توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508953
ریچارد نفیو: آمریکا از عدم پایبندی ایران به برجام پشیمان خواهد شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶
یک عضو پیشین تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا هشدار داد: در صورتی که دولت آمریکا بدون هیچ دلیلی پایبندی ایران به برجام را تائید نکند، در آینده از این تصمیم خود پشیمان خواهد شد.‏

به گزارش ایسنا، ریچارد نفیو، یک عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: نکته اصلی این است که دولت ترامپ به‌ طور گسترده تصدیق کرده است که زمینه کافی برای اعلام عدم پایبندی ایران به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) وجود ندارد.

وی در پیامی دیگر با بیان این‌که آنها هیچ ‏ذهنیت و برنامه‌ای برای حل مساله هسته‌ای (ایران) پس از خروج از برجام ندارند، نوشت: ‏اگر ما بدون داشتن دلیلی خوب از توافق خارج شویم، به حرف من دقت کنید، آن‌گاه 10 سال بعد وقتی به عقب نگاه می‌کنیم پشیمان خواهیم بود.

این مقام پیشین آمریکایی در حالی این اظهارات را بیان کرده است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا چندی پیش در گفت‌وگو با یک رسانه داخلی گفته بود که تیمی را برای یافتن راهی برای عدم تائید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای در نوبت بعدی، یعنی ماه اکتبر تشکیل داده است. از آن زمان، کارشناسان و اندیشکده‌های آمریکایی بارها نسبت به تبعات خروج واشنگتن از توافق بدون داشتن سندی دال بر نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران هشدار داده و تاکید کرده‌اند که این اقدام نتیجه‌ای جز انزوای آمریکا و احتمال این‌که ایران فعالیت‌های هسته‌ای محدود شده‌اش را از سر بگیرد، در پی نخواهد داشت.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۳:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۰:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۹:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۰:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۸:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : برجام + آمریکا + تحریم ایران + سنا + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.