توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472592
افشای جزئیات جدیدی از نقش رهبری بن لادن در القاعده
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
بازرس سابق اف‌بی‌آی فاش کرد، اسامه بن لادن تا روز کشته‌ شدنش روی شاخه القاعده مدیریت خرد داشت و آنطور که برخی تصور می‌کنند در غار پنهان نشده بود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، علی صوفان، بازرس سابق اف‌بی‌آی جزئیاتی از تروریستی را بیان کرد که زمانی از افراد تحت پیگرد مهم جهان بود.

در حالی که بسیاری گمان می‌کنند اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده تلاش می‌کرد تا به دست آمریکایی‌ها بازداشت نشود، نقل شده است که او مدت‌ها پس از ۱۱ سپتامبر هم این گروه تروریستی را هدایت می‌کرده است. علی صوفان در مصاحبه‌ای گفت: اینگونه نبود که اسامه بن لادن در منزلش نشسته باشد تا از دستگیر و یا کشته شدن خودش جلوگیری کند. او القاعده و گروه‌های وابسته آن را مدیریت خرد می‌کرد. او علاوه بر اینکه به شبه‌نظامیان می‌گفته که برای حفظ وجهه این گروه تروریستی سر نبرند، توصیه‌هایی هم درباره زراعت و کشت داشته است.

این در حالی است که اخیرا اطلاعات نامه‌های شخصی یافت شده در سکونتگاه بن لادن فاش کرده که حمزه بن لادن باید برای هدایت القاعده پس از مرگ پدرش آماده می‌شد. حمزه که اکنون حدودا ۲۸ ساله است، اولین نامه‌اش را به اسامه در ۲۲ سالگی نوشت.

یکی از عوامل سابق اف‌بی‌آی که این اسناد را خوانده است، می‌گوید حمزه به نظر با انگیزه است و آماده است تا انتقام پدرش را بگیرد. این اسناد اکنون از حالت محرمانه خارج شده است.
 
کلمات کلیدی : اسامه بن لادن ، هلاکت ، القاعده ، گروه تروریستی القاعده ، پاکستان ، القاعده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.