توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467546
افشای جزئیات جدیدی از هلاکت اسامه بن لادن
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۶
عضو سابق نیروی دریایی آمریکا در کتاب جدید خود جزئیات جدیدی از لحظه هلاکت سرکرده گروه تروریستی القاعده منتشر کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایندیپندنت، "رابرت اونیل"، عضو سابق نیروی دریایی آمریکا که "اسامه بن لادن"، سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده را به هلاکت رسانده بود، برای نخستین بار جزئیات دقیق کشتن وی را منتشر کرد. 

وی در کتاب جدیدش که در خصوص کشته شدن بن لادن در منطقه "ابوت آباد" در پاکستان در مه سال 2011 است، تصویری از سرِ گلوله خورده وی را منتشر کرده است. اونیل در این خصوص نوشت: اسامه بن لادن نزدیک درب ورودی اتاق خواب ایستاده بود و از آنچه من فکر می کردم لاغرتر و موهایش سفیدتر شده بود. وی درکنار یک زن ایستاده بود. در کمتر از یک ثانیه من او را هدف قرار دادم و دو گلوله به سر وی شلیک کردم. بن لادن به روی زمین افتاد.

وی در این کتاب به لحظه ای که نیروهای آمریکایی از بالگرد نظامی پیاده شدند اشاره کرد و نوشت: نیروهای آمریکایی پس از پیاده شدن از داخل بالگرد، وارد ساختمان محل زندگی بن لادن شدند و در این لحظه بود که باور داشتند می توانند سه همسر بن لادن به همراه 17 فرزند وی را در این ساختمان بیابند. "خالد"، پسر بن لادن هم در گوشه ای از خانه پنهان شده بود و یک سلاح در دست داشت. اما نیروهای آمریکایی به راحتی توانستد او را از ناحیه صورت هدف قرار دهند. نیروهای آمریکایی در طبقه بالا هم دو زن دیگر را در حالی که پنهان شده بودند، یافتند. در طبقه بالا در کنار درب ورودی اتاق خواب هم "اسامه بن لادن" ایستاده بود. کسی که دولت آمریکا از زمان حادثه تروریستی 11 سپتامبر در تعقیب برای کشتن وی بود.
 
کلمات کلیدی : اسامه بن لادن ، هلاکت ، القاعده ، گروه تروریستی القاعده ، پاکستان ، القاعده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.