توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496745
مخالفت جبهه ترکمان با همه پرسی اقلیم کردستان
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۹
«جبهه ترکمان های» عراق مجددا بر مخالفت خود با همه پرسی جدایی اقلیم کردستان تاکید کرد.

به گزارش مهر به نقل از شبکه سومریه، جبهه ترکمان های عراق روز شنبه اعلام کرد که آینده استان کرکوک توسط مجلس نمایندگان عراق مشخص می شود.

این جبهه همچنین مجددا بر مخالفت خود با همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق تاکید کرده و از حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق خواستار آزادی شهرستان تلعفر در غرب شهر موصل شد.

جبهه ترکمان های عراق در بیانیه ای اعلام کرد که هیات اجرایی این جبهه روز شنبه نشست مفصلی با حضور رئیس این جبهه برگزار کرده و در این نشست اوضاع امنیتی سیاسی مناطق ترکمان نشین مورد بحث قرار گرفت.

این جبهه در بیانیه خود ضمن تاکید بر وحدت عراق اعلام کرد که آینده استان کرکوک باید توسط مجلس نمایندگان عراق مشخص گردد و برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان برای منطقه خیر به همراه نمی آورد.

جبهه ترکمان های عراق پیش از این نیز دولت و پارلمان عراق را به اتخاذ گام های ملموس در مقابل همه پرسی اقلیم کردستان و حفظ یکپارچگی عراق در مقابل تقسیم دعوت کرده بود.
 
کلمات کلیدی : استقلال کردستان عراق+بارزانی+همه پرسی+ترکمانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.