توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478355
مجادله جالب ترامپ و هیلاری کلینتون در توییتر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱
دونالد ترامپ و دونالد ترامپ – رقیب اسبق دموکرات وی در انتخابات – در توییتر با یکدیگر به مجادله پرداختند.

به گزارش العالم، به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون – رقیب انتخاباتی وی – درباره شکست انتخاباتی کلینتون در توییتر با یکدیگر مجادله کردند. ترامپ در یکی از توییت‌های جدیدش به رقیب پیشین خود از حزب دموکرات تاخت، و کلینتون نیز در توییتی کوتاه و جالب، به مقابله با ترامپ پرداخت.
 
مشکل روز چهارشنبه و از جایی آغاز شد که کلینتون اتهاماتی را درباره ارتباط کمپین انتخاباتی ترامپ با مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا مطرح کرد. کلینتون که در یک نشست فناوری در کالیفرنیا سخن می‌گفت، مدعی شد دولت روسیه «نمی‌دانست چطور از آن اطلاعات به عنوان یک سلاح استفاده کند؛ مگر اینکه آن‌ها» به کمک آمریکایی‌ها و از طریق اطلاعات مرتبط با انتخابات «هدایت شده باشند.»
منظور کلینتون، هک شدن ایمیل‌های کمپین انتخاباتی خودش بود که آن‌را یکی از دلایل شکست از ترامپ می‌داند.
 
وی روز چهارشنبه همچنین درباره این ارتباطات گفت: «به ترامپ مشکوکم. خیلی دشوار است که چنین شکی نداشته باشید.»
 
اما این استدلال به مذاق ترامپ خوش نیامد. وی در این خصوص در حساب توییتر خود نوشت: «کلینتونِ شیاد حالا همه را بجز خودش مقصر می‌داند و از گفتن این که نامزدی افتضاح بود، خودداری می‌کند. او فیس‌بوک، حتی دموکرات‌ها و کمیته ملی حزب دموکرات را مقصر می‌داند.»
 
کلینتون پیش‌تر انتشار اخبار کذب در فیس‌بوک و تلاش «جیمز کومی،» رئیس اسبق اف‌بی‌آی برای بررسی استفاده وی از یک سرور ایمیل شخصی را نیز به عنوان بخشی از مقصران شکست خود از ترامپ معرفی کرده بود.
 
ولی هیلاری کلینتون نیز بی‌کار نماند و اینطور در توییتر به ترامپ پاسخ داد: «مردمی که ساکن خانه‌های covfefe هستند، نباید covfefe پرتاب کنند.»
 
ترامپ اندکی پس از نیمه‌شب سه‌شنبه، در یک توییت ناقص از واژه عجیب "covfefe” که در زبان انگلیسی وجود خارجی ندارد استفاده کرد. این توییت که حدود 5 و نیم ساعت در صفحه وی باقی ماند، تمسخر گسترده کاربران فضای مجازی را به همراه داشت.
 
توییت ترامپ اوایل روز چهارشنبه حذف شد، و خود وی نیز سپس با انتشار توییتی دیگر به بذله‌گویی درباره واژه " covfefe" پرداخت.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.