفته نامه ی صدا، پرونده ی ویژه ای تهیه کرده است که کل فلسفه ی وجودی آن پیرو یک سرمقاله ی هفته نامه ی «یالثارات» با عنوان «روحانی!‌ تجدیدنظر، استعفا یا اسقاط؟» که در هفته ی پیش منتشر شده است. نکات عجیب و بعضا متناقضی
رسانه های وابسته به دولت و اصلاح طلب، همگی با رویکردی واحد، دلواپسان را به عنوان «دیگری» به همه معرفی کردند تا حتی کسانی که هیچ خبری از آن همایش یا مواضع آن طیف و افراد نداشتند هم باخبر شوند. اتفاقی که در مورد «یالثارات» افتاد نیز دقیقا همین طور بود
در این پرونده مشاهده می شود که در ادامه از نظر می گذرند.

لحن تند سرمقاله ی «یالثارات» مانند بسیاری از دیگر یادداشت های این هفته نامه، گزنده و با نگاه و رویکرد نگارنده قرابتی ندارد، اما در برخی موارد این نکته در یادداشت تکرار می شود که این دولت پایگاهی در بین مردم ندارد و مردم دلگیری هایشان را در پای صندوق های رای سال ۹۶ نشان خواهند داد. می توان هیچ یکی از این استدلال ها را به رسمیت نشناخت و غلط قلمداد کرد، اما این که هفته نامه ی صدا به واسطه ی سرمقاله ی یالثارات، یک پرونده ی ویژه مشتمل بر گزارش ها، یادداشت و مصاحبه های متنوع تهیه کرده است، نگارنده را به یاد تابستان پارسال می اندازد؛ زمانی که یک همایش برگزار شد با عنوان دلواپسیم در راستای نقد سیاست خارجی دولت یازدهم و شاید کسانی که از آن باخبر شدند، به یک درصد از مردم ایران هم نمی رسیدند، اما رسانه های وابسته به دولت و اصلاح طلب، همگی با رویکردی واحد، دلواپسان را به عنوان «دیگری» به همه معرفی کردند تا حتی کسانی که هیچ خبری از آن همایش یا مواضع آن طیف و افراد نداشتند هم باخبر شوند. اتفاقی که در مورد «یالثارات» افتاد نیز دقیقا همین طور بود: یک هفته نامه یک سرمقاله نوشته بود و این سرمقاله به مثابه یک «پاس گل» مورد بهره برداری رسانه ای قرار گرفت تا اصلاح طلبان حرف های ناگفته شان را درباره ی روحانی و کابینه اش مطرح کنند. عملا «یالثارات» بهانه ای
محمدعلی نجفی: «محبوبیت آقای دکتر روحانی در بین مردم نسبت به روز بعد از انتخابات حدود ۱۵ درصد بالا رفته است. بنابراین این حرف ها نه ریشه ای در واقعیت دارد نه اصلا مهم است. حالا فرض کنید یک دوره ایشان رئیس جمهور شود چه اهمیتی دارد؟!»
شد تا نقدهایی که از جانب اصلاح طلبان قرار بود به دولت و رئیس جمهور منتقل شود، مجالی برای طرح بیاید و بحث «یک دوره ای شدن ریاست جمهوری آقای روحانی از سوی برخی رسانه ها» مورد بررسی قرار گیرد.

۱- در مصاحبه ای که در این پرونده با محمدعلی نجفی صورت گرفته، وی در بخشی از پاسخ به سوال «نظر شما درباره ی طرح یک دوره ای شدن ریاست جمهوری آقای روحانی از سوی برخی نشریات خاص چیست؟» می گوید:
«محبوبیت آقای دکتر روحانی در بین مردم نسبت به روز بعد از انتخابات حدود ۱۵ درصد بالا رفته است. بنابراین این حرف ها نه ریشه ای در واقعیت دارد نه اصلا مهم است. حالا فرض  کنید یک دوره ایشان رئیس جمهور شود چه اهمیتی دارد؟!»
در پاسخ نجفی اگرچه تلویحا دفاعی از روحانی به واسطه ی افزایش محبوبیت وی صورت می گیرد، اما در انتها طوری سوال خبرنگار صدا را مورد سوال قرار می دهد که گویی برای او آن چنان دغدغه و مساله ای نیست که روحانی در دور بعد نتواند رئیس جمهور شود.

۲- در ادامه مصاحبه ای از داریوش قنبری، نماینده ی مجلس هفتم و عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری، منتشر شده با عنوان «آرای روحانی در سال ۹۶ بیش از ۷۰ درصد می شود»‌. وی می گوید: «طرح بحث یک دوره ای بودن ریاست جمهوری روحانی نوعی فضاسازی و بیان آمال و آرزوهای برخی تنروهای اصولگراست که در قالب تحلیل ارائه می شود.»
داریوش قنبری: «آرای روحانی در سال ۹۶ بیش از ۷۰ درصد می شود. طرح بحث یک دوره ای بودن ریاست جمهوری روحانی نوعی فضاسازی و بیان آمال و آرزوهای برخی تنروهای اصولگراست که در قالب تحلیل ارائه می شود.»
هم تیتر و نیز این بخش از مصاحبه ی قنبری دال بر یقین داشتن وی از پیروزی روحانی در سال ۹۶ دارد، اما در ادامه این دلواپسی را طرح می کند که «در آینده هم به کارشکنی هایی دست خواهند زد که البته تا امروز هم در مسیر موفقیت های دولت کارشکنی کرده اند.» و بعد بیان ارتباط دلواپسان با احمدی نژاد ادعا می کند «آن هایی که این تبلیغات را مطرح می کنند همان هایی هستند که تفکر و اندیشه غلطشان در مدیریت کشور، کشور را حداقل ۳۰-۴۰ سال در هشت سالی که آقای احمدی نژاد رئیس جمهور بود، به عقب برد.» آن یقین قنبری با این همه دلواپسی از دلواپسان خیلی مطابقت ندارد.

۳- جلال جلالی زاده، نماینده ی سنندج در مجلس ششم و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، در ادامه ی ادعاهایی منحصر به فرد و تند را مطرح می کنند که قبا دولت را هم می گیرد. وی می گوید: «اگر با دید کلی نگر و آرمانگرایانه به عملکرد آقای روحانی بپردازیم و در مورد شعارهایی که در ایام انتخابات داد، قضات کنیم؛ نباید کارنامه ایشان را مثبت قلمداد کرد.» جلالی در این بخش از مصاحبه اش نقدی که بسیاری از اصول گرایان به روحانی وارد می دانند را تایید می کند.
در ادامه نیز می افزاید:
جلال جلالی زاده: «روحانی خیلی از کسانی که به او کمک کردند را امروز فراموش کرده است. متاسفانه حلقه اطرافیان روحانی یک حلقه تنگ نظرانه ای است که موجب شده بسیاری از افرادی که برای انتخاب شدن روحانی از هر جهت به او کمک کردند. ... حتی در مناصب مهم، روحانی کسانی را برگزید که مخالف روحانی بودند و حتی در ستاد رقبای روحانی فعالیت داشتند. مشخص است افرادی که همفکر روحانی نبوده اند و برای ایشان تلاش نکردند، نمی توانند صادقانه به روحانی کمک و او را همراهی کنند. چون افراد مزور، فرصت طلب و منفعت طلب در هر دولتی تلاش می کنند خود را همرنگ و همراه دولت کنند تا برسد به دولت بعدی.»
«برنامه کاری و توقع ها و انتظارات بسیار زیادی که مردم از ایشان دارند همچنین محدود بودن ایشان در انتخاب وزرا، مشاوران و همراهان که بتوانند بیشتر با آقای روحانی همکاری داشته باشند...». در بخش دیگری از مصاحبه آمده «روحانی خیلی از کسانی که به او کمک کردند را امروز فراموش کرده است. متاسفانه حلقه اطرافیان روحانی یک حلقه تنگ نظرانه ای است که موجب شده بسیاری از افرادی که برای انتخاب شدن روحانی از هر جهت به او کمک کردند. ... حتی در مناصب مهم، روحانی کسانی را برگزید که مخالف روحانی بودند و حتی در ستاد رقبای روحانی فعالیت داشتند. مشخص است افرادی که همفکر روحانی نبوده اند و برای ایشان تلاش نکردند، نمی توانند صادقانه به روحانی کمک و او را همراهی کنند. چون افراد مزور، فرصت طلب و منفعت طلب در هر دولتی تلاش می کنند خود را همرنگ و همراه دولت کنند تا برسد به دولت بعدی.»
جلالی زاده در قسمت های فوق، دغدغه اش نسبت به نالایق بودن اطرافیان روحانی را خیلی صریح مطرح می کند و آن ها را مزور، فرصت طلب، منفعت طلب و تنگ نظر می نامد.
در انتها هم اشاره می کند به هم صدا نبودن مجلس با دولت و این گونه اظهار می کند: «نمی شود در یک حکومت مجلس و دولت مخالف هم باشند. به طور مثال در ترکیه هر حزبی در مجلس پیروز انتخابات است، افراد دولت را معرفی می کند. ... به نظر من، باید روحانی تلاش کند یک سنت حسنه در کشور ما برای همیشه وضع شود که همیشه مجلس و دولت همسو باشند چه مجلس و دولت در اختیار اصلاح طلبان باشد و چه در اختیار اصول گرایان.» تضاد صریح بند فوق با اصل تفیکیک قوای سه گانه و اصول ۸۷ و ۸۹ قانون اساسی، اظهر من الشمس بوده و این اظهار نظر جلالی زاده، چه اگر دولت اصلاح طلب باشد یا اصول گرا و چه اگر اکثریت مجلس اصلاح طلب باشد یا اصول گرا، خلاف قانون و برخلاف وظایف نظارتی قوه ی مقننه و خط مشی گذاری امام برای قوه ی مقننه و مبنی بر «در راس امور بودن» است.

۴- عبدالله رمضان زاده در قسمت هایی از مصاحبه ای که در بخش بعدی این پرونده با عنوان «نظرسنجی ها نشان می دهد وضعیت محبوبیت روحانی بعد از برجام بهتر شده است» می گوید:
«وضعیت محبوبیت آقای روحانی بعد از برجام بهتر شده است» اما او هم مانند داریوش قنبری، دلواپسی هایش را نمی تواند مخفی کند و بارها در قسمت های مختلف مصاحبه، نه تنها بسیاری از وزرای او را ناشایست ارزیابی کرده بلکه روحانی را تنها معرفی می کند.
رمضان زاده این گونه انتقاداتش را به دولت و اطرافیان روحانی ارائه می نماید: «تیم اطلاع رسانی آقای روحانی قدرتمند نیست تا بتواند نیازهای امروز جامعه را برآورده کند. ... آقای روحانی باید تیم خود را با خود همراه کند. من تعبیر آقای محمدرضا خاتمی را به کار می برم که آقای روحانی تنهاست. ... آقای روحانی زمانی که به ریاست جمهوری رسید، از یک عقبه جدی و منسجم حزبی و تشکیلاتی برخوردار نبود. ... امروز او نمی تواند این نیروها را تغییر دهد چرا که برای تغییر
عبدالله رمضان زاده: «تیم اطلاع رسانی آقای روحانی قدرتمند نیست تا بتواند نیازهای امروز جامعه را برآورده کند. ... آقای روحانی باید تیم خود را با خود همراه کند. من تعبیر آقای محمدرضا خاتمی را به کار می برم که آقای روحانی تنهاست. ... آقای روحانی زمانی که به ریاست جمهوری رسید، از یک عقبه جدی و منسجم حزبی و تشکیلاتی برخوردار نبود. ... امروز او نمی تواند این نیروها را تغییر دهد چرا که برای تغییر هر کدام از وزرا با مجلسی مواجه است که نخواهد گذاشت افرادی بهتر از افراد موجود بر سر کار بیایند.
هر کدام از وزرا با مجلسی مواجه است که نخواهد گذاشت افرادی بهتر از افراد موجود بر سر کار بیایند.
اگر دولت بتواند انتخاباتی با فضای باز و رقابتی برگزار کند که در نتیجه آن، مجلس آینده متشکل از نمایندگانی باشد که با آرای بالای واقعی مردم روی کار بیایند، حتما و یقینا آقای روحانی تغییراتی را در کابینه خود خواهند داشت و کابینه منسجم تر و تواناتری را شکل خواهند داد.»
رمضان زاده هم مانند جلالی زاده، دولت را تنها و اطرافیان رئیس جمهور را گزینه هایی می داند که رئیس جمهور از سر ناچاری با آن ها در حال همکاری است.
وی در ادامه در مورد تیم اقتصادی دولت این گونه قضاوت خود را به خبرنگار صدا عرضه می کند:‌ «من برخلاف شما معتقدم که بی تجربگی تیم اقتصادی دولت باعث این وضعیت شده است.» خبرنگار صدا می پرسد «بی تجربگی به چه معنا و او پاسخ می دهد: «اغلب اعضای تیم اقتصادی دولت فاقد تجربه عملیاتی در حوزه فعالیت خود هستند؛‌ یعنی تجربه تصمیم گیری در لحظات و مقاطع ریسک پذیر را ندارند.» و در ادامه می گوید که چهار وزیری که نامه ی انتقادی به رئیس جمهور در مورد شرایط اقتصادی دولت نوشته بوده اند، اشتباه کرده اند.

همان طور که در ۴ مورد فوق ذکر شد، به نظر می رسد که تیم رسانه ای اصلاح طلبان، نه تنها مایل است که روحانی را تنها و حلقه ی اطرافیان و برخی از وزرایش را نامطلوب معرفی کنند، بلکه نقدی که در این پرونده ی «صدا» به روحانی، کابینه و وزرای وی مطرح شده، در عمل بسیار مخرب تر و عمیق تر از نقدی است که هفته نامه ی «یالثارات» منتشر کرده است و در واقع «صدا» ادعای «یالثارات» مبنی بر وجود افرادی مزاحم در اطراف رئیس جمهور را نه تنها تایید کرده، بلکه پا را فراتر گذاشته و درصدد تبیین و تثبیت فرضیه ی محمدرضا خاتمی مبنی بر «تنها بودن روحانی» برآمده است؛ با مطالعه ی «یالثارات»، شاید مخاطب آن نوشتار را یک مطلب غیرمحترمانه ارزیابی کند، ولی اگر این پرونده ی «صدا» را از نظر بگذارند، فرضیه های «یالثارات مآبانه» به صورت «نظراتی صداگونه» در خواهند آمد. به تعبیر بهتر، این که هدف «صدا» و اصلاح طلبان از تبیین این رویکرد و استراتژی دقیقا چه بوده، از نویسنده پوشیده است، اما قضاوتی که این پازل صدا و رسانه های دیگر اصلاح طلب هم نوا با گروه مجلات هم میهن، به مخاطب می دهد، بیش از آن که دلسوزی برای روحانی، کابینه و دولت باشد،‌ دلخوری از سهم خواهی و نادیده گرفتن شدن سهم اصلاح طلبان و آن هایی است که روحانی پس از پیروزی، غنایم را به مساوات با آنان تقسیم نکرده است.
 
کلمات کلیدی : روحانی، دولت یک دوره ای روحانی، هفته نامه صدا، هفته نامه یالثارات، حسن روحانی، عبدالله رمضان زاده، محمدعلی نجفی، جلال جلالی زاده، داریوش قنبری، محمد قوچانی
 
یاسر
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۳:۵۲:۴۱
روحانی تنهاست چون شماها چشم ندارید ببینید باز هم رای می آره شک نکنید (3352744) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۱۰:۱۳
شاید صد سال دیگه مردم یادشون بره احمدی نژاد و اصول گراها چه کردند با مردم ... ولی حالا حالا ها یادشونه!
اصول گرایان یاثارالئه و .... باید بیایند جواب بدهند که چه بر سر کشور اوردند بعد به فکر انتخابات و یک دوره یا دو دوره کردن روحانی باشند ... اگر با اسم یاثارالئه گذاشتن .... نمی گم که سانسور نشه ... (3352792) (alef-13)
 
جاوید
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۶:۲۷:۱۳
تا وقتی ساده لوح هایی مثل شماها هستند اشراف و سرمایه داری راحت به اهدافش میرسه .البته شاید هم برعکس بشه و شما یادتون بیاد که چه اشتباهی کردید که احمدی نژاد رو تخریب کردیدو بگید صد رحمت به احمدی نژاد . (3355624) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۱۲:۵۷
هر کسی‌ که مصلحت اندیشی‌ کنه و وعده‌های خود را فراموش کنه، تنها میمانه..... (3352800) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۱۵:۲۸
اصلاح طلبان تمام قد پشت روحانی هستند
ولی روحانی خودش رو متعلق نمیدونه و از نیروهای اصلاح طلب انگونه که حقشون بود استفاده نکرده
باید بدونه پشتوانه اش فقط اصلاح طلبان هستن (3352996) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۱۶:۱۲
مردم واقعیت ها و تنگنا ها را می بینند.مشکلات دولت را هم چه از نظر مشکلات مالی به ارث مانده از دولت قبل (که شما از آن سوء استفاده میکنید) و حتی عدم قدرت رئیس جمهور در انتخاب تمامی وزرا... ضمنا بسیاری از نا بسامانی ها خارج از حیطه دولت و منتج از قوای دیگر است که رئیس جمهور قدرتی برای رفع آنها ندارد و شانس بیاورد برایش سنگ اندازی نکنند.مردم با توجه به این مشکلات وعمل کرد ثروتمند ترین و حمایت شده ترین دولت در دوره قبل ونابود شدن سرمایه و حیثیت کشور در آن دوره مطمعنا به روحانی اعتماد خواهند کرد. (3352998) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۱:۵۸:۰۶
اگر احمدی نژاد تا حالا رییس جمهور مونده بود الان پراید بالای صد میلیون تومن شده بود . (3353775) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۰۹:۰۰:۵۲
الان شما سرمایه دار بودی (3356708) (alef-18)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۴:۲۴:۰۴
دوستان عزیز
نگارنده با انتخاب جملاتی جهت دار در تلاش است نتیجه دالخواه بگیرد و این کاری سیاسی است که در عالم حرفه ای ژورنالیستی ناپسند است
اما امروز وقت داشتن صبر ودرایت است زیرا عده ای در تلاشند روحانی را با احمدی نژاد مقایسه کنند و خود این قیاس هدف اصلی است نه نتایج ان
بدیهی است کسانی که اندکی عالم سیاست را میشناسند و اندک شناختی برای قیاس نتایج اقدامات سلبی و ایجابی گروه های سیاسی و دولت ها دارند
به خوبی براین امر واقفند که احمدی نژاد خود معلول بی تدبیری گروه های سیاسی و بی صبری جامعه در فرصت دادن به اصلاح امور بدور از هیاهو و جنجال بوده .احمدی نژاد از جمله اتفاقاتی است که در تاریخ سیاسی یک کشور یکبار امکان وقوع دارد . امکان اقبال مردم و حاکمیت به او برای تکرار فجایعی که پدید اورد از احتمال وقوع دو زلزلزه ده ریشتری در یک زمان واحد در دو سر عالم کمتر است .احمدی نژاد تنها یک شخص نبود که فرصت عرض اندام دوباره اش ممکن شود بلکه محصول تفکری بود که اگر همه کشور یکصدای واحد شوند و بخواهند نه قدرت نه سرمایه و نه توان تکرار چنین ولخرجی گرانی را ندارند .
احمدی نژاد تفریح گران قیمتی برای صاحبان قدرت سرمایه خواران و رانت داران بود که هزینه انرا از جیب مردم پرداختند .
کسانی که یکسره همه اقدامات نظام سیاسی را میپسندند تا کسانی که یکسره به ان انتقاد دارند همه در خفا و در خلوت یا علنی خودشان میدانند تاوان تکرار دوباره این فاجعه را نمیتوانند بپردازند .
عده ای در هر دو طیف فوق وجود دارند که همه تلاششان را میکنند تا مردم و جامعه را از اصلاح امور در منصرف کنند .سعی میکننند القا کنند انتخاب که تنها امکان جامعه برای اجرای اراده سیاسی ملت است را بلاموضوع و بدون اثر معرفی کنند .طبیعی است رییس جمهوری که منافع شان را نمایندگی نمیکند و یا در مقابل شان ایستادگی میکند را تنها و ناتوان جلوه دهند .
اینکه اصلاح طلبی یا اصولگرایی به کم و زیاد بودن سرعت اصلاح امور مورد نظر منتقد است امری عادی است .غیر عادی و غیر منصفانه تحرکاتی از جنس تفرقه سازی و نفاق افکنی بین دولت و ملت است که از نوشتار فوق نیز بوی ان به مشام میرسد .
حتی تکرار مکرر مظالم دولت قبل هم برای کشور دارای زیان و خسران است
احمدی را به تاریخ بسپارید همانگونه که زیان های روزمره یک کاسب فراموش میشود یا غذای سوخته یک بانوی خانه دار .
یک بار برای همیشه به خود بگویید دو دوره دولت قبل فیلم ترسناک بیمحتوایی بود که چون بلیط انرا به قیمت گذافی خریده بودیم تا اخر تماشا کردیم
طرحی نو دراندازید در دو انتخابات پیش رو . ما بیش از هر چیز زیان تکرار و باز تکرار یک خطا را در کشور پرداخته ایم .دولت جناب روحانی انتخابی عاقلانه برای عبوری کم هزینه از بحران سازی های پر هزینه قبل بود و مشخص و مبرهن است انان که تفکر احمدی نژادی را به بهایی گزاف به مردم فروختند از شرایط فعلی نگران و ناراحتند و در تلاشند در معامله ای دیگر باز کالایی نا مرغوب را با بهایی صد چندان به ملت بفروشند به هوش باشید تا ایرانمان سرافراز و ایرانی سربلند بماند .امروز چشمان نامحرم و دستان ناپاکی در منطقه ما را زیر نظر دارند مباد انروزی که خیالات نا پاکشان از تصور به اقدام تبذیل شود . ایران بیشه شیران است ما باج به شغال نمیدهیم
علی یارتان باد (3354179) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۲۱:۲۷:۵۳
خسته نشدید هر جی معضلات مملکت را تقصیر دولت قبل میندازید کاری که دولتهای قبل و ما قبل وماقبل انجام دادند واین برای توجیه کار نکردن است مثلا این دولت برابر ادعاها 1-برای وضع معیشت مردم چه کرده . 2- سر کار گذاشتن مردم در خصوص برجام 3-بر گشت ابرو به پاسپورت ایرانی در اخرین ابرو دادن به پاسپورت ایرانی راه ندادن وزرای خارجه و ارشاد و وزیر بهداست برای بررسی فاجعه منا 4- سالی دوبار گرون شدن مایحتاج مردم 5- حرفهای دوگانه ومتناقض سخنگوی دولت 6- تیم ضعیف سیاسی واقتصادی 7- ......................خلاصه خلایق هر چه لایق (3356137) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۰۸:۵۹:۳۶
چشم ها رو باید شست جور دیگر ببین (3356703) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۲۴:۴۴
دوباره بنفشها ریختند اینجا !!!!!!!!!!!!!!!!!! جالبه در زیر خبرهایی که عملکرد دولت را نقد میکند، یکنفر از آنها پیدایشان نمیشود ولی جایی که از دولت حمایت میشود، یهوییی !!!! صدها مثبت زیر کامنتهای مدافع ثبت میشود در حالیکه واقعیت با دنیای مجازی 180 درجه فرق دارد و اکثریت ملت مخالف سیاستهای غلط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی دولت بی تدبیر هستند. (3352837) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۵۶:۵۹
آقائی که میگی وقتی عملکرد دولت را نقد میکنند، یکنفر از حامیانش پیدایشان نمیشود ، باید بپرسم کدام نقد؟
متذکر می شوم اگر امثال حضرت حضرتعالی دین به دنیا نمی فروختید و اهل انصاف بودید در مدت 8 سال کذائی که درآمدی معادل کل در آمد فروش نفت تا پیش از آن غارت میشد انتقاد میکردید!
احتمالا « هدف دوستان شما در دولت قبل » از به جا گذاشتن بدهی 186 هزار میلیاردی برای دولت روحانی ، جا باز نمودن محل نقد برای شما بوده! (3352932) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۱۴:۴۷
لطفا چشمهايتان را بشوييد شما فقط ده در صد از مردميد چرا اينقدر برراه مخالف مردم پافشاري ميكنيد ؟اگر اندكي تفكر در ميان نظريه پردازان شما بود حداقل راههاي ديگري را براي زمين زدن حريف انتخاب ميكرديد واتفاقا مشكل شما همين نبودن انديشه است. (3352993) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۴۳:۲۶
تا ..... شود هر آنکه نتواند دید روحانی هر چه باشد از احمدی نژاد بهتر است حداقل و در بدترین شرایط روحانی یک رییس جمهور معمولی با عملکرد معمولی است و همین باعث می شود از احمدی نژاد بهتر باشد من خود به روحانی رای ندادم اما الان از عملکرد او راضی هستم فکر می کنم هر کس دیگری هم جای او بود نمی توانست چندان بهتر از این عمل کند فراموش نکنید روحانی دارد کشور را با نفت 40 دلاری اداره می کند و احمدی نژاد با نفت بیش از 100 دلاری روحانی تورم را که حالا همه می گویند کاری ندارد در عرض 2 سال از 40 به 15 درصد رسانده ولی احمدی نژاد توان انجام همین کار علی قول بعضی ساده را نتنها نداشت بلکه تورم ماه به ماه افزایش می یافت و ....حالا چرا روحانی را ول کنیم و به کس دیگری رای دهیم؟ (3353221) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۲۵:۱۰
شما احتمالا تو کار دلار نیستی؟ (3353414) (alef-18)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۲:۲۳:۰۶
بهار دلار نيمه دوم سال نود بود.. (3354151) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۳۱:۳۹
البته داخل پرانتز بگم قرار ما 100 روزه بود (3353435) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۲۴:۱۴
دروغ نگو تا حالا که تورم را بهتر از احمدی نژاد کنترل کرده و.... (3354362) (alef-13)
 
نیکخواه
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۲:۱۹:۳۲
به نظر من ایران نیاز به ریس جمهوری دارد که بتواند گامهای بلند و اساسی برای یک جهش بزرک در عرصه های مختلف سیاسی اقتصادی و فرهنگی بردارد . در غیر اینصورت با توجه به وضعیتی که بر نظام بین الملل حاکم است بیم آن میرود که کشور از گردونه رقابت با کشورهای در حال توسعه خارج شده و چه بسا برای سالهای متمادی نتواند عقب مانده گی حاصله را جبران کند.!؟ این را هم نباید فراموش کرد که کشورها برای پیشی گرفتن از یکدیگر و کسب قدرت و منافع خود با یکدیگر در حال مسابقه اند و زمان آن به حوادث و رخدادهای پیش بینی نشده بستگی دارد و نامحدود نیست .! در این شرایط آیا میتوان به مدیریت سعی و خطا و اینکه آقای روحانی صرفا" بهتر از احمدی نژاد است به آینده کشور امیدوار بود؟ (3353821) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۱:۵۵:۳۹
جالبه هر کسی به روحانی رای داده و میخواد بیاد زیر مطالب دفاع از روحانی نظر بده رای خودش رو منکر میشه.....من نفهمیدم از چی میترسن اول کلام میگن من به روحانی رای ندادم ولی عملکردش رو میپسندم و یا چیزی شبیه به این !!!!!! (3354139) (alef-13)
 
من
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۹:۱۹:۵۱
به همان دلیل که بعضی ادعا دارند که به روحانی رای داده اند اما حالا پشیمانند!!یا کسانی که میگن به احمدی نژاد رای ندادن اما حالا دوسش دارن!!!!متوجه شدی؟؟ (3355938) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۱۹:۰۶
درود بر روحانی (3353402) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۳۴:۲۵
درود بر خادم خاکی مردم که روحانی نیست. (3354271) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۳:۴۳:۴۸
خادم خاکی که اهل اختلاس نمیشه ! (3355207) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۶:۲۰:۰۲
عوام فريبي يعني همين (3355603) (alef-18)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۲:۱۰:۳۵
بورس رو ببین چکار کرد 90% کل دارای اومن رفت . باز باید به پاش بشینیم و رای بدهیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3353808) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۴۲:۴۰
شخص خودت را بیان کن سخنگوی ملت نباش (3354285) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۶:۱۷:۳۸
شما كه بيشمار هستيد شما هم بريزيد اگر جايگاهي بين ملت داريد (3355596) (alef-18)
 
شیدا
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۳۵:۱۸
روحانی تو این دو سال و نیم چیکار کرد که دوباره بهش رای بدیم؟!@
بجز توهین به مردم و منتقدان دلسوز....چپ و راست از بدیای دولت قبل گفتن...
یکی نیست بهش بگه کارتو بکن دیگه... (3352864) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۲۳:۰۳
شعار نده ... کسانی که به روحانی رآی دادند بصیرت بسیار داشتند. (3353019) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۱:۱۶:۱۵
خدا کند اندسته از مردمی که هنوز بدنبال سراب هستند متوجه شوند . (3353708) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۳۶:۰۶
میشه لطفا عبارت بصیرت را از نظر لغوی و اصطلاحی برای ما توضیح دهی تا بفهمیم که چه جورکی همه کسانی که به روحانی رای دادند بصیرت داشند؟!!! (3354273) (alef-3)
 
ساده
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۹:۲۵:۱۶
بصیرت یعنی با تحلیل گذشته و حال بهترین تصمیم گرفته شود نه اینکه بعد 8سال گفته شود تا اینجا خوب بود ازین به بعد بدشد.یعنی وقتی بد اخلاقیها،دزدیهاواختلاس ها و...دیدی دوباره با رایت مملکت رو برا 4سال دیگه دچار بحران نکنی بعد برای عملت دنبال توجیه باشی.متوجه شدی؟! (3355945) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۹:۴۹:۴۶
تا کور شود هرآنکه نتواند ديد (3353559) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۱:۲۴:۱۲
تو تو این ۲ سال فکر گنم خواب بودی ۲ سال پیش تورم ۴۰ درصد بود حقوق من ۲ میلیون الان تورم ۱۲ درصد حقوق من ۳ میلیون کجاش بده بی انصافی نکنید (3353721) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۲:۰۰:۳۲
احمدی نژاد چکار کرد ؟
غیر از اینکه سکه صد هزار تومانی رو کرد یک میلیون و ششصد هزار
غیر از اینکه آپارتمان ده میلیونی رو کرد پانصد میلیون
غیر از اینکه بنزین صد تومانی رو کرد هفتصد تومان
غیر از اینکه سیب زمینی دویست تومانی رو کرد پنج هزار تومان (3353781) (alef-13)
 
پوبان
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۳۵:۳۷
روحانی بای بای@ (3352867) (alef-18)
 
شهميرزاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۳۶:۰۹
روحانی کم کم غزل خداحافظی رو بخون... (3352868) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۲۶:۴۳
شما قاچ زین انتخابات مجلس و خبرگان را بچسب ریاست جمهوری 96 پیشکش 7 اسفند منتظر سیلی مردم باشید دلواپسهای بی درد (3353033) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۶:۲۲:۰۶
مثل 24 خرداد 92 جوابت را درانتخابات بعدي خواهيم داد ايشان خيلي بهتر از احمدي جونت كار كرده (3355610) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۳۹:۱۹
روحانی رای میاورد یا نه رو نمیدونم اما اگر با این وضع مدیریت در نغت و صنعت و معدن ادامه دهد قطعا ره به جایی نمیبرد (3352879) (alef-18)
 
فراز
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۴۹:۴۰
ببخشید من یک سئوال داشتم لطفا جواب بدهید با این رکودی که سراسر کشور را فرا گرفته است و هیچ کاری در این مملکت انجام نمیشود اگر من رئیس جمهور میشدم ایا بدتر از اقای روحانی میشدم ؟ اگر بگویید در سیاست خارجی ایشان موفق عمل میکردند من هم همانند ایشان عمل میکردم و در مقابل زور گویان و مستکبران دستهایم را به علامت تسلیم بالا میبردم و در مقابل کشورهای همسایه مثل امارات و عربستان نیز هر چرندی میگفتند و میکردند ساکت میشدم تا مثلا ظاهر قضیه را برای اعتلای شعار انتخاباتی ام در اینکه با همسایگان با ارامش و مسالمت امیز رفتار شود انجام داده باشم . خدا حافظ (3353351) (alef-13)
 
محمد قاسمی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۱۹:۱۰
یک مجلس وکیل الدوله دارید قوه قضائیه ام که ماشالله... تو این سطح اختیارات در سطح موضوع خارجی هم هیچ دولتی نداشته .
حالا تنهاست یعنی چی رو از مردم بپرسید که فکر میکنید چیزی نمی فهمن (3353008) (alef-13)
 
درود بر قالیباف
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۳۵:۵۸
روحانی عمرا رای نمیاره اگه احمدی نژاد نباشه100 درصد قالیباف رایییییییی میاره (3353055) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۳:۲۹:۰۵
اخی مردم ما چقدر با فهمند دلشون برای اون ده سال دوباره تنگ شده (3353981) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۳۸:۴۹
فرق امثال من با امثال شما این است که شما همه جوره از آقای روحانی مچرکید اما ما احمدی نژاد را خیلی راحت نقد می کنیم و کارهای خوبش را خوب می دانیم و کارهای غلطش را غلط ... نسبت به روحانی و هر کس دیگر هم همینطوریم
زشت است انسان مدافع اشخاص به هرقمیتی و در هر صورت شود تا افکار و اعمال فارغ از اینکه چه کسی آنرا انجام داده است. این خلاف آزادگی است. (3354278) (alef-13)
 
سخن
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۱:۱۷:۳۲
آقای با فهم !!!! اولا 8 ساله بوده نه 10 ساله بعدش از هر کی بپرسی 4 سال اول عالی بود 4 سال بعدش رو گند زد . حالا انگار این یکی چه گلی زده سر ما فقط دنبال سرمایه دارا راه میرن و همه چی را با خنده گرون می کنن . (3354778) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۳۸:۱۹
مردم ما غیرقابل پیش بینی هستند، اما کسانی که مدافع عملکرد روحانی هستند بفرمایند چه اقداماتی از روحانی سراغ دارند تا مردم را نسبت به رای دادن به او ترغیب کنند؟ (3353065) (alef-18)
 
urmia
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۱:۰۶:۲۹
بزرگترین دستاورد روحانی بازگزداندن آرامش به افکار و اقتصاد و سیاست کشور بوده و هست. همه می دانیم خراب کردن در یک ساعت اتفاق می افتد ولی ساختن دهها سال طول می کشد. حالا شما خراب کردنی رو در نظر بگیر که 8 سال هم طول بکشه. دوستان یه چیزی رو از من قبول کنید. این که ما کجا بودیم و قراره کجا بریم خیلی معلومه. اگر هم نمی دونید می تونید تاریخ و فلسفه بخونید تا بدونید. در حال حاضر همه کشورها روی یک خط ولی در جایگاههای مختلف توسعه ایستاده اند. ما یکم از پاکستان و افغانستان جلوتر و از مالزی و ترکیه عقب تریم. دوست من وقتی که از هیچی هیچ چیز نمی دونی لطفا چوبتو از لای چرخ و اعصاب مردم بکش کنار تا اونایی که عقلش و تخصصشون میرسه کارشونو بکنن. همه ما وقتی بچه مون مریضه م یبریمش پیش متخصص. اصلا هم کاری نداریم که این آدم متعهد هست یا جاسوسه یا مسیحی و آشوری و یهودی.چون تخصصش رو لازیم داریم نه چیز دیگه شو. الان اینایی که هیچ تخصصی ندارن برا اینکه این موضوع رو بپوشونن به هزار و یک مسخره بازی رو میارن و از جمله متعهد نشون دادن خودشونه. حالا این سرنوشت کشور هست و به دست متخصص درست می شه و نه هر ننه قمری که کارش زوزه کشیدنه و بیاد برا متخصصا تعیین تکلیف بکنه. چرا هر کس نمیره سرکار خودش.از بس هرچی آدم در پیت بود اومد شد رییس جمهور و وزیر الان همه دیگه به خودشون اجازه میدن در مورد برجام و امنیت ملی و رشد اقتصادی و عمق استراتژیک اظهار نظر بکنن. عمو برو بارتو بکش برو سبزیتو بفروش برو چاهتو بکن تورو چه به عالم سیاست!! (3354103) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۴۱:۱۱
دل بستن به کد خدا
اقتصاد مقاومتی کیلویی چند؟
وصل کردن آب خوردن به رفع تحریم ها!
اظهار محبت با دشمن و تندی با دوستان انقلاب
... (3354281) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۲۸:۱۴
1- کنترل تورم
2- افشادی اختلاسها وکنترل غارت گرها
3-بهبود روابط با کشورها ...
4- تلاش برای خارج شدن از رکود و بدبختی که در دوران 8 ساله دولت قبل ایجاد شد
5- بهبود وضع سلامت جامعه (وزارت بهداشت)
6-بهبود برنامه های کشاورزی وحمایت بیشتر از آنها
....... (3354371) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۲۹:۲۲
کنترل تورم.بهبود وضع بهداشت-کشاورزی-اقتصاد.روابط خارجی و.... (3354377) (alef-3)
 
نانا
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۹:۲۶:۳۶
همین که جلوی سقوط رو گرفته،کافیست. (3355947) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۴۰:۰۵
مردم ما غیرقابل پیش بینی هستند، اما کسانی که مدافع عملکرد روحانی هستند بفرمایند چه اقداماتی از روحانی سراغ دارند تا مردم را نسبت به رای دادن به او ترغیب کنند؟ (3353072) (alef-13)
 
محمد حسین
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۴۶:۴۶
شما چشم ندارید که ببینید. اگه چشم داشتید استقبال شرم آور مازندران میدید و سکوت میکردید (3353082) (alef-13)
 
محمد قاسمی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۵۹:۲۸
یالثارت
انصار حزب الله
اینها تو تیم تبلیغاتی اصلاح طلبا نقش دفاع رو دارن
هر وقت کم میارن با کمک اینا جون میگیرن
مثل همون پاره کردن بنر ها که اصلا معلوم نیست کار کیه هه (3353482) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۲:۳۴:۰۰
خدای احد و واحد رو شاهد میگیرم که هر آچه در این کامنت مینویسم راست میگم..من سال 92 به روحانی رای دادم وهرآنچه در توان داشتم در شبکه های مجازی و در بین اقوام و خانواده ودوستان به کار بستم که آنها هم به روحانی رای بدهند..اما خدارو شاهد میگیرم پشیمانم..نه اینکه بگم زمان به عقب برگرده به شخص دیگه ای رای میدم نه ولی به روحانی هم رای نمیدم..سیاستهای اقتصادی دولت واقعا شرایط رو برای مردم سخت کرده..آهی در بساط مردم نمانده..دولت به اکثروعده هایش عمل نکرده و جز اینکه فرافکنی کنه پاسخ درست وقانع کننده ای هم نمیده... (3353859) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۲۱:۱۰:۱۴
"سیاستهای اقتصادی دولت واقعا شرایط رو برای مردم سخت کرده..آهی در بساط مردم نمانده."

واقعا روحانی توی این دو سال این همه بلا چجوری تونسته سر مردم بیاره؟؟ جناب مطمئنی از کره شمالی زنگ نمی زنی؟؟ (3356087) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۳۲:۵۶
عزیزم وقتی خودت شک داری چرا ما را دعوت می کنی که شک نکنیم؟!!!! (3354269) (alef-3)
 
تئو
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۴:۰۸:۱۴
به خاطر تورم 10 درصدی و رشد اقتصادی 4/2 حقوق کارگران به 825 تومان افزایش یافت
اولین اقدام رییس جمهور محبوب پس از انتخابات
بالا بردن حقوق هیئت دولت به میزان 400 درصد
خبر: خبرگزاری ایلنا (3355280) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۰۷:۵۸
نباید گول روحانی رو خورد (3352782) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۰۸:۳۸
یعنی میخوای بگی روحانی عملکردش از احمدی نژاد تو دوره اولش ضعیف تر بوده که رای نیاره؟ (3352785) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۵۵:۵۷
احمدی نژاد 4 سال اول (دولت نهم) خیلی خوب بود و در دوره بعدی یا دولت دهم خراب کرد اونم با لجبازی هایی که کرد ولی این دولت تا الان فقط شعار داده و شو برگزار کرده (3353107) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۴۳:۲۴
4 سال اولش رو هم یادمون نرفته یکشبه سال 85 قیمت مسکن رو 3 برابر کرد قیمت بنزین رو از 100 تومن به 400 رسوند و جیره بندی کرد قیمت سکه رو یکشبه از 100 هزار تومن به 250 هزار تومن رسوند پدر تولید را با واردات اجناس چینی دراورد برو عمو تو ممکنه حاقظه نداشته باشی ما داریم (3353220) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۳۳:۲۹
فعلا برو دلار 3600 با قیمت پایه 3000 تومان بخر
بنزین 1000 تومانی
بیکاری
رکود شدید در بازار
مسکن هم که دیگه نگو فعلا باعث بیکاری هزاران نفر شده (3353436) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۱۸:۲۸
قانون هدفمندی رو اجرا کرد جلوی کلی اسراف رو گرفت و پول رو برگردوند به مردم تا بقیه با چندتا ماشین پول یارانه بنده بی ماشین رو خرج نکنن. (3354059) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۰:۱۱:۴۰
چهار سال اولش داشت پس انداز دولت رو خرج میکرد که خوب بود (3353612) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۴۲:۳۲
شما همه جوره از روحانی مجکرید و از احمد نژاد متنفر... انصاف را گذاشته اید دم کوزه و آبش را خورده اید (3354284) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۴۱:۴۳
قطعا بله اگر انصاف داشته باشی (3354282) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۱۰:۲۰
اورانیم بیست درصد رو در دوره احمدی نژاد بدست اومد حالا میگید سی سال ایران به عقب رفت حالا این دروغتون هیچ اما اسن که راشته ایران رو 25 سال به عقب برد روحانی به تحویل بیست درصد به 3.5 درصد برو عمو دوره دروغ گفتن تموم شده (3352793) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۰۶:۳۳
اینها همش شعاره اخوی .
اورانیوم 20 درصدد محصول دانشمندان کشورمان بود که بعضی از آن عزیزان بخاطر بی دقتی دولت احمدی نژاد ترور و به شهادت رسیدند .
-------------------------------
در ضمن ریخت و پاش ها و بجا گذاشتن بدهی های سنگین « توسط دولت مهرورزی! » و خالی کردن خزانه مملکت و ایجاد تنش بین المللی برای اعمال تحریم های ظالمانه سازمان ملل که احمدی نژاد آنرا کاغذ پاره مینامید اگر نبود ، ما چه نیازی به مذاکره داشتیم؟ (3352963) (alef-13)
 
فرزند ایران
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۲۰:۴۷
اینقدر میگن زیرساخت های ایران پیشرفته است از آسمون نیومده
یکی زحمت کشیده حالا میخوان درو کنن طلب کارم هستن (3353013) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۴۰:۳۲
باز هم به روحانى رأى مى دهم چون نمى خواهم كارى كنم كه به نفع اسرائيل باشه (3353211) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۹:۵۷:۰۶
برجام بهترین هدیه به اسرائیل بود چون هدف آن تأمین امنیت اسرائیل است. (3353574) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۲۹:۰۱
پس میحواستی بمب بسازی!! (3354254) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۳۱:۰۱
پس چرا اسرائیل وآل سعود موش می دواندند وناراحت هستند و.... (3354381) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۴۳:۱۳
اگر در آنچه گفتی صداقت و بصیرت داشته باشی به روحانی رای نمی دهی مطمئن باش! (3354287) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۲۸:۲۰
بفرمایید اورانیوم 20 درصد بجز بدبختی چی برای مردم آورد؟ (3354252) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۹:۳۹:۳۳
سه ماهه حقوق نگرفتم اورانیم 25 درصد رو میشه خورد؟ (3354558) (alef-13)
 
ساده
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۹:۳۱:۴۶
میدونی چندغلط نگارشی و املایی تو همین دو -سه سطری که نوشتی وجود داره؟بعد از اورانیوم و درصد اون دم میزنی؟!!!!! (3355956) (alef-18)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۳۲:۵۱
استفاده يك پاراگراف از يك مصاحبه و تلقين يك موضوع با جملات موجود در ان براي رسيدن به هدف از پست ترين كارهاي ژورناليستي است...بله با اين طرز عملكرد مجلس و طرز فكر تندروانه بعضي فعلا روحاني تنهاست ولي انشا الله در اسفند از تنهايي بيرون مي ايد..انشاالله.. (3352853) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۱۱:۰۱
ضمن تأیید فرمایش جناب مهندس جنت شهري ، باید اضافه کنم:
ملت ما بسیار هوشمندند و تجربه شش سال اخیر باعث گردیده بجای شعار ، صبور باشند و به وقت عمل ثابت خواهند نمود که تنها کیست . (3352981) (alef-18)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۱۶:۰۲
نشان می دهیم چه کسانی تنها هستند (3353144) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۳۴:۰۰
-- ميگم برادر ! شما از دقت و موشكافي در اين متن و اين اظهار نظرها چي برداشت مي كنيد ؟!
- هيچي قربونتم !! درد اعتلاي وطن نداريم !!.... همين و همين !! والسلام نامه تمام !!! (3354074) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۴۳:۴۵
بشین که بشه... (3354288) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۴۹:۲۶
انتخابات روشن خواهد کرد آنموقع تهمت بنفشها را نمی توان زد (3352913) (alef-18)
 
محمد هادی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۱۶:۵۰
دولت احمدی نژاد پاک و پاک دست شما اصلاح طلبان فتنه گر نام دولت احمدی نژاد بدنام کرده چقد دکل نفتی ربطش دادن به احمدی نژاد چقد آبرو احمدی نژاد بردین بعد کم کم رو شد که دست اصلاح طلبان بوده (3353147) (alef-18)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۴۰:۵۵
درسته که کی دزده اهمیت داره اما باید دید در زمان ریاست کی این افتضاحات ب بار اومده... مث اینه که مربی تیم فوتبال بگه من مقصر نیستم مقصر بازیکنان ک تو زمین بازی میکردن...دولت احمدی نژاد با سوء مدیریت و انکار واقعیات، کشور رو ب این روز انداخت (3353212) (alef-13)
 
محمد هادی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۴۸:۵۰
آقا سعیدحالا بگو اصلاح طلبان که ادعای اصلاح داشتند قرار بود چه چیز را اصلاح کنند؟ مگر نه این است که دستی بر فساد و اختلاس داشته اند؟
در ثانی اگر خبر خونده باشی، نوشته بود برخی از مسئولین فعلی هم دستشان در این قضیه گیر است .
ثالثا شما فرض کن این تخلف در دولت قبل صورت گرفت، چرا همفکر شما که ادعای اصلاح دارد باید مسبب این تخلف باشد؟
شما که ادعای اصلاح و دست پاکی دارید چرا حاضر شدید دست به فساد بزنید، یا شاید قصد داشتید دولت قبل را تخریب کنید.
لطفا دست از حمایت های کورکورانه بردارید و حمایت از فساد عین فساد است (3353349) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۳۳:۴۰
شما مثال زدی من یه مثال میزنم اگه الف مثال من منتشر بده مثلا شما صاحب خونه دوست نداری خونه ات دزد بزنه اگه دزد برات برنامه ریزی کرد و خونه خالی کرد حالا مقصر دزده یا صاحب خونه (3353437) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۱۹:۴۹
در دور اول، مدیریت ضعیف احمدی نژاد از روحانی و خاتمی و هاشمی بهتر بود (3354061) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۴۷:۰۵
من دوست دارم که به بهتر از احمدی نژاد رای بدهم
اما مخالفان احمدی نژاد با بی انصافی های زیادی در نقد احمدی نژاد دارند دو کار را با هم انجام می دهند
اول اینکه اجازه نمی دهند بهتر از احمدی نژاد رای بیاورد
دوم اینکه اجازه نمی دهند بدتر از احمدی نژاد که مد نظر مخالفان است رای بیاورد

مخالفان احمدی نژاد با بی انصافی تندی که دارند کاری می کنند که حتما احمدی نژاد رای بیاورد ...
کاری که تجربه آنرا قبلا دارند ... (3354294) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۱۵:۴۳
هیچ چیز کامل و صددرصد نیست...این دولت هم کم و کاستی زیاد داره مثل دولت های قبلی..اما خیلی نامردیه که دو سال اول دولت روحانی رو با دوره اول دولت احمدی نژاد مقایسه کنی...دولت احمدی نژاد در 4 سال اول با نفت 120 دلاری تغذیه می شد و یک مجلس همسو با افکار و سیاست های خودش حامیش بود.. هرکاری میکرد مجلس یک چرا هم نمی پرسد!! اما چهار سال دوم همه چیز برگشت، هم بخاطر انتخابات 88، هم بخاطر مشکلاتی که با مجلس پیدا کرد بدلیل بعضی رفتارهاش، هم بخاطر تحریم...که تحریم مهم ترین دلیل بود تا اوضاع کشور بهم بریزد..اما این دولت همون تحریم ها رو همراه خودش داره، نفت قیمتش یک سوم شده و مجلس هم روزی نیست که ب دولت اخطار نده!!! بالواقع شرایط برای این دولت وخیم تر شده...دولت هم تا کنون تلاش کرده تحریم ها رو برداره یعنی مهم ترین عامل رکود رو ازبین ببره تا سرمایه وارد کشور بشه و اقتصاد وضع بهتری پیدا بکنه...من به عنوان یک رای دهنده ب روحانی در سال 92 از عملکرد دولت راضی ام و امیدوارم با اجرایی شدن برجام وضع اقتصادی کشور بهتر بشه... (3353288) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۵۶:۲۷
یعنی رئیس مجلس ان زمان ( حداد عادل ) دفاعش از دولت احمدی نژاد بیشتر از دفاع لاریجانی از دولت بنفش بود . الان که مجلس تمام و کمال و در بست در اختیار دولت قرار دارد هر چند که دولت اصلا دوست ندارد که مجلس با دولت هماهنگ باشد چرا که فردا روزی که میخواهند دولت را خواستند تحویل دهند بهترین بهانه برای توجیه عملکرد نامناسبشان را از دست میدهند (3353368) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۰۳:۲۹
دوستانی که افاضات می کنند 4 سال اول احمدی نژاد را با 4 سال اول روحانی مقایسه می فرمایند لطفا بگویند احمدی نژاد کشور را چطور از دولت قبل تحویل گرفت با رشد اقتصاد مثبت تورم 10 درصد بی کاری پایین ... روحانی چطور تحویل گرفت ؟! رشد -6 درصد! تورم 40 درصد ... واقعا روتون می شه چهار سال اول دولت ها را با هم مقایسه کنید ؟!!!! (3354039) (alef-13)
 
رها
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۱:۱۷:۲۸
حالا اینکه نوشتی به چه زبونی هست؟ (3354114) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۳۲:۵۵
پس دگل کی گم شد کی پول به آنها داد برو حاجی اگر دست اصلاح طلبها بود چرا بعد ده سال رو شد !!!!!!!؟ (3354386) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۶:۱۷:۴۴
گل گفتي زدي به هدف (3357894) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۶:۱۷:۰۲
اين غارت بيت المال هم در سال 1389 در دولت پاك اتفاق افتاده !!!!!!!!!؟ (3357893) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۵۴:۲۳
این دولت از اولشم تنها بود
چون به واسطه اختلافات اصولگرایان وهمچنین کودتای دلار رای اورد
اقای روحانی و حامیانش باید به فکر کار جدیدی باشند حامیان دو اتیشه ایشون الان دیگه حاضر به دفاع از ایشون نیستن (3352923) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۴:۵۹:۴۶
بدترین روحانی، از بهترین احمدی نژادها هم بهتر است. من دور بعد باز هم به روحانی رای میدم تا بهش فرصت بدم تا برنامه هاشو بطور کامل پیاده کنه. (3352943) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۳۶:۱۶
نظرت منطقی حرف نداره فقط اول برنامه هاشو بپرس امکان سنجی کن ببین میشه یا نه بعدش وقتی به وعده هاش عمل نکرد افسرده نشی یا خودتو سرکوب نکنی (3353198) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۴۳:۴۸
یعنی شما می فرمایید ما پخمه هستیم حقوق شهروندی که نداریم مجبوریم از دولت روحانی و جمهوری اسلامی حمایت کنیم اگر هم نکردیم سهم خواهی هست متاسفانه 6 سال گذشته موجب بد اموزی بسیار زیاد جمهوری اسلامی اصولگرایان و روحانی شده البته بهتره تجربه کنن و یاد بگیرن چیزی که ادم تو تجربه بدست میاره سخت فراموش می کنه (3353223) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۳:۲۳:۲۷
سلام عزیزم بله اقای روحانی با کلی وزریر70بالا سن هریک ازاول انقلاب یاوزیر یارئیس بودند با کلی شرکت وکارخانه وسرمایه مشخصه که به فکرمردم بیچاره نیستندوخبرهم ندارندکه به مردم در این 2سال چه گذشته.باحرفهای پوچ وتوخالی وتوجیه بیخودی مردم دیگر نمیتوان مردم فهیم رو به خودجذب کرد مردم خوب میفهمند کی به مردم خدمت کرد و کی همش شعارمیده مثل رفع مشکل معیشتی100روزه مردم که متاسفانه شد1000روزه ولی چیزی که به یاد اقای روحانی نیست مردم بدبخت هست (3353969) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۶:۱۹:۰۱
همين جوان خام در عرض هشت سال مملكت را هشتاد سال عقب برد جوان= خام =بي تجربه ووووووو (3357895) (alef-18)
 
vahid
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۰۹:۴۵
لطفا شما به فكر خودتان باشيد (3352975) (alef-18)
 
محمد جواد
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۱۴:۳۳
امثال روحانی و خاتمی که فقط وعده می دهند و عمل نمی کنند و هر وعده ای هم عملی می شود در راستای منافع ثروتمندان است.
احمدی نژادها هم که عملگراترند فقط تبر بر می دارند و اقتصاد را از ریشه قطع می کنند.
پس برای ملت چه انتخابی می ماند؟ (3352991) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۱۸:۲۳
اورانیوم بیست درصد غنی شد اما ایران هوای سالم ندارد اب ندارد ایران قطارهای مدرن ندارد ایران جاده استاندارد ندارد یک استادیوم ساخته نشده در این ده ها سال ان وقت دلتان به غنی شدن اورانیوم خوش است ده ها هواپیما سقوط کرد اما خوب غنی سازی بیست درصد شد اشکال ندارد هوا نداریم اورانیوم بیست درصد غنی شد مهم نیست شما رویا فکر و تمام امال و ارزوهایتان در غنی شدن اورانیوم خلاصه شده (3353005) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۲۱:۳۱
اين اورانيوم بيست درصد كه دوستان ميگن تا حالا چ مشكلي از مملكت حل نموده،به اميد پيروزي مجدد روحاني و تكميل برنامه هايش (3353017) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۲۸:۵۳
فقط یک دلیل بیاورید که مردم دوباره باید به ایشان رای بدهند
کارنامه ای نداره
اگر هم برجام را به پای ایشان بنویسند که کاملا غلط است باز هم نتیجه برجام به کام مردم تلخ بود نه شیرین (3353041) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۴۷:۴۳
کار نامه اش اینه که با نفت 40 دلاری و کوه بدهی های احمدی نژاد و چوب لای چرخ گذاشتن های طرفدارهای احمدی نژاد، کشور رو سر پا نگه داشته، روزنه های امید به بهبود رو هم با به نتیجه رسوندن پرونده ی هسته ای باز کرده!

روحانی بعد خاتمی نیومد که کشور در حال رشد رو تحویل بگیره و به قهقرا ببره، روحانی بعد احمدی نژاد اومد و زمین سوخته تحویل گرفت، تازه داره کم کم به زندگی برمیگردونه. (3353088) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۴۹:۱۳
یعنی با نفت 40 دلاری پس با چه منطقی 1700 تن سیب زمینی را تبدیل به کود کرد و رفت ... این تناقضات غیر قابل پاسخ است مگر با مشتی توجیه خنده دار (3354299) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۳۴:۵۲
به اندازه اختلاسهای دوران دولت پاک +++++++++++++++++ (3354390) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۵۶:۵۱
اقا شما یا خوابی یا تازه وارد ایران شدی یا مغرضی کدوم طرفدار احمدی نزاد؟ کدوم چوب لای چرخ ؟کدوم روزنه ای امید در این رکود؟ کدوم کشور در حال رشد؟ کدوم قهقرا کدوم زمین سوخته ؟. اقا اقایون بدون تحقیق و داشتن ادله حرف زدن ونظر دادن مارو به قهقرا می بره و کشورمون رو به سرزمین سوخته تبدیل می کنه. (3354432) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۲۲:۴۲:۴۵
+ (3356250) (alef-18)
 
حسيني
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۱۶:۴۲
يك دليل محكم اينكه هيچ بنابشري جز روحاني نميتوانست و نميتواند خرابكاريها و بلبشويي هايي كه احمدي نژاديها ايجاد كردند را سر و سامان يا متوقف كند. (3353146) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۵۶:۱۳
احمدی نژاد هیچ خراب کاری نکرده دولت تدبیر و امید ناکارآمد هست با این فرافکنی میخواد شما خواب کنه که اعتراض نکنید و متوجه نشید دکل نفتی دیدین خراب کاریش اصلاح طلبان بودن ولی تهمتش به احمدی نژاد دادن من مطمئنم هستم هر چی خراب کاری شده همش با برنامه اصلاح طلبان فتنه گر بوده برای بدنام کردن احمدی «زاد (3353248) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۰۷:۰۶
يادش بخير آلودگي هوا ر تعطيلى دو روز در هفته چقدر خوب بود (3353389) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۹:۴۱:۴۳
داداش دکل رو تو دولت احمدی نژاد بردن میگی تقصیر اصلاح طلبا بوده؟بعدشم چطوری پسر مهاجرانی وزیر ارشادسابق انقدر تو دولت احمدی نژاد نفوذ داشته؟ (3353542) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۳:۵۸:۰۷
اعداد رشد اقتصادی نرخ تورم نرخ دلار و..همه حرف میزنن (3354030) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۰۵:۲۵
رشد اقتصادی -6 درصد اصلا اسمش خراب کاری نیس رشد صنتعی -26 درصد اصلا خراب کاری نیست گلستانه ! البته اگه دلال باشی ! (3354043) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۰۰:۴۷
روحانی نبود که الان دلار 10 هزار تومن شده بود و وسط جنگ بودیم برادر و نفت هم مصوبه سنا رو قطعا گرفته بود که دیگه قطره ای نفت هم نمیشد صادر کرد. گاهی سیل میاد و یکی جلوی خسارات بیشتر رو میگیره و نمیشه وسط سیل گفت په چرا مثلا راه نساختین؟ به نظر من روحانی جلوی خسارات بسیا ر بدی رو گرفت و هر چند از دولتش راضی نیستم اما حداقل ها رو درست انجام داد. (3353254) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۵۱:۵۱
خخخخخخخخ (3353359) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۳:۵۷:۰۹
خخخخخخخ (3354027) (alef-18)
 
فراز
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۱۸:۵۴
وسط سیل مگر مجبور بود قول صد روز را داد من به نظرم یا اقای روحانی شانسی وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری شدند و هیچ از وضعیت کشور نمیدانستند و یا اینکه اینکاره نیستند و چون نمیتوانند هیچ کاری را به سر انجام برسانند دارند فرا فکنی میکنند (3353401) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۵۰:۴۰
اگر برای شما ثابت بشود با سیاست غلط خارجی این دولت قیمت نفت سقوط کرد و به یک دلار رسید شما باز می گفتید اگر روحانی نبود نفت مجانی می شد... (3354305) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۴۰:۱۷
دولت روحانی 4 ساله است
تیتر روزنامه های جمعه (3353074) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۶:۵۵:۰۸
انشالله خداوند به دکتر روحانی و همراهان و همکاران ایشان همیشه سلامتی و موفقیت عنایت بفرماید، حتی حسن روحانی نابینا و ناشنوا و فلج را به 100 تا احمدی نژاد و رفقایش ترجیح میدهم (3355708) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۶:۲۱:۲۴
باز هم به اندازه اختلاسهاي دوران دولت پاك!!!!!!؟++++++++++++++++ (3357907) (alef-18)
 
پرتو
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۴۴:۳۲
89 روز دیگر انتخابات مجلس . (3353081) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۵۰:۵۲
روحاني كشور را باتحريم ونفت 40دولار داره اداره مي كنه.نه نفت 120دولاري.. اكر برجام عملي بشه وتحريم ها برداشته بشه. قول بهتون مي دم وضعيت بهتر ميشه..روحاني خودش ومعاونش انسان پاكي هستند... (3353090) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۲۰:۴۱
نفت با مقاومت بالا رفت، هر وقت اصلاح طلبها میان نفت پایین میره ظاهرا (3354062) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۶:۲۲:۱۷
مزاياي بالا رفتن را ملت نچشيد بلكه بابك زنجاني ها مي چشند (3357911) (alef-18)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۵۳:۴۵
روحانی بهیچ عنوان تنها نیست مردم درک سیاسیشون خیلی بالاتر از این حرفاست.
احمدی نژاد با اون همه گل کاری مقایسش کنین دیگه...
همون توافق هسته ای به تنهایی برای روحانی و تیمش کافیست
تا کور شود چشم انکه نتوان دید. (3353095) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۵۱:۴۶
منظورت از توافق هسته ای همون برجامی نیست که رهبری نسبت به اون هشدار دادند ...؟!!!!
حالا افتخارات دیگر بماند... (3354308) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۵۵:۳۲
درسته که وزیر صنعت و همچنین وزیر بهداشت با عملکرد بسیار ضعیفشون موجبات نارضایتی مردم رو فراهم کردن اما عملکرد دولت در تعامل مثبت با دنیا و رفتار معتدل و تنش زای آقای روحانی برگ برنده ای برای ایشان در انتخابات ریاست جمهوری آیتده خواهد بود . (3353103) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۳۷:۰۷
وزیر بهداشت !!!!!!!!!!!!!!!!!؟ جوک نگو ایشان بهترین وزیر در جمهوری اسلامی بوده (3354392) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۵۵:۴۸
...بیش از آن که دلسوزی برای روحانی، کابینه و دولت باشد،‌ دلخوری از سهم خواهی و نادیده گرفتن شدن سهم اصلاح طلبان و آن هایی است که روحانی پس از پیروزی، غنایم را به مساوات با آنان تقسیم نکرده اس...
كدام غنايم ؟ كدام جنگ ؟ مردم به دنبال مطالبات به حق خود هستند و روحاني هم فعلا نزديك ترين گزينه رد شده از شورای نگهبان است (3353105) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۵:۵۵:۵۴
روحانی فقط تو فضای مجازی رای داره اینم نمیدونم جریانش چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه کسی میدونه به من بگه با نرم افزاری چیزی میشه مثبتا زیاد کنی الف خواهشن منتشر کن میخوام جوابم بگیرم البته اگه کسی بدونه (3353106) (alef-18)
 
سامری
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۱۳:۵۸
شما هشت درصدی ها کلاً عادت دارین که همیشه فکر میکنین اکثریتین!!!

نه دوست من. روحانی در فضای مجازی طرفدار داره چون دیگه اینجا امثال شما و دوستانتون نمیتونین با چوب و چماق طرفدارانشون رو ساکت کنید. (3353281) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۳۷:۰۹
من احمدی نژادیم25 میلیون رایم اورد اره نسبت به روحانی حساب کنی اکثریتیم .خواهشن چوب و چماق ماله امثاله شما فتنه گران هست به ما لقبش ندین یه جایی بگو ما فتنه بپا کرده باشیم من حرفت میپذیرم 88 شما بودین که اتوبوس و خیلی چیزای بیت المال آتش زدین (3353323) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۰۷:۱۶
اره شب انتخابات حقوق هارو زیاد کنی بعدش کم کنی حتما اسمش .... متاسفانه نهاد های نظارتی ما اون سالها خواب تشریف داشتند! (3354045) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۱:۱۸:۱۱
نمدونستیم که روحانی تو فضای مجازی ۲۵ میلیون طرفدار داره خواب دیدی خیر باشه (3353710) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۵۴:۲۶
همانطور که شما فرمودید آقای روحانی در فضای مجازی طرفدار زیاد داره
خوب اشکال نداره عزیز خودت که می گی مجازیه ...
تو فضای مجازی می شه یک مرد خودش را بجای زن جا بزنه و شما هم باور کنی...
خوب مجازیه دیگه ... (3354313) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۹:۴۰:۲۰
آفرین بهترین و منطقی ترین دلیل رو گفتی هرچند افراد دلسوز مملکت شاید در این فضا هم در امان نباشند (3355963) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۶:۲۳:۵۹
مگر شما به اين نرم افزارها دسترسي نداريد شما كه به جيك وپوك دنيا دسترسي داريد (3357916) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۱۰:۰۶
اگر روحانی نبود تا حالا صادرات نفت صفر شده بود و در حال بستن بند پوتین بودیم. (3353132) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۱۵:۴۵
نه که الان نیستیم (3353289) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۲۳:۵۱
صفر هم میشد وضعیت رکود به این شکل مرگ اور نمیشد (3353413) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۵۵:۵۸
اگر صفر هم بشه باز شما می گید اگه روحانی نبود کشور ما دود شده بود رفته بود روی هوا ...
اگه اینطوری هم بشه می گید اگر روحانی نبود الان چیزی به نام کره زمین هم نبود
ول کنید این شیفتگی های کور را شما را به خدا (3354316) (alef-13)
 
sam
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۳۹:۱۵
با سلام و عرض ادب
بیشتر مردمی که ما در کوچه و خیابان می بینیم و نه اصولا آنهایی که در صدا و سیما بلبل زبانی می کنند! خواهان اصلاحات ذیل هستند :
1- عادی نمودن فضای جامعه برای کسب و کار
2- روابط عادی با تمامی کشورهای صنعتی دنیا علی الخصوص آمریکا
3- عدم دشمن تراشی با دیگر کشورهای دنیا
4- عدم دخالت پلیس در زندگی خصوصی مردم
5 - جمع کردن گشت ارشاد و محدود شدن پلیس به وظایف اصلی خود از جمله کنترل ترافیک و مبارزه با مجرمان حقیقی نه زن و بچه مردم!
6- تولید خودروی باکیفیت و مدرن و نیز ارزان
7- احیای اقتصاد صنعتی و توریست
8- کوتاه کردن دست رانت خواران و نهادها و آقازاده ها از فضای اقتصادی کشور
9- مبارزه واقعی با تورم و کنترل قیمت ها
10- مبارزه واقعی با فساد و مفسدان اصلی و نه مهره های دست چندمی چون بابک زنجانی
و....
ولی هیچ کدام از روسای دولت و نمایندگان مجلس اعم از چپ و راست و.... نه نمی خواهند و نه می توانند به این خواسته ها جامه عمل بپوشانند.نمی خواهند،زیرا پایگاه و خاستگاه طبقاتی،فکری و منافع شخصی آنها با امور فوق کاملا تضاد دارد و نمی توانند،زیرا که اختیارات آنها بسیار محدود و به قول عوام هیچ کاره اند و دولت منتخب! حتی قدرت برگزاری یک کنسرت و یا نمایش یک فیلم را هم ندارد! امری که در عقب افتاده ترین ممالک دنیا هم نظیر ندارد و شما هیچ جای دنیا دولت هایی به این اندازه بی اختیار و ضعیف نمی یابید! از همین رو، آنهایی که زرنگ تر هستند نه در انتخابات شرکت می کنند و نه کاری به آن دارند و فقط دنبال جمع و جور کردن زندگی خود و یا فکر مهاجرت هستند و آنهایی هم که دنبال سراب هستند دنبال انتخابات و این قبیل نمایشات می افتند و هر بار هم ناامیدتر از قبل می شوند چون دنبال امری پوچ هستند و.....انتخابات زمانی معنی دار می شود که در پی آن اصلاحات واقعی و ملموس اتفاق بیفتد و گفتار درمانی و شیره مالیدن سر خلایق! را در هیچ جای دنیا اصلاحات نمی نامند،اموری که اصلاح طلبان تقلبی در آن استادند! (3353208) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۲۳:۳۰
اونهایی که فقط به فکر مهاجرت و جمع و جور کردن زندگی خودشون هستند و در انتخابات شرکت نمیکنند، زرنگ تر نیستند! راحت طلب و درواقع قسمت اصلی مشکل جامعه هستند! (3353411) (alef-18)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۲:۵۰:۲۵
مشكل جامعه كسي نيست كه مهاجرت ميكنه.مشكل جامعه اون كسيه كه عرصه رو (با فساد و زمين خواري و كوه خواري و رانت و..) بر ديگران به قدري تنگ ميكنه كه مجبور به مهاجرت بشن. (3354159) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۲۳:۵۲
خواسته های ضد فرهنگی اقلیت رو با خواسته های اکثریت قاطی نکنید (3354066) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۲:۴۶:۲۱
احسنت! (3354158) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۵۷:۱۱
شما احیانا فامیلت مردم نیست؟
فهم نظر مردم نیاز به نظر سنحی دقیق دارد نه خیال پردازی... (3354317) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۱:۱۴:۵۶
اگر چه بخش اول فرمايش شما درسته اما خروج ورها كردن كشور هم خدمت نيست و اصلاحات به تدريج به دست مي آيد . ماهنوز دركشور ادمهايي داريم كه حاضرند هموطنان خود را به خاطر اختلاف عقيده نابود كنند. جامعه مانند يك جنين به مرور زمان به تكامل ميرسه وگرنه جنين زودرس ناقص الخلقه به دنيا مي ايد. (3354765) (alef-13)
 
احمد ک
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۶:۴۱:۴۱
جابجایی عده ای از اصولگرایان به سمت پایداری نشان از یک جرکت جدی از طرف اصولگرایان با ا ئتلافی از همه محافظه کاران ونواندیشان وثروتمندان این جبهه برای رئیس جمهوری که در اب نمک خوابانده وباید رئیس جمهور شود ومیشود ،روحانی اشتباه بزرگی کرد که سهم بزرگی را به سردارهای دهه 70 داد اعم از اشخاص خاص مثل وزیر صنعت که حافظ بسیار قوی منافع فردی وحمایت کننده خوداست وچه جمعی که متشکل از کارگزاران وتقویت پایگاه طبقاتی انهاست ،اصلاح طلبان در این مدت بسیار منفعلانه برخورد کردند وعملا از کارگزاران جامانده وانها هم منفک شده اند وبه فکر تقویت خود وهمفکری با اصولگرایان جدید هستند کما اینکه این حرکت را با احمدی نژاد شروع کردند وپایگاهی قوی برای خود ساختند ولی دراین دوره اینده زورشان به نواندیشان اصولگرا نخواهد رسید ولی بی سهم نخواهند بود ،اصلاح طلبان در اثر انفعال وسرخوردگی که خود عامل ان بودند از هرنوع نواندیشی چه در سال 88وچه اکنون بی بهره هستند وبجای کار حزبی گله گذار سهم خواهی خود بوده وهستند اصلاح طلبان دچار جمودی شده اند که نمیتوانند حزب را بشناسند ودر چارچوب حزبی حرکت کنند در این 10 سال گذشته کوچکترین بازسازی در اندیشه اضلاح طلبی وسازماندهی جدید نداشته اند انگونه با خود برخورد کرده اند که چپ ها بعد از کودتا ویا در فاصله زمانی سال 32 تا کنون اشتباه پشت اشتباه که انها را به سمت انواع ایسم ها متمایل کرد حال انها با ایدئولوژی های خود محدود شدند واصلاح طلبی که هیچگونه محدودیت مانوری نداشت از سرخوردگی دچار جمود شد ،دولت اقای روحانی ضربه ای که خورده از تیم اقتصادی بی عمل انست 500000نفر در دوره احمدی نژادبه ناحق وبدون در نظر گرفتن حجم نیروی موجود انزمان وحداقل بهره وری ،دولتی بزرگ وبی هنر را تحوویل گرفت وبار بودجه ای عظیمی را برخود تحمیل کرد درحالی که درهمان سال اول میتوانست موضوع را تعلیق کند ودر بی عملی مطلق ماند وحداقل ماهی 500میلیارد تومان هزینه اضافی وسالی 6000میلیارد تومان فقط حقوق به بار دولت اضافه کرد و45هزار میلیارد تومان یارانه را نتوانست حرکتی جدی انجام دهد واز انطرف در شرکتها وبانکها که بلا تکلیف ومنفعل با انها برخورد شد بانکها بقول اقای اخوندی با پول سمی صورتحساب سود وزیان خود را سود نشان دادند وحداقل 600هزار میلیارد از نقدینگی را به بورس بازی املاک وبلوکه کردند ودولت فقط بخشنامه ای کرد که هیچ بانکی گوششان بدهکار دولت نشد ،میگویند 5000وبیشتر موسسه مالی اعتباری بدون مجوز مثل تروریست اقتصادی کار میکنند دولت انها را ناز داده ،فعالیتهای اقتصادی انهایی که اصولا کار دیگری دارند وانحصار ها واشفتگی در اقتصاد وبازی کردن بانک مرکزی وشرکتهای بی صاحبی که حیات خلوت بعضی از جناح ها شده وفعالیت اقتصادی بدون درج نام در بودجه سرخود دولتی دیگرند که نمونه اش حدود 30هزار میلیارد تومان وام وتسهیلات دادن ودهن کجی به مردم از توطئه همان نفوذی ها دهه 70 که صنایع کشور را به گند کشیده اند بله روحانی تنهای تنهاست ووزرای بی عمل اورا از گردونه خارج خواهند ساخت (3353216) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۲۷:۵۶
داداش زیاد تند نرو
یکم جوگیر شدی. (3353423) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۲۴:۱۶
احمدی نژاد دور دوم رای میاره ولی روحانی رای نمیاره جالبه!!!!! (3353302) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۳۷:۳۷
قیمت بالای دلار کاسبی دولت نیست؟!!!! (3353326) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۴۰:۰۶
طرح بحث یک دوره ای بودن ریاست جمهوری روحانی نوعی فضاسازی و بیان آمال و آرزوهای برخی تنروهای اصولگراست که در قالب تحلیل ارائه می شود. (3353330) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۵۸:۴۱
شما هم که آرزو داری روحانی دوباره رای بیاره
خوب اجازه بده دیگران هم آرزوی خود را بگویند .. (3354319) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۴۸:۵۱
تا کی روحانی میتونه با خراب کردن دولت قبلی بر خر مراد سوار بمونه تا کی متونه به انتظار برجام نا فرجام مردم را سر کار بگذاره عمر دروغ کوتاهه مردم هم انقدر خام نیستند به قول معروف یک بار جستی ملخک دوبار جستی ملخک اخرش چی تا کی میشه به مردم وعده سر خرمن داد (3353350) (alef-13)
 
Hamvatan
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۷:۵۵:۴۳
جورج بوش که در آستانه دور دوم ریاست جمهوری آمریکا قرار داشت دیدید که برای بار دوم هم توانست این اجازه را از مردم آمریکا بگیرد با اینکه کلی بدهی و ناکامی برای آمریکا به بار آورد آقای روحانی یک ویرانه تحویل گرفت و تا جبران گذشته بشه طول میکشه ایران داره به تعهدات اش درقالب برجام عمل میکنه مطمئن باشید اوضاع اقتصادی بهتر میشه نباید انتظار داشته باشید توی ۲سال همه چیز تغییر کند باید پشتیبانی کرد آقای روحانی بره چه کسی میخواهد بیاید؟؟؟؟هر کسی بیایید تمام کارهای دولت قبل را نقض میکند و عقب افتادگی پشت عقب افتادگی من نمیگم اوضاع الان خوبه افتضاحه اما جز اعتماد کردن و امید داشتن به آینده چکار میشه کرد. (3353366) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۳۹:۰۶
فرض کن یه دوره ای بشه و روحانی برود و گزینه شمات بیاید خب چه کاری میخواهید بکنید؟ این همه مشکل از 84 تلمبار کرده اید. روحانی برود گزینه شما بیاید هم وضع بدتر خواهد شدذ (3353446) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۴۱:۵۹
اگر قرار به رأي دادن فقط توسط مخالفين روحاني بأشه صددرصد رأي نمياره ولي بدون شك رأي موافقين كوچكي اين تصورات رأ هويدا خواهد كرد اسفند محك خوبيست (3353455) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۸:۴۶:۲۶
روحانی تنها نیست (3353466) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۱:۴۸:۲۷
قربونتم ! روحاني تنهاست " !! بايد ببينيم كي ميگه و از چه جناحي ميگه !!
-- جناب چپي ! يا ميانه رو ! يا مستقل !! رو حاني تنهاست " به چه معنا ست !!
-- برادر به اين معنا ست كه دولت ايشان در موقعيت خوبي از نظر اقتصادي نيست !! اول اين كه
بنده خدا ميراث دار دولت قبل است !! دوم اين كه قيمت نفت افت كرده ،بودجه نيست ، كفگير به ته
ديگ خورده ، و از آن طرف هم پرداخت يارانه ها شده قوز بالا قوز ! باز هم از اون طرف هم داره به هر دري ميزنه تا روابط سياسي و اقتصادي با خيلي از دول بهبود ببخشه ! اين كه " روحاني تنهاست " !! يعني يك " دست مگر مي تونه چند تا هندونه برداره " يك دولت هست و هزار مشكل ! پس بنابر اينعبارت روحاني تنهاست ، يعني همه دست به دست هم بدهيم تا " باري ، بار بشه " !! يا به قول شاعر : " دست در دست هم دهيم به مهر ،ميهن خويش را كنيم أباد " !! والسلام نامه تمام
.......................
- برادر اون جناحي ! تفسير شما از عبارت " ر وحاني تنهاست " چيه ؟!!
--برادر ! اين كه ديگه تفسير نمي خواد ! اظهر من الشمسه !! در يك كلام وقتي ميگه :" روحاني
تنهاست " !! يعني ديگه كسي نمانده ازش حمايت كنه ! خب نتيجه آن كه دور بعد ٫چون تنهاست
و كسي بهش رأي نميده ، ديگه بايد فكر رفتن باشه !! اين است و جز اين نيست !! والسلام نامه
دولت براي چهار سال بعدي تمام !!"" (3353758) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۹:۲۸:۰۹
اگر وزیر نفت،صنعت و معدن، ارشاد ، اطلاعات و محیط زیست رو عوض کنه،دور بعد رای اکثریت رو میاره. (3353525) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۰:۲۳:۴۱
روحانی در انتخابات بعد مطمن باشید از بار قبل بیشتر رای میاره (3353632) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۵۹:۴۷
حالا که شما گفتی مطمئن شدیم ...
خیلی ممنون
عجب آرامشی...
عزیز من با حرف زدن که نمی شود عملکرد دولت و بعضی قرائن دیگر چیز دیگری می گویند ها؟ (3354323) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۱:۱۵:۴۵
اگه روحانی را بذارند اقایون تندرو و افراطی قول میدم مملکت ما گلستان بشه از هر نظر انشاالله (3353707) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۱:۵۴:۱۲
من تعجب می کنم از کسانی که به همین چهار سال هم یقین دارند. (3353770) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۱:۵۴:۴۸
روحانی تنها نیست شماورشکستگان سیاسی تنها هستید که برای ب،ون رفت از گرفتاری خودساخته دست وپا می زنید غافل ازاینکه بيشتردرآن فرومی روید. نشریاتی مثل یالثارات و9دي و کیهان علیرغم سواستفاده ه از کلمات قابل احترام بیش ازآنکه درجهت حفظ نظام باشند تیشه به ریشه آن ميزنندوهمان حرف هایی را میزنند که دشمنان باید برای آن هزینه های سنگین بپردازند (3353771) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۱:۵۴:۵۹
با کوبیدن برادر محمود به اهدافتون نمی رسید مردم ایران بسیار باهوشند
بعد از گذشت 2 سال محبوبیتش مضاعف شده
تدبیر دیگری بیندیش (3353773) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۶:۴۷:۰۹
آره با استقبالهاي سال هاي آخر رياستش معلوم بود خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ (3355689) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۲:۲۵:۵۲
درود بر روحانی خار چشم هشت درصدی ها (3353832) (alef-18)
 
از روستای سار کاشان
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۲:۳۱:۴۸
رای به روحانی نشان از رفتار عقلانی ملت دارد
رای احساسی در ۸ سال پیشین، جز رنج و زحمت برای ملت ثمری دیگری نداشت. (3353851) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۲:۵۱:۱۱
انشالله خداوند به دکتر روحانی و همراهان و همکاران ایشان همیشه سلامتی و موفقیت عنایت بفرماید، حتی حسن روحانی نابینا و ناشنوا و فلج را به 100 تا احمدی نژاد و رفقایش ترجیح میدهم. (3353901) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۰۱:۲۴
شما اگر برای جناب روحانی احترام قائل بودی اینطور ایشان را فرض نمی کردی.
مردم خادم خود را بعد از اینکه کار را به دست گرفت و خودی نشان داد بهتر می شناسند
ترجیح شما برای خودتان محترم است و ترجیح مردم هم طبعا احترام خودش را دارد. (3354329) (alef-13)
 
عليارى
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۱۵:۰۷
ما كه در وزارت اموراقتصاد ودارايى فرقى بين دولت آقاى روحانى و آقاى احمدى نژاد نديديم. (3354053) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۱۸:۱۱
این مملکت تا رانت،آقازاده گری،پارتی،انحصار،مافیاگری را کنار نذاره برترین اقتصاددانها هم نمیتونند جمعش کنند و چون این موارد در این کشور هیچ گاه تمام شدنی نیست،هیچوقت،تاکید میکنم هیچوقت درست نمیشه،هیچوقت. (3354058) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۲۱:۳۴
دوستان بنفش مراجعه کنند به استقبال کم تعداد مردم از دولت روحانی در سفر به مازندران.... در مورد نفت ۴۰ دلاری باید دید عملکرد سیاست خارجی غلط دولت چگونه بوده که عربستان باهماهنگی با اربابش ایالات متحده امریکا در عرض کمتر از چند هفته قیمت نفت رو به ۴۰ دلار رسوند... بالاخره وقتی شما در تعامل با دشمنان و رقبا فشل باشی این اتفاقات میافته... حالا روزهای خوبمونه (3354064) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۶:۵۰:۰۲
زدي به هدف ولي برعكس گفتي يادمالن نرفته احمدي ن‍‍ژاد در همين ساري چند هزار نفر به استقبالش آمدند خخخخخخخخخخخخخ (3355697) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۲۳:۱۴:۴۸
سال ۸۸ جمعیت از میدان ساری تا جلوی ورزشگاه شهید متقی خیابونا پر بود و در داخل ورزشگاه علاوه بر تمام سطح زمین روی تمام نیمکتها هم جمعیت نشسته بود... شما مقایسه کن با جمعیت استقبال کننده از روحانی (3356292) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۶:۲۸:۰۳
سال 88 نه عزيز جان سال 91 يا 92 آخرين حضور ايشان به عنوان رياست جمهور در ساري را جرات داري بشمار اگر به سه هزار نفر رسيد خخخخخخخخخخخخخخخ (3357926) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۲۳:۵۱
بابا یک دهم‌درصد رای بالاتر که اینهمه توهم نداره (3354065) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۱:۵۲:۵۱
من خودم به قالیباف رای دادم خدا منو ببخشه .... به کوری چشم خیلیا روحانی نه تنها تنها نیست بلکه مردم بیش از پیش پشتشند ... همین که در سایت اصولگرای الف با همکاری حقوق بگیران مجازی باز مثبتای روحانی خیلی بیشتره خیلی چیزا رو مشخص می کنه ... (3354137) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۵:۴۵:۵۶
دوستانی که انقاد می کنید بهتره یه کم جانب انصاف رو رعایت کنید:
ایا دولت روحانی درامد نفت احمدی نژاد رو داره؟ نفت 40 دلاری چه تفاوتی با نفت 140 دلاری داره؟
بعد خروجی های احمدی نژاد کاملا مشخصه نرخ دلار و رشد اقتصادی و نرخ تورم و...اصلا وضعیت قابل قیاس نیست ایشون کشور رو با رکود -7 درصد و با تورم بالای 35 و با حالتی که تحریم کامل شده بود تحویل روحانی داده. نفت وقتی 40 دلاره یعنتی نفت ایران زیر 40 دلار فروخته میشه و 15 دلارش هم هزینه استخراجشه دیگه این وسط چی می مونه برا دولت؟
به نظر من دیدگاهاتون کمی جناحیه
بله دولت روحانی بهترین نیست و خیلی عالی هم نیست ولی من مطمئنم دولت قبل روی کار بود یا برادر جلیلی بود الان کل کشور مشکلاتش چند برابر شده بود بعد اصلا فرض کنیم روحانی نتونه رای بیاره و یک اصولگرا بیاد سرکار خب با این وضعیت نفت به نظر شما بهتر از روحانی کار خواهد کرد؟ اصلا و ابدا اینطور نیست.
منصف باشیم. مسکن مهر با چاپ پول ساخته شد که تورم به همراه اورد و بنده که خانه ندارم باید هم هزینه تورم را بدهم و هم کرایه خانه را در واقع باید هزینه خانه دار شدن یک عده را بپردازم ایا این عدالته؟ مسکن مهر کوچکترین سودی برای عموم مردذم و اقتصاد نداشت اینقدر لجبازی نکنید این تفکرات من و شما باید واقعیت رو بیان کنه تا کشور رشد کنه (3354197) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۰۷:۴۵:۴۵
اگه جلیلی رو کار بود الان نظامی نمونده بود (3358683) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۲۹:۲۳
ای خدا چرا ما انقدر ساده ایم ،هر کی بیاد هر کی بره برای ما چه فرقی داررره؟مردم از این بدبخت تر میشن چون یک عده اون بالا در حال زورآزمایی معرکه گیری ، وخرابکارین حالا هی ما بگیم به این رای بدین به اون رای بدین...تو حال وروز ملت هیچ فرقی نداره چون کسی دلش به حال ما نمیسوزه. (3354258) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۷:۲۹:۴۹
من دور اول با افتخار به روحانی رای دادم ولی این دور با افتخار و مصمم بهش رای نخواهم داد فقط و فقط به یک دلیل. رویکرد کابینه ایشون در خصوص صنعت خودرو. آقای نعمت زاده و تیمش در مقابل خواست اکثریت مردم بد جوری وایسادن و روحانی هم سکوت کرد. (3354260) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۴:۵۶
مقاله صدا یک گفتار درون خانواده است و همه اصلاح طلبان اگر هم به روحانی نقدی دارند که وارد است دلیل نمیشود شما اینچنین ذوق زده شوید. مردم یه اصلاح طلب و یا معتدل ضعیف را به امثال اجمدی نژاد دزد و حیله گر ترجیح میدهند. (3354874) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۲:۰۴:۱۲
دولت کلید چه کار اصولی و شاخصی در این چند سال انجام داده که انتظار داره دور بعد هم رأی بیاره !!!!!!!!! (3354897) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۶:۵۶:۲۸
همين افشاي اختلاسهايش يكي از بهترين كارهاست و......تورم وووووو (3355711) (alef-18)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۲:۰۷:۰۵
اينكه روحاني تنهاست توسط عده اي ميخواد به جامعه القا بشه كه سابقه هشت سال حمايت از سياهي احمدي نژاد رو دارن و چون جرات حمايت علني از احمدي نژاد رو در شرايط فعلي ندارن دنبال اينجور چرندياتي هستند.پس هر چقدر داد بزنن خودشون ور رسواتر ميكنن در مقابل مردم. (3354907) (alef-13)
 
مجيد
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۳:۳۰:۳۰
جالبه شما هم داريد راه يالثارات رو ميريد. هفته نامه صدا رو مطالعه كردم. نگراني اين نشريه از اين بود كه ارگان حزب الله كه در ميان مردم جايگاهي نداره اما در حاكميت بسيار پر قدرت هستند برخی ميخواهند بعد از این كه روحاني مذاكرات هسته اي را به سرانجام رساند با اقداماتي ايشان را رييس جمهور 4 ساله كنند.
قطعا در اين زمينه نه يالثارات نه صدا بلكه فقط و فقط مردم تصميم ميگيرند منتها خود من بعد خواندن سرمقاله يالثارات احساس نگراني ميكنم. (3355166) (alef-18)
 
hamid
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۳:۴۳:۲۹
دولت یازدهم نماد ذلت و واپسگرایی د دولتهای بعد از انقلاب (3355205) (alef-18)
 
امین
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۸:۴۱:۱۹
دولت روحانی نماد عزت وعظمت ایران سرفراز برای شما ها متاسفم که چشم ندارید سربلندی ایران را ببینید کدام بخش را سالم بدست روحانی دادید که الان با سنگ اندازی های مداوم شما آن را اصلاح کند روحانی در رقابت با با قدر ترین نماینده دلواپسان در انتخابات آینده با 80درصد آرا مقترانه رئیس جمهور خواهد بود به امید خدا (3355871) (alef-18)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۱:۳۵:۵۵
خیلی نامید کرد ما رو افتضاح بود. خدا رو شکر که با توجه به انتظاری که داشتم بش رای ندادم نزدیک بود فریب بخورم.چشماش خیلی چیزا به آدم میگه مثل حرکات صورت احمدی نژاد. رئیس جمهورای ایران رو میشه به راحتی بر اساس علوم روانشناسی کالبد شکافی کرد. خدا رو شکر (3357058) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۶:۳۱:۳۱
خاتمي عزيز يادت بخير كه حتي مخالفانت هم نمي توانند يك مدرك محكمه پسند ارائه دهند وتورا زنداني كنند چه دوران طلايي بود هر كجا هستي موفق باشي ودر پناه خدا ودعاي خير مومنان (3357934) (alef-18)
 
قاسم رضایی
۱۳۹۴-۰۹-۱۱ ۲۰:۵۲:۳۳
زمان احمدی نفت 100 دلار × 1000 مساوی صدهزار میشود نفت زمان روحانی نفت 40 دلاری ×3000 تومانی میشود صدوبیست هزار تومان پس وضع روحانی ا ز اون زمان بهتره (3361388) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
وقتی «یالثارات» و «صدا» هم صدا می گویند «روحانی تنهاست»