توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497975
بلومبرگ: سازمان ملل 18 میلیون دلار به نهادهای نزدیک به بشار اسد پرداخته است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۹
گزارش سالانه خریدهای سازمان ملل حاکی از آن است که این سازمان به شرکت‌هایی که غالبا گردانندگان آنها اعضای خانواده و نزدیکان رئیس جمهور سوریه هستند، 18 میلیون دلار پرداخته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اقتصادی "بلومبرگ" آمریکا، گزارش سالانه خریدهای سازمان ملل نشان می‌دهد که سازمان ملل به شرکت‌هایی که مدیران آنها از اعضای خانواده و نزدیکان بشار اسد، رئیس جمهور سوریه هستند، ۱۸ میلیون دلار پرداخت کرده است.

بر اساس این گزارش، سازمان ملل قراردادهایی با شرکت‌های ارتباطاتی و شرکت‌های امنیتی که توسط بستگان و خانواده رئیس جمهور سوریه اراده می‌شوند منعقد کرده است که در راس آنها شرکت‌های رامی مخلوف، پسر خاله بشار اسد قرار دارد.

بلومبرگ می‌گوید بیشتر این شرکت‌ها توسط مسئولانی که در لیست سیاه آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارند، اداره می‌شود.

بر اساس این گزارش، سازمان ملل همچنین بیش از ۹ میلیون دلار به هتل "فور سیزونس" در دمشق پرداخته که وزارت جهانگردی سوریه مالکیت بخشی از آن را دارد.

همچنین طبق این گزارش، سازمان ملل در سرمایه‌گذاری در کمپین‌های یک موسسه خیریه‌ وابسته به اسماء اسد، همسر بشار اسد، نیز سهیم بوده است.

به لحاظ قانونی سازمان ملل می‌تواند با طرف‌هایی که در لیست سیاه قرار دارند، تعامل کند. این سازمان در توجیه کار خود اعلام کرده که کار در کشوری مانند سوریه بدون همکاری با شرکت‌هایی که غالبا در دست افراد نزدیک به جناح حاکم هستند، دشوار است.

اما توجیه‌های سازمان ملل نهادهای کمک‌رسان بین‌المللی را قانع نمی‌کند که معتقدند اقدام سازمان ملل در واقع یک پیام اشتباه به طرف‌های ذی‌ربط می‌فرستد و حتی این سازمان را متهم می‌کند که در جنگی که نزدیک به ۴۰۰ هزار قربانی داشته جانب نظام را گرفته است.
 
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.