توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305418
پنجعلی: مظلومی خوش شانس است؛ خوب روزی به پست سپاهان خورد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۰
 محمد پنجعلی می گوید این پرسپولیس توان قهرمانی در لیگ برتر را هم دارد.

به گزارش خبرآنلاین؛ دربی دیگر آن حساسیت و جذابیت گذشته را ندارد. اما باز هم دربی است و نمی شود اخبار آن را پیگیری نکرد. نمی شود منتظر برگزاری آن نبود. این همان حسی است که محمد پنجعلی پیشکسوت پرسپولیس دارد. پنجعلی که به آینده پرسپولیس خوش بین است، نمی تواند پیش بینی کند که نتیجه دربی چه می شود اما در کل خوش بین است که پرسپولیس بتواند پیروز از میدان خارج شود.

*چه خبر آقای پنجعلی؟

منتظر پس فردا هستم که دربی را ببینم.

*پیش بینی می کنید کدام تیم برنده می شود؟

مشخص نیست. واقعیت این است که تیم ها خوب هستند. پرسپولیس تازه الان جا افتاده. فکر می کنم بعد از مسائلی که پیش آمد، دیگر الان حالش بهتر شده است. بعد از درگذشت هادی نوروزی، تیم خیلی به هم ریخته بود. اما الان با این دو بردی که آوردند، از نظر روحی شرایط بهتری دارند.

*پرسپولیس این روزها با پرسپولیس اول فصل خیلی فاصله دارد.

بچه ها توانایی زیادی دارند. بازی های خوبی انجام می دهند. پرسپولیس تیم تر شده. می بینیم که دونده تر هستند. به علاوه اینکه کارهای سرعتی خوبی انجام می دهند و تاکتیک های مختلف را در زمین اجرا می کنند. هر تیمی جلوی پرسپولیس غافلگیر می شود. تیم برانکو می تواند قهرمان شود. الان چند وقت است که بازی های خوبی از پرسپولیس می بینم. داوری ها هم اول فصل به ضررمان بود.

*جوان تر های تیم هم بهتر شده اند.

بله. جوان های تیم هماهنگ تر شده اند. البته استقلال هم الان رو فرم است. این چند بازی هم خوب کار کرده مخصوصا در بازی با سپاهان خوب نتیجه گرفته.

*بازی استقلال - سپاهان را دیدید؟

بله. سپاهان آن سپاهان همیشگی نبود. این یک واقعیت است. کسی انتظار نداشت سپاهان در اصفهان این طوری ضعیف بازی کند. هیچ وقت سپاهان در خانه اش این قدر ضعیف نبوده.

*شایعه شده بود که بازیکنان سپاهان در این بازی کودتا کرده اند!

فکر نمی کنم این شایعه واقعیت داشته باشد. چنین چیزهایی را قبول ندارم که بازیکن کم فروشی کرده باشد. ولی خب پرویز خان خوش شانس است و خوب روزی به سپاهان خورد.

*مهاجمان پرسپولیس می توانند به استقلال گل بزنند؟ استقلال دفاع بدی ندارد.

تا خلاقیت فردی نباشد هیچ تیمی به گل نمی رسد. خلاقیت فردی توام با تاکتیک تیمی می تواند عامل برد یک تیم شود. نه با تاکتیک نه با خلاقیت صرف، نمی شود گل زد. مسلما در ۱۸ قدم حریف، هوش و خلاقیت و سرعت عمل است که می تواند به نتیجه برسد. فکر می کنم بچه های خط حمله پرسپولیس دارای این خصوصیات هستند. آن ها می توانند در کنار تاکتیک تیمی موقعیت زیادی به دست آوردند و گل هم خوب زده اند تا الان.

*شانس مهدی طارمی برای گل زدن به استقلال چقدر است؟

فکر می کنم طارمی بازیکنی است که راحت می تواند چند سال برای تیم ملی خدمت کند. واقعا بازیکن خوبی است. الان هم یک مقدار تجربه کسب می کند. ما بازیکنی با این قد و قواره و با تکنیک، کمتر در فوتبال داشتیم. علیپور هم بازیکن سرعتی و زهرداری است. در دربی قبلی گل خیلی قشنگی زد. در هر حال من آرزو می کنم پرسپولیس ببرد. این آرزوی قلبی من است. وقتی فشار و بار روانی کمتر می شود، تیم ها بهتر کار می کنند.

*استادیوم برای دربی پر می شود؟

امیدوارم استادیوم پر شود. اما سخت است. البته می دانید که کلا مشکلاتی که برای این دو تیم پیش آمده مردم را دلسرد کرده. ما وسط هفته بازی می کردیم و ۷۰ - ۸۰ هزار تا تماشاگر می آمدند.می آمدند.

*پرسپولیس این روزها عصبی بازی می کند. بازیکن ها زیاد درگیر می شوند و زیاد به داور اعتراض می کنند.

متاسفانه بله. ولی الان بچه ها متنبه شده اند. فهمیده اند که وقتی داور سوت را می زند تمام است. خیلی وقت ها به ضرر پرسپولیس سوت زده شده. یک سوت اشتباه سرنوشت یک تیم و باشگاه را عوض می کند. خیلی از این اشتباهات به ضرر پرسپولیس شد. ولی خب داوری جزئی از فوتبال است.
 
کلمات کلیدی : تیم فوتبال استقلال+تیم فوتبال پرسپولیس+دربی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.