توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470884
جنگ در سوریه برنده ای نخواهد داشت / تاکید بر راهکار سیاسی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۰
دبیر کل سازمان ملل متحد با اعلام اینکه جنگ سوریه برنده ای ندارد بر حل سیاسی بحران این کشور و دیگر نزاع های موجود در جهان تاکید کرد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد با اعلام اینکه جنگ سوریه برنده ای نخواهد داشت تمام طرف های فعال را به پذیرش راهکار سیاسی دعوت کرد.

آنتونیو گوترش که برای شرکت در کنفرانس بین المللی سومالی که قرار است در لندن برگزار شود به این شهر سفر کرده، افزود: وقت آن رسیده است که همه بدانند هیچ کس در این نزاع پیروز نخواهد شد.

وی همچنین گفت: تا زمانی که تمام طرف ها به این نتیجه نرسند که قادر به پیروزی در جنگ نخواهند بود در سوریه و هیچ یک از نزاع های موجود جهان صلح برقرار نمی شود.

دبیرکل سازمان ملل همچنین اظهار داشت که جنگ چه در سوریه، یمن، لیبی یا جنوب سودان پیروزی نخواهد داشت و تنها راهکار سیاسی است که می تواند نزاع ها را حل کند.گفتنی است که سوریه بیش از پنج سال است از حضور گروه های مسلح تروریستی نظیر داعش و جبهه النصره که از حمایت برخی کشورهای منطقه و آمریکا برخوردارند، رنج می برد.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.