توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482787
پایبندی به ائتلاف و قطع خرید گاز از قطر ماحصل میانجی‌گری «نواز شریف»
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان تلاش کردند با سفر به ریاض بین قطر و عربستان میانجی‌گری کنند اما در این زمینه چندان موفق نشدند.

به گزارش فارس،«نواز شریف» نخست وزیر و « قمر جاوید باجواه» فرمانده ارتش پاکستان تلاش کردند با سفر به ریاض بین قطر و عربستان میانجی‌گری کنند اما در این زمینه چندان موفق نشدند.

نخست وزیر پاکستان بعد از یک روز اقامت در عربستان به کشورش بازگشت و نتوانست پادشاه این کشور را برای کنار گذاشتن اختلاف با قطر قانع کند.

به گزارش دیلی پاکستان، رهبران عربستان و پاکستان درباره مسائل مهم منطقه‌ای و دفاع از حرمین شریفین به تبادل نظر با یکدیگر پرداختند اما نتوانستند در زمینه قطر به توافق برسند.

پادشاه عربستان اصرار کرد که ائتلاف نظامی برای مبارزه با تروریسم به نفع همه کشورهای اسلامی است بنابراین پاکستان باید عضو این ائتلاف باقی بماند.

ریاض، تهران را به گسترش روابط با قطر و در اختیار قرار دادن بندرهای خود به این کشور متهم کرد.

پاکستان که با استفاده از ذخایر گاز مایع ال ان جی بخشی از انرژی مورد نیاز خود را تأمین می‌کند برای دریافت گاز مایع از قطر و ایران دچار مشکل شده است.

عربستان و آمریکا به پاکستان فشار می‌آورند که دیگر از قطر گاز مایع دریافت نکند و دریافت گاز از ایران را هم تحریم کرده‌اند.

خط لوله تأمین گاز گوادر نوابشاه که برای چین هم از اهمیت زیادی برخودار است ذخایر گاز خود را از طریق قطر دریافت می‌کند.

مسئله مهم این است که شرکت‌های آمریکایی و اروپایی برای دریافت گاز از قطر به پاکستان واسطه‌گری می‌کنند که دیگر حاضر به همکاری نیستند.

ممکن است پاکستان مجبور شود تحت فشار آمریکا دریافت گاز از قطر را متوقف کند.

در حال حاضر برای پاکستان تنها منبع تأمین گاز مایع از کراچی تا نوابشاه و بندر گوادر، قطر و ایران هستند و این کشور گزینه دیگری ندارد.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + پاکستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.