توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394308
دمشق: مردم سوریه نیازی به نصیحت بان کی مون ندارند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۳
ایرنا نوشت: وزارت خارجه سوریه در واکنش شدید به ادعای دبیرکل سازمان ملل متحد در مجمع عمومی این سازمان اعلام کرد که مردم سوریه نیازی به نصیحت های بان کی مون ندارند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در بیانیه خود افزود: آنچه که در سخنرانی بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در روز سه شنبه درباره سوریه مطرح شد، کاملا برخلاف احکام منشور سازمان ملل بود که بایستی دبیرکل سازمان ملل به آن احکام احترام بگذارد.

دبیر کل سازمان ملل متحد در سخنان خود در مجمع عمومی این سازمان بدون اشاره به اقدامات گروه های تروریستی در سوریه، مدعی شد که دولت سوریه شمار زیادی از غیر نظامیان را کشته است.

در این بیانیه آمده است که سازمان ملل در زمان بان کی مون از نقش و جایگاه خود در ایجاد راه حل های عادلانه برای مشکلات بین المللی منحرف شده و در طول مدت دبیرکلی بان کی مون هیچ مشکلی از مشکلات بین المللی حل نشد، بلکه اتهام زنی ها و فریاد اعتراض ملت های مظلوم به نقش سازمان ملل که جانبدار کشورهای قدرت طلب و سلطه جو است، افزایش یافت به طوریکه در سراسر جهان اعتراض ها نسبت به نقش سازمان ملل و بان کی مون بلند شده است.
وزارت خارجه سوریه افزود: ملت سوریه که بیش از پنج سال است با تروریسم می جنگد صاحب اختیار است و درباره آینده خود، خودش تصمیم می گیرد و نیازی به نصیحت های بان کی مون ندارد که درباره پس گرفتن گزارشی که عربستان را در زمینه کشتار غیرنظامیان در یمن محکوم کرد، رسوایی به بار آورد و مقابل پول سکوت کرد.
دبیرکل سازمان ملل متحد در موضعی جانبدارانه روز سه شنبه مدعی شد که بیشترین شمار کشته های غیرنظامی در سوریه توسط دولت سوریه انجام شده که در مناطق مسکونی بشکه های منفجره را استفاده و بسیاری از زندانیان را به طور برنامه ریزی شده شکنجه کرده است.
عملکرد سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۶ با اقداماتی از جمله خارج کردن نام عربستان سعودی تحت فشارهای آنها از فهرست سیاه سال کشتار کودکان یمنی از سوی نهادها و جامعه بین المللی و عدم واکنش به کشورهای خارجی در حمایت از گروههای مسلح و تروریستی این کشور و ورود به خاک این کشور و بمباران غیرنظامیان آن زیر سوال رفته است.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.