توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507587
سخنگوی سازمان انرژی اتمی: می‌خواهند فضا را آلوده کنند تا جلوی استفاده کشورمان از میوه‌های لغو تحریم را بگیرند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹
روزنامه جام جم دریادداشتی به قلم بهروزکمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی، آورده است: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در هشتمین گزارش خود بار دیگر پایبندی ایران را بر اجرای برجام تائید کرد. این گزارش مانند گزارش‌های قبلی نشان‌دهنده انجام تعهدات از سوی ایران بود.

قبل از ارائه گزارش آژانس نیز برای ما قابل انتظار بود برخی تلاش‌ها از جمله تلاش‌های نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل نمی‌تواند بر گزارش آژانس تاثیرگذار باشد.

آنچه مسلم است جمهوری اسلامی ایران تکالیف خود را طبق پادمان، پروتکل و برخی مواردی که در برجام اشاره شده است، انجام می‌دهد، اما همزمان تلاش می‌شود آثار لغو تحریم‌ها به حداقل برسد، بخصوص از سوی آمریکایی‌ها تلاش می‌شود تحریم‌هایی را به بهانه‌های غیرهسته‌ای علیه افراد یا شرکت‌هایی در ایران داشته باشند، اما آنچه مسلم است هشتمین گزارش آژانس نشان داد ما به تعهداتمان پایبند هستیم و متقابلا چنین توقعی را از طرف مقابل داریم. آنچه واضح است برجام بین ایران و یک کشور نیست بلکه کشورهای بسیاری در آن مشارکت داشته و در قالب قطعنامه 2231 هم مورد تائید قرار گرفته است، بنابراین اجرای تعهدات، کاری است که باید طرف‌ها انجام دهند.

در مورد انتشار برخی اخبار در رسانه‌های بین‌المللی به نقل از آمانو مبنی بر اجازه آژانس در مورد بازدید از سایت‌های نظامی نیز باید گفت که سایت‌های نظامی موضوع پادمان، پروتکل و برجام نیستند و در متن آنها چنین موردی ذکر نشده است. طرح چنین موضوعاتی از سوی رسانه‌های خارجی فضاسازی‌هایی است که به صورت سفارشی انجام می‌دهند تا فضا را آلوده کنند و به این ترتیب جلوی استفاده کشورمان را از میوه‌های لغو تحریم بگیرند.

زمانی که تحریم‌ها لغو شده برخی تلاش کردند با هیاهو فضایی ایجاد کنند تا شرکت‌های بزرگ چند ملیتی احساس کنند ایران هنوز این موضوع را حل نکرده و به‌دلیل ادامه دعواها و درگیری‌ها در ورود به بازار ایران دچار تردید شوند. در فضایی که گزارش مثبتی در دنیا از سوی آژانس ارائه شده است، انعکاس چنین اظهارات و اخباری در رسانه‌های بین‌المللی در مورد سایت‌های نظامی جهت تیره کردن فضا و سوءاستفاده آنهاست.

در پادمان و پروتکل صحبتی از دسترسی به سایت‌های نظامی نیست، در گذشته موضوعی را تحت عنوان پی‌ام‌دی داشتیم که برای همیشه این پرونده بسته شد و این‌که عده‌ای بخصوص در آمریکا تمایل به تکرار و مطرح شدن دوباره این موضوع دارند، اساسی ندارد و بهتر است بهایی به این سخنان داده نشود.
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۳:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۹:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۰:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۸:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : برجام + آمریکا + تحریم ایران + سنا + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.