توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503418
بارزانی: کردها از تجربه‌های شکست خورده خسته‌اند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰
رئیس اقلیم کردستان عراق تاکید کرد که تجربه های شکست خورده در عراق باعث حرکت اقلیم کردستان به سمت برگزاری همه پرسی استقلال شده است.

به گزارش مهر به نقل از سومریه نیوز، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در جریان دیدار با سلطان ابو عرابی دبیر کل اتحادیه دانشگاه های عربی تاکید کرد: مبانی مشارکت جمعی در عراق در تمام مراحلش نقض شده است. کردها از تکرار تجربه های شکست خورده خسته شده اند و به همین دلیل تصمیم گرفته اند تا همه پرسی را اجرا کرده و به سمت استقلال حرکت کنند.

وی بدون اشاره به نقش آمریکا و برخی متحدان منطقه ایش در ایجاد و گسترش گروه های تروریستی از جمله داعش در منطقه در ادامه افزود: دلایلی که باعث به وجود آمدن داعش شد همچنان پابرجاست و از بین بردن تروریسم نیازمند از بین بردن عوامل به وجود آمدن و رشد این پدیده است.

برخی احزاب اقلیم کردستان عراق در نشست مشترک خود در ۷ ژوئن ۲۰۱۷ به ریاست بارزانی اعلام کردند که در روز ۲۵ سپتامبر همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق را از این کشور برگزار خواهند کرد این در حالیست که این اقدام با مخالفت کشورهای منطقه از جمله ایران و کشورهای غربی رو به رو شده است.
 
کلمات کلیدی : استقلال کردستان عراق+بارزانی+همه پرسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.