توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489523
نگرانی سازمان ملل از شدت درگیری ها درسوریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵
کمیته هماهنگی کمک های اضطراری سازمان ملل از شدت گرفتن درگیری ها و خشونت های اخیر در سوریه که به مرگ ومجروح شدن گروه زیادی از غیرنظامیان این کشور منجر شد، ابراز نگرانی شدید کرد.

به گزارش ایرنا، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس خبری روز چهارشنبه به نقل از 'اوچا' کمیته هماهنگی کمک های اضطراری سازمان ملل، شدت گرفتن درگیری ها و اقدامات خشونت آمیز در بسیاری از شهر های سوریه را مایه نگرانی های شدید توصیف کرد.

به گفته وی، افزایش این خشونت ها که در دو روز گذشته سبب مرگ و مجروح شدن شماری از شهروندان غیر نظامی این کشور شد، تلاش های این نهاد برای کمک رسانی به آسیب دیدگان بخصوص در شهر رقه را با دشواری هایی روبرو کرده است.

سخنگوی گوترش به عنوان نمونه به انفجار یک خودرو حامل بمب در مقابل یک مرکز یادگیری در نزدیکی هفاسارجای ادلیب که دهها نفر کشته ومجروح برجای گذاشت و همچنین حملات روز گذشته در شهرهای حلب و دمشق را که طی آنها شماری ازمردم این کشور کشته و مجروح شدند، اشاره کرد.

وی به نقل از کارکنان این کمیته در شهر رقه نیز درگیری های چند روز اخیر را مایه نگرانی های شدید توصیف و اضافه کرد که همزمان با شدت گرفتن این درگیری ها هنوز هزاران نفر از ساکنین شهر در محاصره قرار گرفته و راه خروج از این شهر را ندارند.

دوجاریک با استناد به گزارش اوچا یادآور شد که شمار آوارگانی که از ماه آوریل تاکنون ناگزیر از ترک رقه و گریز به نقاط دیگر کشور شده اند از مرز 190 هزار نفر گذشته است و بسیاری از این آوارگان در شرایط دشوار بحرانی در کشور پراکنده شده اند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل بار دیگر به نقل از این کمیته، از همه طرفین درگیر در سوریه و کشور های ذی نفوذ در این بحران خواست تا با احترام به قوانین بین المللی انساندوستانه به هر قیمتی که شده در حفظ جان غیر نظامیان این کشور بکوشند و بدون هیچ قید و شرطی امکان دسترسی امدادگران به آوارگان و نیازمندان را فراهم کنند.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.