توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 280077
رهبر القاعده پاکستان کشته شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۱
وزیر کشور ایالت پنجاب پاکستان از کشته شدن "عبدالی" رهبر القاعده این کشور در حمله نیروهای امنیتی خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه روسیه الیوم، شجاع خانزاده، وزیرکشور ایالت پنجاب در این باره گفت: در عملیاتی که نیروهای امنیتی در منطقه شیخ حورا در این ایالت انجام داده‌اند چهار شبه نظامی القاعده پاکستان کشته شدند که پس از تحقیقات مشخص شد یکی از آنها "عبدالی" رهبر القاعده پاکستان است.

وی گفت: رهبر القاعده پاکستان که رئیس این گروه در ایالت پنجاب بزرگترین ایالت پاکستان نیز هست، شهروند پاکستان بوده و هویت وی برای ما محرز شده است. بنابه گفته این مسئول پاکستانی در جریان این عملیات دو شبه نظامی دیگر القاعده دستگیر شدند و مقادیر زیادی سلاح و مهمات از جمله موشک اندازهای دوش پرتاب، انواع سلاح‌های سبک و سه جلیقه انفجاری کشف و ضبط شده است.

کشته شدن رهبر القاعده پاکستان در عملیات ارتش در هفته جاری بوده. ارتش پاکستان عملیات گسترده‌ای را از ماه گذشته میلادی در منطقه وزیرستان شمالی که خاستگاه اصلی گروه‌های تندرو مرتبط با القاعده است آغاز کرده است.
 
کلمات کلیدی : القاعده+ پاکستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.