نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497369
بارزانی: همه‌پرسی اهرم فشار نیست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۵
رئیس منطقه کردستان عراق با تاکید بر برگزاری همه پرسی استقلال کردستان اعلام کرد که ما نمی خواهیم بجنگیم، بلکه هدف ما این است که وضعیت ما را درک کنند از طریق گفت‌و‌گو با آنها توافق کنیم.

به گزارش فارس، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق به مناسبت سی و چهارمین سالگرد «نسل‌کشی بارزانی‌ها» در دوره صدام اعلام کرد که بارزانی‎هایی که به دستور دولتی بعثی بمباران کشته شدند، هیچ گناه و یا جنایتی مرتکب نشده بودند، بلکه فقط کورد بودند.

وی اعلام کرد که اجساد 800 نفر از بارزانی‌هایی که در عملیات نسل کشی کشته شده بودند، به کردستان منتقل شدند.

رئیس منطقه کردستان عراق اعلام کرد که دولت مرکزی عراق ماده 140 مربوط به مناطق مورد منازعه را اجرایی نکرد.

مسعود بارزانی در ادامه سخنرانی خود به نقش نیروهای پیشمرگه کرد در آزادسازی موصل اشاره و اعلام کرد که نقش نیروهای پیشمرگه در آزادسازی موصل مهم بود.

وی اعلام کرد که قطع روزی شهروندان جنایت است و کمتر از جنایت بمباران کردها با مواد شیمیایی نیست.

مسعود بارزانی گفت: داروی زخم و دوای درد ما که در جنایت هایی مانند نسل کشی و بمباران شیمیایی بوجود آمد، حرکت به سمت استقلال است.

رئیس منطقه کردستان عراق تاکید کرد که بغداد گمان می‌کند که اربیل با همه‌پرسی به دنبال اعمال فشار است و از آن به عنوان اهرم فشار استفاده می‌کند، اما حقیقت این است که ما بر همه پرسی اصرار داریم.

مقامات عراقی از جمله نخست‌وزیر این کشور تاکید کرده‌اند که همه‌پرسی استقلال کردستان غیرقانونی است.

بر اساس برنامه اعلام شده، این همه‌پرسی قرار است روز سوم مهر آینده برگزار شود.
 
کلمات کلیدی : استقلال کردستان عراق+بارزانی+همه پرسی
 
عبدالله
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۰:۴۶:۵۲
آقای بارزانی به چه حقی مردم غیور کردستان عراق را به نفع خانواده خود مصادره میکنند،شهدای کرد متعلق به همه ملت عراق و قوم غیور کرد هستند و نه فقط بارزانیها.... ضمناً از اصرار آقای بارزانی به برگزاری همه پرسی بوی شدید خون به مشام میرسد که فقط اسراییل آرزوی این اتفاق را دارد. (4497674) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.