نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277077
اسامه بن لادن در عکس های دیده نشده
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۰
تصاویر زیر، بنیانگذار و رهبر پیشین القاعده را در کوه های پربرف تورابورای پاکستان نشان می دهد؛ این عکس ها را عبدالباری عطوان، خبرنگار، عکاس فلسطینی،سردبیر سابق روزنامه القدس العربی چاپ لندن و سردبیر فعلی رای الیوم در سال ۱۹۹۶ میلادی، زمانی که برای گفتگو با رهبر القاعده به افغانستان سفر کرده بود، گرفته است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از یورو نیوز، اسامه بن لادن که از دهه هشتاد میلادی، به عنوان یکی از رهبران مجاهدین افغان به نبرد با ارتش شوروی مشغول بود، پس از استقرار نیروهای نظامی آمریکا در عربستان سعودی، به دشمن اول این کشور بدل شد.

پس از حملات تروريستي يازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ به برج هاي سازمان تجارت جهاني در نيويورك، آمريكا و متحدانش افغانستان را اشغال كردند؛ اما اسامه بن لادن، هدف اصلي آنان، به مدت هشت سال فراري و پنهان بود.

بنيانگذار، نظريه پرداز و رهبر سازمان القاعده، سرانجام در ماه مه سال ۲۰۱۱، در جريان حمله كماندوهاي ويژه نيروي دريايي آمريكا كشته شد.

اين عكس ها پس از محاكمه خالد الفواز يكي از همراهان و همرزمان اسامه بن لادن، معروف به ابو عمر، اصلاح و منتشر شده است.

ابو عمر، شهروند عربستان سعودي اخيرا به اتهام معاونت درحمله سال ۱۹۹۸ به سفارت آمريكا در نايروبي مجرم
شناخته شده است.

 

  
 
کلمات کلیدی : اسامه بن لادن+ تورابورا+ القاعده+ابوعمر
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۱:۳۶:۵۰
امپراطوری اش بر باد فنا رفت و آرزوهای کثیفش را به گور برد. همه ستمگران و جنایتکاران تاریخ به همین سرنوشت دچار خواهند شد. (2974712) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.