نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411196
یک روز به انتخابات آمریکا؛
FBI: ایمیل های جدید کلینتون نشانی از ارتکاب جرم ندارد/ واکنش تند ترامپ: مراقب انتخابات باشید. مراقب همه چیز باشید
بخش بین الملل الف، ۱۷ آبان ۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷
تنها یک روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پلیس فدرال آمریکا موسوم به اف بی آی اعلام کرد که جدیدترین ایمیل های بدست آمده از کامپیوتر دستیار کلینتون نشانه ای از ارتکاب جرم یا فعالیت مجرمانه ندارد.

به نوشته نیویورک تایمز، جیمز کومی، رئیس اف بی آی روز یکشنبه ۱۶ آبان به قانونگذاران آمریکایی گفت که پلیس فدرال آمریکا بعد از بررسی ایمیل های جدید مربوط به کلینتون به این نتیجه رسید که او هیچ فعل مجرمانه ای انجام نداده و به همین دلیل علیه او اعلام جرم نمی شود.

کومی پیشتر در تابستان گفته بود براساس تحقیق اف بی آی، کلینتون فعل مجرمانه ای انجام نداده است اما ناگهان یازده روز پیش، جیمز کومی در نامه ای به اعضای برخی از کمیته های کنگره آمریکا خبر داده بوده که در حاشیه تحقیق اف بی آی درباره مسائل اخلاقی شوهر دستیار کلینتون، به مجموعه ای از ایمیل های جدید رسیده و نیاز به بررسی آن دارد.

این خبر ضربه شدیدی به ستاد انتخاباتی کلینتون زد بطوریکه در برخی نظرسنجی ها، ترامپ خود را به او رساند.

اقدام رئیس اف بی آی با واکنش های زیادی همراه شد. ستاد کلینتون او را متهم به انتشار هدفمند اطلاعات برای تاثیر گذاری بر انتخابات متهم کردند.
باراک اوباما نیز در یک سخنرانی ضمنی از این اقدام او حمایت کرد.

با این حال، ترامپ و جمهوریخواهان ماجرای بررسی ایمیل های جدید کلینتون را دلیلی بر بی کفایتی او دانستند.

به نوشته سی ان ان، این اعدام روز یکشنبه اف بی آی می تواند خیال ستاد کلینتون را در ساعت های مانده به انتخابات راحت کند تا در روز سه شنبه با اختلاف ترامپ را در انتخابات شکست بدهد.

طبق نظرسنجی روزنامه دست راستی وال استریت ژورنال، ۴۴ درصد رای دهندگان از کلینتون و ۴۰ درصد از ترامپ حمایت می کنند. دو رقیب عمده انتخابات روز یکشنبه به آخرین تلاش ها برای جذب رای ادامه می دهند.

نظرسنجی‌ها حاکی از آنست که کلینتون هنوز از رقیب خود جلوتر است اما این برتری بسیار کم است و ایالت‌های سرنوشت‌ساز می‌توانند همه چیز را به نفع یکی از نامزدها تغییر دهند.

ترامپ در واکنش به تصمیم جدید اف بی آی:
گفته بودم این سیستم ناسالم است/ کلینتون محافظت شده است

نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در واکنش به تصمیم نهایی اف بی آی مبنی بر عدم تعقیب قضایی کلینتون گفت: گفته بودم که این سیستم ناسالم است؛ خودتان اکنون درک کردید.

دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در کمپین خود در میناپولیس در واکنش به تصمیم جدید سازمان اف بی آی درباره پرونده ایمیلهای هیلاری کلینتون گفت: قبلا گفته بودم که این سیستم ناسالم است. خودتان الان درک کردید که هیلاری کلینتون تحت حمایت قرار دارد و محافظت شده است.

ترامپ با انتقاد از عملکرد پلیس فدرال همچنین گفت که چگونه می‌توانید 650 هزار ایمیل را در عرض 8 روز مورد بررسی و تحقیق قرار بدهید. 

وی خطاب به هوادارانش گفت که مراقب انتخابات باشید. مراقب همه چیز باشید.
 
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون+ترامپ+انتخابات ریاست جمهوری آمریکا+انتخابات آمریکا
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۳:۰۵:۳۵
کلینتون یا ترامپ مسئله این است ! باید گفت نظام حکومتی آمریکا قطعا مبتنی بر فرد نیست . پس همه اینها نمایشی سرگرم کننده از دموکراسی است (4005093) (alef-13)
 
ثريا دالغين
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۳:۱۸:۰۱
والا ما ايرانيها استرسمون بيشتر از آمريكاست فكر كنم! :)) (4005119) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۱۶:۲۵
فرقی ندارد هردو برایمان یکی است!!..دست کم این یکبار..انتخاب بین افتضاح و افتضاح ترین است!!! (4005378) (alef-13)
 
آنتی هیلاری ضدایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۲۷:۰۰
باور کنید حضور ترامپ برای ایرانیان بهتر است،زیرا که وی دشمن عربستان و وهابی ها و داعش ساخته کلینتون و دموکرات ها است.
شاید در ظاهر اهل لفاظی علیه ایران بعضا باشد اما اهل بده و بستان و معامله است و دیدگاه بسیار متفاوتی از دیگران دارد و همچنین وی آمریکا را به جهت تغییر رویکردها و نهایتا از دست دادن هم پیمانان بشدت تضعیف میکند و این برای جمهوری اسلامی ایران رو به جلو و مثبت است.

قطعا انتخابات همانطور که پرزیدنت حسن روحانی گفت انتخاب بین بد و بدتر است!(بلکه فاجعه تر و فاجعه ترین!!). (4005394) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۳:۱۸:۱۹
خود توهم جزئی از سیستم فاسد حکومتی آمریکا شیطان بزرگ هستی
فقط با درجه حضور و وضوح کمتر (4005120) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۳:۲۱:۵۵
تا الان هر کسی کلینتون ها را متهم کرده و مدرکی داشته سرش زیر آب شده. (4005126) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۴:۳۳
چطور طي چند روز دهها هزار ايميل رسيدگي شده.
از طرفي ويكيلكس هم دهها هزار ايميل در رابطه با دريافت وجه غير مجاز و پستيباني از تروريسم توسط خانم كلينتون را افشا كرده است ولي قوه قضائيه هيچ توجهي نكرده است. (4005263) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۵:۲۳
واقعا دو مساله در ایران مایه تاسف است وقتی به اظهار نظرات راجع به انتخابات امریکا برخورد می کنیم می بینیم در کشور ما نیز برخی طرفدار ترامپ و برخی طرفدار کلینتون هستند چرایی آن را نمی فهمم ولی در یک موضوع به این فهم رسیده ام که هر دوی این نامزدها از درون یک سیستم جوانه زده و از یک آبشخور تغذیه کرده اند در نهایت تاکتیکهای این دو متفاوت است ما از هیات حاکمه امریکا چه می خواهیم همه باید یک کلام و یک سخن را بگوییم و آن هشدار به آنها که در امور داخلی ما مداخله نکنند البته من طرفدار شعار مسجد کردن کاخ سفید نیستم اگر لازم شد در نزدیک کاخ سفید مسجدی خواهیم ساخت روزی ان شاء الله خواهد رسید که آن کاخ کاخ موزه عبرت تاریخ خواهد شد من نمی دانم تا آن روز چقدر فاصله است (4005265) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۵:۳۱
خدا کنه این همه جنجال در کشور ها درست میکنند وجاسوسی انجام می دهند بیفتن به جون هم وتبدیل به از هم پاشیده شدن این کشور 350 مییلیونی مثل شوروی بشود (4005266) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۵:۴۱
اوباما شش ماه پیش گفت ترامپ در نهایت انتخاب نمی شود و همین کار را هم می کند. فساد سیستمی در آمریکا از هر کشور دیگری عمیق تر است. (4005267) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۲۳:۲۳
متاسفانه عیب بزرگ آمریکا در این انتخابات این است که "برنی سندرز"(عاقل و صلح طلب) را بر هیلاری کیلینتون(جنگ طلب و ملکه تحریم!) ترجیح ندادند زیرا که وی یک "زن" نبود!!!!....از آن بدتر اینکه مردم بیشتری برنی را میخواستند و هیلاری رای کمتری داشت ولی با تقلب توانست آرا را برعکس کند به 51-49 به نفع خودش!!!.....اگر هیلاری از ترامپ ببازد هراسی نیست، سخنان مقام معظم رهبری و دفاع غیرمستقیم ایشان از ترامپ اوضاع بسیار دگرگون کرد از دیدگاه بنده اگر هم هیلاری بیاید هرگز نمیخواهد برجام حاصل نتایج دموکرات های آمریکا به راحتی از دستش برود و این اهرم فشار برای ایران عزیز است. (4005390) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۵:۴۹
امیدوارم گرگ ها همدیگر را تکه پاره کنند و حکومت آمریکا بوسیله خودشان به تاریخ بپیوندد در زباله دادن تاریخ جای آن کشور و نوکرانش خالی است (4005268) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۵:۵۹
احمق ترین فرد ممکن برای بدست گرفتن راس هرم سیاسی در آمریکا همین ترامپ است.رفتن او به کاخ سفید علاوه بر صدمه به رابطه آمریکا و همپیمانانش میتواند به نوعی برجام را هم تهدید کند .او هیچ برنامه مدونی برای سوریه و منطقه ندارد چون اطلاع زیادی از سیاست ندارد. (4005269) (alef-13)
 
میانه رو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۱۸:۴۲
اما با این وجود ممکن است در نهایت به نفع ایران تمام شود از این لحاظ که ترامپ مخالف با عربستان و وهابی ها است و شاید شاهد تغییر رویکرد در آمریکا باشیم و توافقات مهمتری از برجام با آنها دست پیدا کنیم..ترامپ اهل معامله و بده بستان است ولی هیلاری فوق فوقش همین برجام را زیر پا نگذارد.(یک استدلال این است). (4005384) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۳۷:۴۷
جالبه كه انتخابات امريكا براي ما بسيار مهم است زيرا برخلاف تعارفات جاري ، تغيير رئيس جمهور در امريكا باعث تغيير در همه چيز از جمله سياست خارجي امريكا در برابر ايران مي شود .
ترامپ مدعي عدم دخالت در خاورميانه است اما برخورد سخت را هم مي پسندد.
كلينتون ندعي طرفداري از ديپلماسي است اما گلوي ما را بيشتر فشار خواهد داد.

بوش با تهديد جنگ جدي گرفته نشد اما اوباما با شعار تغيير ، موفق به ايجاد تحريم هاي بين المللي عليه ما شد (4005408) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.