نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 306047
پرسپولیس چگونه به گل رسید
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۶
وقفه‌ای که دروازه‌بان استقلال در آخرین دقیقه دربی داد منجر به تمرکز و تصمیم پرسپولیس برای حملات گسترده و استفاده از آخرین شانس‌ها شد و شبیه به وقفه‌ای بود که در بازی ایران و استرالیا شاهد آن بودیم.

به گزارش مهر، یک از ستاره‌های درخشان دربی هشتاد و یکم بی گمان مهدی رحمتی بود که با عکس العمل‌های فوق العاده چندین بار استقلال را از دریافت گل دور کرد. رحمتی آنقدر عالی کار کرد که دوباره بحث دعوت شدن وی به تیم ملی ایران و فشار به کی روش مطرح شد. با این وجود نقدی هم برعملکردش در ثانیه‌های پایانی بازی وجود دارد که نمی‌توان از آن گذشت و به آن اشاره نکرد.

به نظر می‌رسید رحمتی در آخرین دقیقه مسابقه خودش را به زمین زد تا چند ثانیه‌ای را تلف کند، البته ضربه‌ای به پای او برخورد کرد اما به نظر نمی‌رسید که این ضربه آنهمه دردناک بوده باشد. این اتفاق برای برخی حکم خواباندن بازی را دارد و سپری کردن زمان.

حتی خود پرویز مظلومی هم در انتهای بازی از یکی از بازیکنان دلخور بود که چرا توپ را به گوشه‌های زمین نبرده و زمان را نکشته است اما آنچه پرویز مظلومی درخواست می کرد با آنچه رحمتی انجام داد دو قطب مخالف هم هستند.

رحمتی کاری کرد که شبیه به کار «پیتر هور» در ورزشگاه کریکت ملبورن استرالیا بود. این هولیگان دیوانه وسط بازی و در حالی که تیم ملی ایران کاملا تسلیم شده بود ۸ دقیقه بازی را با پاره کردن تور دروازه ایران خواباند.

این هولیگان با این کارش استرالیا را از فشار سنگینی که روی دروازه ایران داشت دور کرد و بازیکنان ایران را هم دوباره متمرکز کرد. در آن هشت دقیقه بازیکنان به خود آمدند و در حالی که رگ غیرتشان از حرکت آن هولیگان متورم شده بود به بازی برگشتند و نتیجه دو بر صفر باخته را دو بر دو کردند تا تیم ملی ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ راه پیدا کند.

کاری که رحمتی کرد، اگر تمارض بود و به جهت خواباندن بازی، پرسپولیسی را که تسلیم شده بود دوباره بیدار کرد و آنها را برای آخرین تلاش‌ها متمرکز کرد. در واقع تا قبل از این لحظه پرسپولیس تقریبا تسلیم شده بود اما بعد از آن یک دقیقه دوباره حملات سنگین شروع شد تا کار تمام شود.

رحمتی قطعا بهترین بازیکن میدان بود حتی با وجود این تفسیر اما زمین خوردن برای وقت تلف کردن نیست، در واقع برای عوض کردن شرایط حریف و تیم خودی است که پرسپولیس در آخرین لحظات می‌رفت تا دست ها را به علامت تسلیم بالا ببرد اما این وقفه ارتش سرخ را دوباره جمع و جور کرد.

شاید هم رحمتی واقعا از درد به خود می پیچید اما هر چه که بود، حرفه‌ای گری با درد معمولی به ضرر استقلال تمام شد.
 
کلمات کلیدی : مهدی رحمتی+تیم فوتبال استقلال تهران+تیم فوتبال پرسپولیس
 
Sahraeian
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۲:۳۴:۱۴
من بارها و بارها در بازی با دوستانم به زمین خورده ام اما نمی دانم این فوتبالیست ها چه طوری می شود که مانند گلوله چند بار غلط می زنند؟ وقتی یکی به پای شما می زند (به فرض عمدی) در حالی که از درد می نالید، چگونه می شود غلطید؟ لطفا بنده نابینا را روشن نمایید ! (3289706) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.