توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508645
ترند: تلاش واشنگتن برای منحرف کردن گزارش آژانس شکست خورد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۱
خبرگزاری ترند گزارش داد: تلاش‌های دولت آمریکا برای منحرف کردن گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به نفع سیاست‌های واشنگتن در قبال تهران با شکست مواجه شد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری ترند در گزارش خود به سفر نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل به وین و دیدارش با مقامات ارشد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اشاره کرده است که گفته می‌شود تلاش کرده آژانس را برای درخواست بازدید از برخی سایت‌های نظامی ایران تحت فشار قرار دهد.

ترند در ادامه آورده است: تلاش‌های دولت دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا برای همسو کردن گزارش جدید آژانس با سیاست خود به شکست انجامید، چرا که آژانس در جدیدترین گزارش سه ماهه خود از روند اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بار دیگر تایید کرد که ایران به توافق کاملا پایبند است.

وحید احمدی یک عضو پیشین کمیسیون امنیت ملی پارلمان ایران به ترند گفت: سیاست دولت ترامپ برای اعمال فشار به ایران نیازمند گزارش دو پهلو آژانس بین‌المللی بود تا واشنگتن بتواند طرح خود را پیش ببرد.

وی ادامه داد: دولت آمریکا با یک گزارش دو پهلو قادر بود تحریم‌های بیش‌تری علیه ایران وضع و اعلام کند که این کشور برجام را نقض کرده است.

این نماینده پیشین پارلمان ایران تصریح کرد: زمانی که توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 حاصل شد، آمریکا انتظار داشت آن را به حوزه‌های غیرهسته‌ای نیز گسترش دهد. آنها فکر می‌کردند که توافق هسته‌ای می‌تواند الگویی برای حصول توافق‌های بیش‌تر با ایران در خصوص دیگر مسائل باشد اما این اتفاق رخ نداد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۳:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۰:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۹:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۰:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۸:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : برجام + آمریکا + تحریم ایران + سنا + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.