توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414380
سازمان ملل دولت سوریه را به نقض حقوق بشر متهم کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۵
کمیته سوم سمجمع عمومی سازمان ملل روز سه‌شنبه به قطعنامه‌ای که توسط گروهی از کشورهای غربی و عربی علیه وضعیت حقوق بشر در سوریه تدوین شده بود، رأی مثبت داد.

به گزارش فارس، در این قطعنامه که نماینده سوریه آن را «سیاسی» و «جهت‌دار» خواند، دولت سوریه به نقض حقوق بشر متهم شده است.

ایالات متحده، انگلستان، استرالیا، فرانسه، ترکیه، بحرین، کویت، اردن، قطر و عربستان سعودی از جمله کشورهای تدوین‌کننده این طرح بودند.

این قطعنامه که با 116 رأی مثبت، 15 رأی منفی و 49 رأی ممتنع تصویب شد، از دولت سوریه با عبارت منفی «رژیم سوریه» یاد کرده، که این مسئله با انتقاد دمشق مواجه شد.

«بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل گفت استفاده از این عبارت به تنهایی نشان می‌دهد که تدوین این سند با اهداف سیاسی صورت گرفته است.

در یکی از بندهای این قطعنامه به ایران هم اشاره و ادعا شده است که «سپاه قدس» ایران در جنگ سوریه مشارکت دارد. این قطعنامه حضور نیروهای ایرانی در سوریه را محکوم کرده است.

نماینده ایران در این نشست ضمن اعلام مخالفت جدی با این قطعنامه، گفت تصویب چنین سندهایی اراده ایران و دولت سوریه برای مقابله با افراط‌گرایی در سوریه را متزلزل نمی‌کند.ازمان ملل با صدور قطعنامه‌ای آنچه را «وضعیت بد حقوق بشر در سوریه» خواند، محکوم کرد.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل+سوریه+حقوق بشر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.