نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491380
بارزانی: همه‌ پرسی‌گامی‌ به‌ سوی‌ استقلال‌ کردستان‌ است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵
رئیس منطقه کردستان عراق طی سخنرانی خود در پارلمان اروپا مدعی شد اجرای همه پرسی در منطقه کردستان، عامل ثبات منطقه خواهد بود.

به گزارش فارس، رئیس منطقه کردستان عراق که به اروپا سفر کرده است، امروز سه شنبه در پارلمان این اتحادیه در شهر بروکسل سخنرانی کرد.

بنا بر اعلام شبکه «رودآو»، مسعود بارزانی در این سخنرانی خود گفت: تنها به عنوان همسایه با عراق می‌توانیم به زندگی ادامه دهیم.

سفر بارزانی به اروپا با هدف جلب نظر مثبت مقامات اروپایی به مسئله اجرای همه پرسی استقلال منطقه کردستان از عراق صورت گرفته است.

وی مدعی شد که اجرای این همه پرسی در منطقه کردستان عامل ثبات منطقه خواهد بود.

بارزانی به آزادسازی موصل اشاره کرد و گفت که مقامات منطقه کردستان از دوره پساداعش موصل نگرانی‌های زیادی دارند.

وی همکاری و هماهنگی نیروهای کرد پیشمرگه با نیروهای عراقی را خوب توصیف کرد، با این حال نیروهای الحشد الشعبی را به نقض برخی توافقات متهم کرد.

رئیس منطقه کردستان عراق با بیان اینکه همه پرسی در موعد مقرر اجرا خواهد شد، تصریح کرد که این منطقه نمی‌تواند از مسئله همه پرسی صرف نظر کند.

وی در مورد عدم کنارگیری خود از منصب ریاست منطقه کردستان عراق مدعی شد که اکثریت نمایندگان پارلمان کردستان به دلیل شرایط جنگی موافق ابقای وی در این منصب بودند.

بارزانی ادامه داد، تا زمانی که این منصب را به کس دیگر تحویل ندهد نمی‌تواند از منصب ریاست کردستان کناره گیری کند.

وی با بیان اینکه همه پرسی در منطقه کردستان گامی به سوی استقلال است، مدعی شد که اهالی مناطق کرکوک، خانقین و مخمور به دنبال شرکت در همه پرسی هستند.

وی به سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که گفته بود تصمیم به اجرای استقلال منطقه کردستان اشتباه است، اشاره کرد و گفت که مقامات کردستان نظری بر خلاف نظر اردوغان دارند.
 
کلمات کلیدی : استقلال کردستان عراق+بارزانی+همه پرسی
 
Taiwan
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۵:۱۴:۲۶
به آقای بارزانی باید تاریخ بالکان را یادآور شد. آنجا که بوسنی با همه پرسی بدنبال استقلال بود
و آنچه نباید می شد شد... هرآنچه در استقلال دنبال آنید در اتحاد راحتت و امنتر و بهتر بدست می آید. (4469912) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.